fbpx

Дім Європи на площі. Вісім питань про мобільний павільйон у Франківську

З 10 вересня до 3 жовтня на площі перед міською адміністрацією у Івано-Франківську посилився виїзний офіс House of Europe — мобільний павільйон.

Про те, що це таке, як працює, та як ним скористатися франківцям «Куфер» поговорив з відповідальною за мобільний павільйон у House of Europe Ольгою Кучмагрою. 

Що таке мобільний павільйон?

Мобільний павільйон — це одна з регіональних програм House of Europe та подієвий майданчик з унікальною архітектурною концепцією, який мандрує містами України.

House of Europe — програма Європейського Союзу, яка пропонує можливості для творчості та професійного обміну. У 2019 році її запустив консорціум партнерів: Goethe-Institut, Британська Рада, Французький інститут та Чеський центр. Програма підтримує шість секторів: медіа, культура і креативні індустрії, соціальне підприємництво, робота з молоддю, медицина і освіта.

Щоб поширювати інформацію про можливості та програми від ЄС для українців за межі Києва, House of Europe запустили дві регіональні програми — мобільний павільйон та поп-ап хаб.

Як це виглядає? 

За формою мобільний павільйон є спорудою з двома амфітеатрами на майже 100 людей, зоною для воркшопів та зоною рецепції.

У кожному місті павільйон інтегровують в існуючий громадський простір.

В Івано-Франківську його розмістили на площі перед міською адміністрацією.

В чому особливість споруди? 

Мобільний павільйон — це сучасна архітектурна споруда. Її розробляли молоді українські архітектори та дизайнери Іван Протасов, Яна Бучацька, Дмитро Міхєєв та Тарас Баран.

“Павільйон спроектовано так, що споруда сама по собі має вплив на простір. І це помітно уже в перші дні, коли ще триває процес монтажу у новому місті. Люди починають збиратися навколо нього, як місця, де можна обговорювати ідеї, зустрічатися з друзями. Також павільйон збирається й комбінується у різних конфігураціях. І для нас завжди сюрприз, як це працюватиме в кожному місті”, — каже Ольга Кучмагра. 

За словами відповідальної за мобільний павільйон, це єдиний в Україні приклад такого мобільного сучасного громадського простору.

Чому павільйон — це фізичний простір?

Проєкт виконує одразу три функції. Інформує мешканців невеликих міст України про програми ЄС. Стає подієвим майданчиком для культурних подій. Та активізує громадський простір міста, де знаходиться павільйон.

“Приїжджати у міста і виходити у фізичний простір для нас важливо, бо це прямий контакт з людьми. Це можливість для мешканців міста напряму поспілкуватись, зустрітись та попрацювати з програмними менеджерами House of Europe. А також відвідати культурні події. Це завжди має кращий ефект” — розповідає Ольга Кучмагра.

Проєкт реалізовується з локальними партнерами. Чому?

У Франківську програма мобільного павільйону здійснюється у партнерстві з платформою “Тепле Місто” та за сприяння міської адміністрації.

“Для нас важливо, щоб не було ситуації, коли ми приїхали і “згори” нав’язали місту свою програму і ідеї. Нам цінно дізнатися від місцевих, які є запити, події, сектори на локальному рівні. Це важливо робити у партнерстві з тими, хто добре розуміє регіональний контекст. Синергія співпраці дає позитивний ефект”, — пояснює відповідальна за мобільний павільйон House of Europe.

Чому Франківськ?

На участь у проєкті House of Europe отримали понад 150 заявок з різних міст, з яких відібрали перші чотири. Обирали за чотирма критеріями. Перший — локація, яку пропонували міста. Другий критерій — попередній досвід команди локального партнера. Третій — бачення програми мобільного павільйону. Та четвертий критерій — баланс між браком культурної інфраструктури і потенціалом міста.

“Для нас важливо, щоб це не було місто, в якому зовсім немає культурної інфраструктури. Але водночас, варіант, коли в місті взагалі немає потенційної аудиторії, нам теж не підходить. У Франківська була якісна заявка. Ми бачимо тут багато представників секторів, які підтримуємо. І людей, яким ці можливості можуть бути цікаві. Думаю, що приїзд мобільного павільйону піде на користь місту і професійно підсилить представників цих сфер.І від цього будуть позитивні наслідки”, — пояснює Ольга Кучмагра.

Що у програмі павільйону у Франківську? 

Павільйон у Франківську працює з вівторка по неділю з 12 до 20 години. В цей час тут можна дізнатися більше про можливості й програми Європейського Союзу.

З п’ятниці по неділю споруда стає подієвим майданчиком для культурної програми. Тут відбуваються воркшопи, лекції, дискусії та презентації. А також показують фільми просто неба.

Детальніше про програму можна дізнатися на сайті павільйону.

Павільйон і COVID-19

Хоч проєкт почали реалізовувати ще до пандемії, архітектурна концепція та концепція програми виявилась достатньо гнучкою, щоб адаптуватися до нових умов.

“Наші події проводяться на свіжому й відкритому повітрі. Публічні дискусії, кінопокази, концерти — все відбувається на свіжому повітрі у людей є можливість дотримуватися соціальної дистанції, одягнути маску. У самому павільйоні повністю відкриваються усі вікна. На воркшопах є обмеження по кількості учасників. Ми раді, що можемо не скасовувати події, а реалізовувати проєкт, забезпечивши безпеку людям й виконання усіх вимог”, — каже відповідальна за мобільний павільйон House of Europe.

Слідкуйте за новинами мобільного павільйону House of Europe у Івано-Франківську у соціальних мережах та приходьте до павільйону на площу перед міської адміністрацією.

Матеріал створено у партнерстві з House of Europe.
House of Europe («Дім Європи») — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена з метою підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС. Goethe-Institut в Україні керує програмою House of Europe. Британська Рада, Французький Інститут та Чеські центри є партнерами консорціуму проєкту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: