Казки, рецепти, гуцули. 10 святкових подкастів

Ще від початку грудня українські радіостанції починають нарощувати кількість колядок в своєму ефірі, а ведучі — знову і знов обговорювати рецепти пампухів чи порівнювати сімейні традиції святкувань. У цій веремії можна проґавити щось цінне, тож ми зібрали 10 найбільш цікавих подкастів, що об’єднані тематикою Різдва, Нового року та зимових свят.

Музика

Різдвяні історії Артема Вільбіка

На «Радіо Аристократи» виходило чимало спецвипусків до Нового року або Різдва, та програма Артема Вільбіка була цілковито присвячена темі свят. Пропонуємо почати з подкасту, що присвячений створенню найвідоміших різдвяних пісень.

Колядувати по-новому: різдвяні теми у музиці XX століття

На відміну від більшості радіостанцій, «Громадське радіо» пішло оригінальним шляхом та зробило святкову програму не про всім відомі колядки, а про класичну музику ХХ століття на різдвяну тематику. Послухати подкаст можна на сайті радіостанції.

«Второе свидание». Різдвяний випуск

Авторська нічна програма співзасновника «Радіо Аристократи» Ярослава Лодигіна мала кілька святкових спецвипусків, та ми обрали цей за його неперевершену музичну складову.

Радіорепортажі

Апостоли гуцульського Різдва

Радіорепортаж Urban Space Radio про традиції гуцульської коляди, що відбувається у Криворівні. Тут відпочивав Іван Франко, в гості до нього приїздили Леся Українка, Василь Стефаник, Ольга Кобилянська. Сергій Параджанов знімав тут «Тіні забутих предків». І саме тут найкраще збереглися традиції колядування та приготувань до Святвечора.

Домашнє Різдво

Головні герої цього репортажу — родина Валерія та Світлани Джунів, які святкують Різдво 25-го грудня і розповідають свою різдвяну історію. Він — викладач філософії в університеті, вона — викладачка англійської на пенсії. Він народився на Житомирщині, вона — у Росії. Ці двоє разом понад 30 років і сьогодні вони згадуватимуть давні традиції свята та своє дитинство.

Криворівня: переписи на Святвечір

Ще один радіорепортаж Urban Space Radio з Криворівні. Пані Василина Зеленчук, вчителька української мови та літератури сільської школи, розповідає про давні і сучасні традиції гуцульської кухні у переддень Різдва.

Їжа і мистецтво

Різдво у великому мистецтві

Культурологиня Діана Клочко розповідає про те, як митці різних традицій зображають різдвяну містерію. І як християнський сюжет народження бога вплинув на розвиток мистецтва взагалі.

12 страв: пудинг

Львівський «гастроентузіаст» та засновник Клубу галицької кухні Всеволод Поліщук свого часу записав цілих 12 епізодів програми, присвяченої різдвяній їжі. Обрати щось одне, поміж кутею, пампухами та борщем з вушками украй важко, та почати пізнавати секрети святкових страв можна з пудинга. Послухати історію можна на сайті радіо.

Книжки

Їде, їде Бог на санях

Різдвяна казка від івано-франківського журналіста та письменника Олега Ущенка.

Казки народів світу. Новий рік

Як Новий рік святкують у різних країнах світу? Розповідає Елені Деміріді під супровід етнічної музики та медитативного настрою.

Головне зображення: Juja Han, Unsplash.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Kufer

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Вгору