Холодний вітерець та непередбачуване сонце дають зрозуміти, що наближається справжня осінь. Однак, поки теплі дні все ще можна зустріти, варто ловити їх та проводити з задоволенням.
Веломандрівниця Катерина Лозовенко підготувала для «Куфера» п’ять веломаршрутів в Карпатах, які варто проїхати в рамках короткої сімейної веломандрівки. Усі вони випробувані на собі, додає Катерина.
Якщо ми говоримо про велопоїздки з дітьми та ще й для сімей, в яких мало досвіду, пропоную розпочинати з Яремча. Доїхати туди з Франківcька можна на дизель-поїзді Івано-Франківськ — Яремче. Він відправляється щодня о 8:25 з залізничного вокзалу. Дорога до Яремча триває приблизно 2 години.
Далі є чотири можливих напрямки:
Каньйон на річці Прутець-Чемегівський
Відтань — приблизно 15 км
З Яремча в гори веде тільки одна дорога — траса Н-09. Проте, слід зазначити, що інтенсивного руху в тій частині на ній немає. Саме це робить подорожі з дітьми в напрямку Карпат можливими.
Сам каньйон розташований на території села Микуличин, тож саме в його напрямку треба рухатись з Яремча — на південь. Після другого містка поверніть ліворуч, вздовж річки Прутець Чемегівський. Далі — постійно вперед. Вас приємно здивує асфальтована дорога в тій частині населеного пункту. Далі ви побачите дерев’яний місток, коло якого можна зробити привал. А якщо ви пройдете вздовж річки трохи в ліс — побачите справжній каньйон.
Водоспад Гук
Відтань — приблизно 22 км
Наступним населеним пунктом після Микуличина є Татарів. І саме на його території розташований Женецький водоспад, або Гук. Він знаходиться в заповідній зоні, тому вхід до водоспаду — платний.
Якщо їхати далі по тій же дорозі, то одразу за Микуличиним, праворуч, буде пішохідний міст. Ним можна скористатися, аби скоротити дорогу до входу на територію заповідника. Далі треба їхати близько 5 км до омріяного водоспаду.
Читайте також: Франківськ на колесах. Маршрут для велопрогулянки містом та онлайн-мапа
Ворохта
Відтань — приблизно 29 км
Ворохта — приємне місце, де можна погуляти та подивитися на старовинний віадук, споруджений за часів Австрії.
Дістатись до Ворохти нескладно: їдемо все по тій же Н-09 і в центрі Татарова, на Т-подібному перехресті, повертаємо ліворуч. Опісля — тільки прямо. Біля першого підйомника є джерело з чистою питною водою, там же поруч — сувенірний ринок.
Буковель
Відтань — приблизно 35 км
Буковель є гірськолижним курортом взимку та прохолодною оазою влітку. Там буде цікаво покататися по схилах, сходити по гриби чи ягоди.
Дістатися туди велосипедом дуже просто. На Т-подібному перехресті в Татарові треба їхати просто вперед. З’їхавши за пару кілометрів з траси прямо, ви попадете в село. Поляниця, а через Поляницю — в центр Буковеля.
Читайте також: Куди поїхати з дітьми на природу? 7 цікавих місць біля Франківська
Манявський водоспад
Відтань — 49 км або 32 км
Гадаю, кожен має відвідати Манявський водоспад. По-перше, там дуже гарно, а по-друге — цей водоспад вважається найвищим в Карпатах.
Є декілька варіантів, щоб доїхати туди:
- Напряму з Івано-Франківська
- Доїхати до Надвірної дизель-поїздом, а потім — по маршруту
Ми випробовували тільки перший спосіб. Він для більш просунутих велосипедистів, адже тут і більш насичений автомобільний рух, і бездоріжжя.
Стосовно другого варіанта, то тут окрім водоспаду можна охопити й інші визначні місця Надвірнянщини, а саме побачити руїни Надвірнянського замку та реставрацію Пнівського замку
Про що варто пам’ятати перед такою поїздкою?
Особливу увагу приділіть одягу. Дітей варто одягати трохи тепліше, ніж себе, адже вони сидять у велосипедному кріслі, майже не рухаються та, відповідно, швидше замерзають.
З собою треба мати мінімальну аптечку з протизапальними, антисептичними, дезінтоксикаційними засобами.
Робіть зупинки кожних 10 кілометрів. Це дозволить дітлахам не засиджуватися в кріслі.
Не забувайте про перекуси, обирайте практичну їжу та обов’язково підтримуйте водний баланс.
Бажаємо гарних та насичених велосімейних днів!
Усі фото надала Катерина Лозовенко