fbpx

Добрі справи у Франківську: 9 благодійних ініціатив, які можна підтримати

Робити добрі справи — легко, переконана редакція «Куфера». Просто іноді ми не знаємо, з чого почати. 

У Франківську діє багато різноманітних організацій та ініціатив, які у різний спосіб допомагають людям та роблять цей світ трохи добрішим. Наш список в жодному разі не є вичерпним. Це лише перші кроки, які ми пропонуємо зробити: принести продукти чи старий одяг, попрацювати волонтером кілька годин на тиждень або стати справжнім Святим Миколаєм.

1

Благодійний фонд «Небайдужі»

Волонтери фонду після сортування речей

Серед закладів, яким допомогли «Небайдужі»: Погонянський психоневрологічний пансіонат, Богородчанська школа-інтернат, Коршівський геріатричний пансіонат, Долинська районна асоціація інвалідів «Доброта та милосердя», територіальний центр соціального обслуговування Долинського району.

Не оминає увагою фонд також і окремі сім’ї, яким потрібна допомога. Частину теплого одягу волонтери відвозять у притулки для тварин, частину віддають на переробку. Активісти активно співпрацюють з творчими майстернями, дизайнерами одягу та іншими благодійними організаціями.

Як допомогти: принести теплий одяг, мішки, рукавиці, дерев’яні піддони; стати волонтером

«Ми збираємо непотрібний одяг, він може бути навіть брудним чи непридатним до носіння, — пояснює співзасновниця фонду Ростислава. — Ми хочемо допомагати не тільки у Франківську, а й по області. Потребуємо волонтерів, які б сортували одяг, якого збирається багато, а довести його до ладу часто нема кому».

понеділок — п’ятниця, 9:00 — 16:00

вул. Потічна, 1д (район «Метро»), телефон: +38 068 169 59 11

вул. Чорновола, 128а (біля стадіону «Рух»), телефон: +38 099 045 21 41

2

Івано-Франківська Обласна Організація Товариства Червоного Хреста України

Франківська організація працює також з колегами з-за кордону

Волонтери та співробітники товариства керуються фундаментальними принципами Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, тобто: захищають людське життя та здоров’я, запобігають стражданням та полегшують їх, незалежно від раси, релігійних та політичних поглядів. 

Під опікою Червоного Хреста: люди похилого віку, будинки для літніх людей, безхатьки. Групи сестер милосердя від організації працюють у пансіонатах Франківська і Надвірянського району. 

Також волонтери Червоного Хреста організовують медичний супровід масових заходів, проводять майстер-класи та інструктажі з надання першої медичної допомоги.

Як допомогти: принести одяг та інші речі, стати волонтером

«Пансіонати для літніх людей, яким ми допомагаємо, часто не мають матеріального статку. Допомогти можна як одягом, засобами гігієни, так і предметами побуту. Для нас важливою є волонтерська діяльність молоді, адже на Прикарпатті з тих, хто потребує допомоги, найбільше людей похилого віку», — вважає молодіжний лідер волонтерів Андрій. 

понеділок — п’ятниця, 9:00 — 16:00

вул. Василіанок, 6, телефон: +38 066 893 78 04

Читайте також: 8 можливостей віддати непотрібний одяг у Франківську

3

Спільнота святого Егідія

На фото - «Свято пирога», один із заходів спільноти

Спільнота Святого Егідія, що об’єднує християн з різних куточків світу, в Івано-Франківську зародилася в 2003 році. За цей період сформувалася група людей, які щосереди та щоп’ятниці «відвідують» бідних людей на вулицях міста (біля Катедрального собору та вокзалу) та пригощають їх канапками та гарячим чаєм. Також спільнота підтримує молодь з ромського табору, допомагає дітям робити домашнє завдання та влаштовує щорічну акцію до Дня боротьби зі смертною карою.

Один із найважливіших напрямів служіння спільноти — дружба з людьми похилого віку та з молоддю геріатричного пансіонату Івано-Франківська. Також спільнота відкрита до співпраці з закладами харчування, аби мати ресурс для годування безхатьків.

Як допомогти: принести продукти для канапок, чай, каву, цукор, а також теплі речі

«Офісу як такого ми не маємо, але збираємося разом з волонтерами щосереди та щоп’ятниці біля площі Шептицького біля дзвіниці. Там ми готуємо бутерброди і розходимося по локаціях. За тиждень до нас приходять близько 70-80 людей, тому нам необхідні також чай, кава, цукерки», — каже співзасновник спільноти Іван Харук.

середа, п’ятниця

пл. Шептицького

4

Фудшерінг: проєкт «Поділись»

За підтримки Urban Space 100 в приміщенні громадського простору «Гармонія» з’явився «соціальний» холодильник, де кожен охочий може пожертвувати їжу. 

Як допомогти: принести продукти, або привезти холодильник чи стіл

«До наших холодильників можна принести продукти тривалого зберігання. З них ми формуємо набори, наприклад, борщові. Кожен нужденний може прийти, заповнити формальну реєстраційну анкету та отримати свій набір. Меню у нас нема, готові страви також не видаємо. Наразі потребуємо обладнання: холодильників, які працюють, столів. Розшукуємо соціально відповідальні бізнеси, які готові долучитися до проєкту. Для когось — це просто холодильник, а для когось — надія», — розповів організатор акції Андрій Філіпчук.

Встановлення холодильників планується в різних частинах міста. Їх буде  дуже просто впізнати за жовтим кольором та написом «Поділись». Приносити можна не тільки продукти, але й теплий сезонний одяг

понеділок — п’ятниця, 9:00 — 16:00

вул. Молодіжна, 54, телефон: +38 095 102 50 90

5

Акція «Святий Миколай йде до сиріт» від Мальтійської Служби Допомоги

Благодійна організація Мальтійська Служба Допомоги працює з молоддю, людьми з інвалідністю, дітьми-сиротами. Волонтери-рятувальники можуть надавати допомогу в надзвичайних ситуаціях, забезпечувати супровід публічних подій і навчання з першої допомоги. 

Щороку ця організація влаштовує акцію допомоги дітям-сиротам в інтернатах та дитячих будинках Івано-Франківська та області — готує для них подарунки та передає предмети першої необхідності.

Як допомогти: стати волонтером, переказати гроші, передати речі (одяг, взуття, продукти, канцтовари тощо). Або стати для когось з дітей Святим Миколаєм

«Щороку з листопада триває акція “Святий Миколай йде до сиріт”. Діти з дитбудинків пишуть листи до Святого Миколая, у яких просять про різноманітні речі. Уся пошта до Святого Миколая звозиться до приміщення Мальтійської служби та розповсюджується серед жителів міста та області. Таким чином, всі охочі можуть взяти дитячого листа та приготувати подарунок для дитини», — розповіла співорганізаторка акції Анастасія.

робочі дні: 10:00 — 18:00; вихідні: 10:00 — 15:00

вул. Лесі Українки, 1, телефон: +38 050 338 23 33

6

Карітас

Фонд «Карітас» працює з 1992-го році. Зараз організація працює з соціальною реабілітацією малозабезпечених, безробітних, людей з інвалідністю, дітей та інших осіб, які потребують піклування. Також Загалом фонд проводить роботу за п’ятьма соціальними напрямками: від психологічної допомоги воїнам АТО та їх сім’ям адвокативних послуг постраждалим від будь-якої з форм насильства. Щодня навпроти Катедрального собору працює благодійна їдальня для безхатьків та всіх, хто цього потребує.

Як допомогти: принести продукти (зокрема, крупи, макарони, борошно, овочі)

«Для нас головне — добре виконувати свою роботу. Є такі організації, які роблять щось раз на рік, і вони у всіх на слуху. А є такі, як ми, яких в громаді досі позиціонують як гуманітарну організацію», — каже виконавча директорка Фонду Наталія Козакевич.

графік роботи: за домовленістю.

вул. Галицька, 4, телефон: +380 067 257 06 86

7

Донорство крові

ДонорUA – це автоматизована система рекрутингу та управління донорами крові, що розроблена з метою популяризації донорського руху в Україні. Проєкт створений у співпраці ВМГО «Асоціація молодих донорів України» та української ІТ-компанії DevRain.

ДонорUA має на меті популяризацію безоплатного донорства в Україні, відмову від родинного донорства та підтримку реформи національної служби крові.

Як допомогти: стати донором крові

На сайті проєкту можна знайти найповнішу інформацію про те, як готуватись до кроводач та які є протипоказання. За зручною навігацією франківці зможуть визначити, кому необхідне термінове переливання крові у місті.

робочі дні: 8:00 — 14:30

вул. Степана Бандери, 23, телефон: +38 034 278 90 17

8

Благодійний фонд допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза»

У 2000 році при Івано-Франківському обласному клінічному центрі паліативної допомоги заснували фонд допомоги невиліковно хворим пацієнтам. Фонд «Мати Тереза» займається розвитком мережі хоспісної служби в Івано-Франківській області, організовує медичну, психологічну та соціальну допомогу хворим в термінальних стадіях онкологічних та інших захворювань, а також організовує навчальні програми для волонтерів по опіці і догляду за тяжкохворими.

Як допомогти: передати засоби гігієни, матеріал для перев’язок, пожертвувати гроші на автомобіль для фонду

Матеріали для перев’язок та загоєння ран, а також засоби гігієни — постійні розхідники і найбільша фінансова витрата фонду. Також організація вже чотири роки збирає кошти на авто, бо працівники часто їздять до хворих додому. Гроші потрібні й на кисневі концентратори для респіраторної підтримки та відкашлювачі.

«Треба вкрай змінювати ставлення до слова “смерть”. Паліативна допомога не означає сидіти і чекати на смерть. Це допомога людині якісно жити до останньої хвилини», — каже голова фонду, лікарка Івано-Франківського клінічного центру паліативної допомоги Людмила-Оксана Андріїшин.

Графік роботи: за домовленістю

вул. Нова, 19б, телефон: +38 050 338 83 18

Читайте також: Навіщо нам потрібні психологи та психотерапевти — і де їх шукати в Івано-Франківську?

9

Дім Сірка

Якщо люди якось самі про себе подбають, або їм допоможуть інші люди, то тварини без нас ніяк не обійдуться. Благодійний фонд «Дім Сірка» — це небайдужі, які об’єднались, щоб полегшити долю безпритульних та безправних тварин. Основною щоденною діяльністю команди фонду є утримання притулку в селі Загвіздя, допомога у рятуванні, лікуванні безпритульних тварин, пошук для них нових господарів та підтримка програми стерилізації.

Як допомогти: принести теплий одяг для підстилок, продукти для тварин, кинути гроші в скриньки для пожертв або перерахувати на рахунок фонду

Скриньки фонду є у зоомагазинах, ветаптеках та супермаркетах Франківська. Зверніть увагу, що на офіційні скриньки — скляні з фірмовим гравіюванням.

графік роботи: за домовленістю

село Загвіздя, телефон: +38 099 712 46 80

Головне фото: Tim Marshall

Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: