Цілий тиждень редакція «Куфера» спостерігала за новинами про COVID-19 та посилення правил карантину (ми їх зібрали в один дайджест). Та за статистикою про нові підтверджені випадки хвороби чи нові обмеження непомітні світлі історії людей, які продовжують рухати місто і допомагають одне одному.
Зібрали шість прикладів того, як Франківськ адаптується до карантинного життя, допомагає тим, хто цього потребує і бореться з пандемією.
Медикам купують засоби індивідуального захисту
Антикризовий фонд, партнерами якого є платформа Тепле Місто, ініціатива StopCovid-19.if, Івано-Франківський ІТ кластер, ініціатива інстаграм-блогерів Coronavirus.if ActivePeople.if та Івано-Франківська ОДА зібрали більше 1 млн гривень (станом на 31 березня ця сума складала 1 031 861 грн).
Фонд допомагає купляти засоби індивідуального захисту для медиків: респіратори, захисні окуляри, костюми біозахисту.
Ви можете допомогти фонду як волонтер (для цього треба заповнити анкету). Або зробити благодійний внесок: за посиланням або за реквізитами:
- Одержувач: БО «Благодійний фонд «Тепле Місто», код ЄДРПОУ / ІПН 39377102
- Номер рахунку UA743365030000026000303995927
- Банк одержувача: АТ «Ощадбанк» МФО 336503
- Призначення платежу: благодійний внесок
Франківським медикам допомагає також Мальтійська служба допомоги. Наприклад, вони передали до Міської центральної клінічної лікарні медичне обладнання (апарати для аспірації, пристрої для механічної штучної вентиляції легень, медичні інструменти та матеріали для перев’язок) на суму понад 103 000 грн.
Підтримати їх можна, переказавши гроші на картку Приватбанку: 5169 3305 2003 3777.
Або на розрахунковий рахунок в Приватбанку:
- IBAN UA543366770000026003052517
914 - код ЄРДПОУ 25683158
- Отримувач: БО Мальтійська Служба Допомоги
Контактний номер телефону: +38 050 338 2333
Малому бізнесу допомагають з маркетингом
Франківська маркетингова агенція A Prostir пропонує безкоштовні онлайн-консультації для малого бізнесу (якому зараз особливо складно). Тож якщо вам потрібна допомога з соцмережами, сайтом чи іншою рекламою — звертайтесь до них:
Містяни роблять обіди для бездомних
Франківський осередок Спільноти Святого Егідія, який опікується нужденними, запустив флешмоб #Допоможу_чим_можу. Волонтери закликають франківців приготувати кілька бутербродів або зробити теплі обіди для бездомних.
Спільнота Святого Егідія вже давно роздає їжу тим, хто цього потребує: людям у скруті або без дому. Волонтери роздають обіди тричі на тиждень: в середу, четвер та п’ятницю, о 19:00, на площі Шептицького та на Привокзальній площі. Правил карантину волонтери дотримуються: працюють в масках та рукавичках, мають антисептики.
Якщо хочете долучитись (передати їжу або продукти, допомогти з роздачею), зв’яжіться з волонтерами спільноти: 066 833 13 63 (Уляна Римарук); 097 933 67 64 (Іван Харук). Або можна переказати гроші на картку: 4149 4991 2082 0376 (Зелез Галина Василівна).
Подаруйте пасочку
Невдовзі Великдень. А оскільки найбільше ризикують захворіти на коронавірус літні люди, варто зробити все можливе, щоб їм не треба було зайвий раз йти в магазин з паскою (або продуктами для її випікання).
Тож «23 ресторани» разом з благодійною організацією «Карітас» пропонує замовити (і подарувати) паски бабусям й дідусям Франківська, яким дуже потрібна ця допомога. Паски їм доставлять безпечно, просто до дверей.
Така благодійна паска коштує 149 грн, замовити їх можна тут.
Станом на 5 квітня таких пасок замовили вже 98 штук.
Отримайте психологічну підтримку
30 березня стартувала безкоштовна онлайн-програма психологічного супроводу «Супергерої чотирьох стін». Психологи та волонтери допомагають усім, хто цього потребує, впоратись з емоціями, стресом, тривожністю (та всіма іншими відчуттями, які можуть супроводжувати нас під час вимушеного сидіння вдома).
Приєднатись до програми можна в будь-який момент. Більше про програму психологічного супроводу можна прочитати на їхньому сайті, або ж одразу додавайтесь до каналу в Telegram. Там публікують поради психологів, подкасти та вправи на релаксацію.
Читайте також:
- Франківськ та COVID-19: дайджест новин тижня та змін карантину
- Кров — у банку. Чому важливо бути донором (навіть під час карантину)
- Які франківські заклади продовжують працювати на доставку
- Ми всі у цьому разом. Як франківці можуть допомогти один одному під час карантину
Залишайтесь на зв’язку з «Куфером»! Ми є у Facebook, Instagram, Telegram та Twitter.
Головне фото: Олександра Сосніна