fbpx

Де записатись в майстерню? Як працює відкритий цех «Парасолька»

Уявіть собі шкільні уроки праці, тільки цікаві та корисні. Десь так виглядає щоденне життя мейкерів, до якого тепер може доєднатись кожен охочий. Зробити це можна в одному з корпусів заводу «Промприлад», де нещодавно відкрився цех «Парасолька». Це ідеальне місце для тих, хто хоче прийти попрацювати з деревом, металом, керамікою або пластиком і не тільки (або хто лише мріє навчитись цього).  

«Куфер» пояснює, як працюватиме цей простір і як в нього потрапити.

Що це за місце і в чому його особливість?

«Парасолька» — щось на кшталт коворкінгу для майстрування. Він працює на першому та третьому поверхах корпусу «С» заводу «Промприлад». Його загальна площа близько 1000 м².

Останні три роки цей простір працював як такий собі кооператив майстрів, які мали тут свої простори для роботи та були кураторами простору. А ще завдяки MetaLab тут час від часу проводили воркшопи чи ремонтні кафе. Проте тепер скористатись можливостями простору зможуть всі охочі.

«Зараз ми повністю відкриваємось для людей ззовні — кожен може прийти і купити абонемент і працювати тут, навчатись. І буде серія постійних подій: навчання, воркшопи, майстер-класи, ремонтні кафе», — каже кураторка простору Анна Пашинська.

Що тут можна робити?

Якщо коротко, то практично будь-що, що можна робити руками: виготовляти або ремонтувати меблі, збирати металеві світильники, робити архітектурні моделі, шити речі, робити керамічний посуд, переробляти пластик, збирати роботів. Одним словом, все, на що здатне тутешнє обладнання і з чим можуть допомогти резиденти цеху. А ще тут можна робити події аж на 450 м².

Цех складається з кількох різних майстерень, в яких працюють з:

  • деревом;
  • металом;
  • фрезерним та лазерним станками;
  • текстилем;
  • керамікою;
  • переробкою пластику.

Відвідувачі «Парасольки» можуть або орендувати собі робоче місце в цих майстернях та користуватись обладнанням, або приходити на відкриті події з майстрування, проєктування та прототипування.

Яке обладнання тут є?

Дуже різноманітне.

У майстерні, що працює з деревом: рейсмус, фуганок, циркулярна пила, різні фрезери, верстати (торцювальний, лобзиковий, шліфувальний, токарний, свердлильний), дискова пила, лобзик, шліфувальна машина, шуруповерти.

Для роботи з металом: зварювальний апарат, точильний верстат, ковадло та горно для кування, лещата, болгарки, дриль, фрезерний, заточний та свердлильний верстати.

Також є лазерний та фрезерний верстати. Ними можна обробляти дерево, пластик, м’які метали, фанеру, ДСП папір тощо.

У керамічній майстерні є піч для запікання готових керамічних виробів. У текстильній працює вишивальна та промислова швейна машини.

Також у просторі є зони електроніки, 3D-друку; фарбувальна кімната та станція для перероблення пластику.

«Ми точно знаємо, що в наступні роки ми будемо розширювати парк обладнання. В нас вже є підтримка від міністерства регіонального розвитку — завдяки їй приїде багато крутого обладнання», — додає кураторка простору Анна Пашинська.

Якщо ж ви не впевнені, що саме з цього вам треба, просто прийдіть і поговоріть з майстрами про свою ідею — вони допоможуть підібрати те обладнання, що треба саме вам.

Хто взагалі буде ходити в це місце?

За словами кураторів цеху, тут будуть раді всім: майстрам, які вже вміють працювати з різними матеріалами; предметним дизайнерам, конструкторам, науковцям, інженерам тощо. Проте сюди можна прийти і тим, хто ще не дуже вміє, але дуже хоче — для цього тут будуть проводити майстер-класи та навчання.

Хто цим займається?

Загалом відкритий цех «Парасолька» є частиною великої екосистеми Промприлад.Реновація. Самим проєктом керує урбаністична лабораторія MetaLab. А до розробки простору долучилась харківська спільнота мейкерів Garage Hub — тож це місце трохи більше, ніж лише франківське.

У самій «Парасольці» зараз працює п’ятеро постійних резидентів: майстри з металообробки Володимир Вінтоняк та Павло Марченко, а також майстри з деревообробки Борис Яськевич, Ілля Бойчук та Дмитро Страчук. Невдовзі до них доєднаються ще шестеро людей з лабораторії робототехніки та програмного забезпечення.

Де записатись і скільки це коштує?

Є кілька різних варіантів, як можна потрапити до «Парасольки». По-перше, можна купити абонемент і користуватись майстернями та їхнім обладнанням:

  • абонемент на місяць — 2500 грн;
  • на день — 400 грн;
  • погодинний — 100 грн (до 4 годин, далі — денний).

Замовити їх можна онлайн.

Якщо ж вам (поки що) не треба нічого пиляти, шити або шліфувати, але треба провести якусь подію, можна орендувати простір для подій — він коштує 600 грн за годину.

Також можна слідкувати за новинами цеху на сайті або в соцмережах (Instagram, Facebook) і записуватись на різноманітні події та навчання, які будуть тут відбуватись. Це можна зробити і телефоном: +380 68 596 59 76

То коли йдемо у «Парасольку»?

Цех працює з четверга по неділю, з 10:00 до 21:00. Щоб його знайти, треба піднятись сходами, не доходячи до Промприлад.Реновація, звернути у скляну галерею і рухатись за вказівниками — далі сходами на третій поверх або на перший.

Проєкт реалізується ГО «Металаб» завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у партнерстві з Garage Hub (Харків).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: