fbpx

Українські 90-ті, культура та феміністки. 8 нових подкастів, які треба послухати

Коли на початку минулого року ми писали, що в Україні бум подкастингу, то навіть не підозрювали, що усе тільки починається. Минулий рік, не без «допомоги» пандемії, був дуже щедрим на нові голоси в українському інфопросторі.

Ми не будемо складати велику підбірку всіх нових подкастів, які почали записувати у 2020-му, бо діло це невдячне (й все одно когось забудемо). Тому пропонуємо вам перелік тих, на які рекомендуємо звернути увагу, якщо раптом ви ще їх не чули. 

Культура всього

Подкаст медіаменеджера Андрія Боборикіна й арткритика Костянтина Дорошенка. Як ви могли здогадатися з назви, це розмови про культуру в широкому розумінні. Тут говорять і про кіно, і про рекламу, і про ромів, і про україно-єврейський діалог, і про суспільне мовлення… Тобто про все на світі. Допомагають вести бесіду запрошені експерти.

Слухати можна на Apple podcast, Mixcloud та Soundcloud.

Українські 90-ті

У цьому подкасті поки лише один епізод. Але який! Це реконструкція усіх подій серпня 1991 року, які передували проголошенню незалежності України. Навіть, якщо ви думаєте, що там все й так зрозуміло й ви усе пам’ятаєте, послухайте цей подкаст. Знайдете для себе щось нове в сучасній історії країни.

Cлухати можна на Apple PodcastsGoogle Podcasts та Soundcloud.

Часікі Тікають

Цей подкаст можна сміло назвати «весело про важливе». Він про жінок у сучасному світі, культуру романтичних стосунків й побачень і суспільні уявлення про норми. Дотепно, жваво й цікаво.

Слухати можна на Soundcloud.

Mincultpryvit

Проєкт режисера фільму «Додому» Нарімана Алієва. Як каже сам автор, це подкаст, в якому говорять безкультурно про культуру. Якщо вам подобаються довгі «домашні» розмови про все на світі з яскравими людьми української сучасної культури, то вам сподобається і це шоу.

Слухати можна на Apple podcast, Google podcast та Soundcloud.

Радіо MBA

Подкаст «Радіо Аристократи», який веде економіст Гліб Буряк. Це дуже змістовні й цікаві розмови з підприємцями й керівниками бізнес-проєктів про гострі питання, які ставлять перед бізнесом реалії.

Слухати можна на сайті.

Ти ж дівчинка

Якщо ви досі вважаєте, що «кляті феміністки вигадують дискримінацію», то вам сюди. Або вам цікаво дізнатися більше про історію фемінізму, жінок в історії і як з тим усім жити — то теж слухайте цей подкаст.

Слухати їх можна на Google podcasts, Apple podcasts та Mixcloud.

Рогалики

Це сімейний подкаст братів і сестри Марії, Дмитра та Анатолія Рогальських. Марія — психотерапевтка і живе в Німеччині, Дмитро — відеоблогер, співзасновник monobank, smartass, koto і живе в Лондоні, Анатолій — директор з маркетингу monobank. В обговорення цій трійці потрапляють найрізноманітніші теми.

Слухати їх можна на Google podcasts, Anchor.

Kult: Podcast

Авторський подкаст про культуру, літературу та філософію літературознавиці Тетяни Огаркової та філософа Володимира Єрмоленка. Це розмови про культових людей різних епох. Наприклад, про Шарля Бодлера, Марселя Пруста чи Симону де Бовуар.

Слухати їх можна на Soundcloud та Google pocasts.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: