За останній рік в Україні відбувся справжній бум подкастингу. Все більше людей пробують для себе аудіальний спосіб отримання інформації. Разом з тим продовжує рости й кількість подкастерів. І що не може не тішити — подкасти пишуться українською мовою.
Ми уже писали про подкасти, які слухає редакція «Куфера». Також говорили про свіжі україномовні подкасти, що з’явилися у першій половину 2019. Тепер до цього списку сміло можна додати ще сім хороших, які ми радимо послухати.
1. Шит Ай Ноу Лайв
Це подкаст Христини Косик та Дмитра Малєєва. Христина — бізнес-вумен, віце-президентка з інновацій у компанії SoftServe і співзасновниця простору «Filab». Дмитро — Technical lead у компанії «Patreon».
Якщо спробувати окреслити про що цей подкаст, то можна сказати, що це розмови-обговорення двох людей про актуальні теми. Наприклад, є епізоди, в яких Христина і Дмитро говорять про еміграцію, про екологічну кризу, про блогерів. Є й подкасти присвячені подорожам, серіалам, корпоративам.
Чому варто послухати? Бо це весело й цікаво. Ведучі багато сміються й жартують. Бо це пізнавально. Помітно, що до подкастів ведучі готуються, шукають і опрацьовують багато інформації.
Слухати:
2. Do Not Lean
Розмови з українськими дизайнерами про створення цифрових продуктів, особливості роботи у різних компаніях й про життя дизайнерів у сучасному світі.
Будьте певні, цікаво послухати і тим, хто не працює у дизайні. Як мінімум тому, що це розмови з продуктовими дизайнерами Google, Netflix, Tinder..
Слухати:
3. Простими словами
Серія розмов про базові поняття у психології. Це подкаст The Village Україна, який ведуть видавець журналу Марк Лівін та психолог Ілля Полудьонний.
У першому сезоні у подкастах розбирають такі поняття як злість, образа й вина, сором, тривога й страх, самотність.
Чому варто послухати? Бо це подкасти про психологічне здоров’я й розуміння себе, який побудований у форматі питань-відповідей й поясненнях на прикладах з буденного життя.
Слухати:
4. Держспецкомс: про державні комунікації
Якщо вам цікава тема комунікації, то це подкаст для вас. Це подкаст, який дозволяє розібратися з тим, як зробити державні комунікації людською мовою й для людей.
Крім того, тут є обговорення того, як будувати комунікаційні кампанії, формувати команду, працювати зі спікерами… й усіма решту болючими питаннями, які стоять перед комунікаційниками.
Авторка подкасту — Анна Цяцько. Займалася комунікаціями реформи охорони здоров’я в МОЗ, втілювала комунікаційні кампанії для світових та українських брендів, працювала журналісткою.
Слухати:
5. Судкаст
Це подкаст про українські суди, судову систему, реформу цієї системи і все, що пов’язано з цією сферою.
Його створюють Наталя Соколенко та Галина Чижик, які вже понад два роки борються з недоброчесними суддями в Громадській раді доброчесності.
Слухати:
6. Do Your Best
Do Your Best — аудіожурнал про маркетинг, бізнес і тих, хто його робить. Це розмови з українцями, успішними у різних сферах.
Серед гостей подкасту Антон Мартинов, співвласник видавництва «Наш Формат», Ігор Стуфурак, засновник Воркселератору (сервіс пошуку нетехнічних кадрів у стартапи та компанії зі сфери креативних індустрій), Валерій Яковенко, співзасновник DroneUA (найбільший в Україні інтегратор безпілотних технологій).
Слухати:
7.PR podcast
Це розмови на перетині бізнесу, технологій та культури. Гості шоу діляться своїм досвідом: як швидко створювати та яскраво про це розповідати. Розпитує їх про все ведуча Килина Бішер.
Своїми історіями вже поділились Мар’яна Романяк, Дмитро Семьонов, Данило Голота, Цвітана Якимечко.
Слухати:
Головне фото: Daniel Gaffey