fbpx

Перевірки лижних курортів та ефективність китайських вакцин. Дайджест новин ...

У МОЗ обіцяють почати вакцинацію від коронавірусу вже в лютому, поліція перевірить гірськолижні курорти на дотримання карантину, а локдаун не продовжать: «Куфер» зібрав головні новини 11-15 січня.

Цифри

За даними Міністерства охорони здоров’я станом на 15 січня в Україні:

  • зафіксували 1 146 963 випадки COVID-19
  • з них 20 542 — летальні
  • 847 391 пацієнт одужав

Загалом в Івано-Франківській області станом на 15 січня (за даними МОЗ):

  • зафіксували 44 929 випадки COVID-19 (з них зараз хворіє 5 378 — для порівняння, минулого тижня їх було 8 133)
  • 851 з них — летальний
  • 38 700 пацієнтів — одужали

Станом на 15 січня ситуація в Івано-Франківській ОТГ* наступна:

  • у 15 287 людей підтвердили діагноз COVID-19
  • 247 хворих на COVID-19 померли

*Дані наведені для міста Івано-Франківськ, а також сіл Вовчинець, Крихівці, Микитинці, Угорники, Хриплин, Підлужжя, Черніїв, Березівка, Колодіївка, Підпечери, Добровляни, Братківці, Узин та Чукалівка, які входять до Івано-Франківської об’єднаної  територіальної громади.

Яка ситуація в лікарнях міста?

У міських лікарнях продовжує зменшуватись кількість пацієнтів з коронавірусною хворобою. Станом на 15 січня їх було 208.

  • Центральна міська клінічна лікарня — 134;
  • Міська клінічна лікарня №1 — 74.

Для порівняння: 5 січня їх було 238.

Локдаун продовжувати не будуть.

З 25 січня Україна має повернутись до адаптивного карантину (який був до локдауну): з обмеженнями на кількість відвідувачів у ресторанах та закладах культури. Про це в інтерв’ю «Україна 24» заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Нагадаємо, що ми писали про актуальні правила локдауну.

МОЗ та поліція перевірять роботу гірськолижних курортів

15 січня на українських гірськолижних курортах почнуться перевірки, щоб з’ясувати, як там дотримуються карантину. Про це 14 січня заявив Віктор Ляшко. Перевірками займатимуться представники МОЗ та Нацполіції.

Що цікаво: формально гірськолижні курорти мають право працювати під час локдауну. Тому, скоріш за все, порушення можуть стосуватись роботи ресторанів та кафе, або правил щодо носіння масок.

В лютому в Україні почнуть вакцинацію від коронавірусу

Вже в лютому Україна може отримати вакцину від коронавірусу в рамках міжнародної ініціативи COVAX. Про це розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Препаратом може бути розробка німецької та американської компаній Pfizer/BioNTech (яка саме це буде вакцина, ще уточнюється). Мова йде про 100 000 доз (їх вистачить на 50 000 людей).

Вакцинацію будуть проводити 375 мобільних бригад.

Відома ефективність вакцини Sinovac

Останній етап тестування китайської вакцини Sinovac у Бразилії показав, що її загальна ефективність — 50,38% (про це повідомляє Reuters). Хоча раніше повідомляли, що її ефективність мала бути значно вищою.

Ось як це пояснили в біомедичному центрі Бутантан в Сан-Паулу, де проводили дослідження: усі випадки коронавірусної хвороби вони поділили на безсимптомні, дуже легкі (не потребують медичної допомоги), легкі, два рівні середньої тяжкості та важкі. Вакцина показувала ефективність у 78% при врахуванні легкої форми, хворих середньої тяжкості та важких. Коли ж до вивчення додали дуже легкі випадки, її ефективність знизилася до 50,3%.

Раніше Максим Степанов заявляв, що якщо ефективність вакцини буде менше, ніж 70%, Україна від неї відмовиться і отримає свої гроші назад. Але пізніше міністр сказав, що наразі дані про ефективність вакцини є прийнятними.

Всесвітня організація з охорони здоров’я вимагає, щоб вакцина показувала ефективність принаймні у 50% випадків. Sinovac проходить за цими критеріями.

Наскільки ефективні інші вакцини?

Зараз у світі тестують 63 вакцини в клінічних випробуваннях на людях. 172 вакцини перебувають на доклінічній стадії дослідження, де їх випробовують на тваринах.

10 вакцин використовують для щеплення у світі. Але при цьому їхні дослідження досі тривають.

На основі попередніх досліджень вакцин та даних ВООЗ, ВВС наводить такі цифри:

  • Oxford Uni-AstraZeneca — 62-90%
  • Moderna — 95%
  • Pfizer-BioNTech — 95%
  • Sputnik V — 92% (але у дослідників є багато питань до цієї вакцини — її розробники пропустили багато етапів тестування)

 

І трохи добрих новин 🙂

Якщо ви досі вагаєтесь, чи робити щеплення від коронавірусної хвороби, то знайте: його вже зробили Папа Римський та британська королева.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: