fbpx

Де йти, бігти й їздити біля міського озера?

Якщо ви не можете розібратись, де саме біля озера мають їхати велосипедисти, а де можна бігати, не переживайте: ви такі не одні. Щоб з’ясувати це, «Куфер» звернувся до директора департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака.

Для кого взагалі призначені доріжки біля озера?

У проєкті з реконструкції озера, розповідає Михайло Смушак, хотіли врахувати інтереси трьох груп людей, які там відпочивають. Це містяни, які просто прогулюються біля озера, люди, які займаються спортом та велосипедисти.

Для цих трьох груп обладнали три види відповідних доріжок з різними видами покриття:

  • бруківка — для пішоходів
  • асфальт — для велосипедів
  • бетон (згодом його мали би покрити поліуретаном) — для бігунів.

Чому ж немає відповідної розмітки?

По-перше, на виконання розмітки велодоріжки провели вже два тендери, але в них не було учасників. Тож департамент має шукати виконавця.

«У нас вже є укладена угода, і, думаю, ми нанесемо розмітку до кінця року і поставимо відповідні знаки», — каже Михайло Смушак.

По-друге, бракує грошей. За словами Михайла Смушака, щоб завершити роботи з реконструкції озера, необхідно приблизно ще 14-15 мільйонів гривень. В цю суму входить поліуретан для бігової доріжки, завершення роботи на пірсах, озеленення та розмітка.

Тож коли роботи біля озера остаточно завершать — буде залежати від фінансування, ну і від погоди.

А чому від погоди?

Бо треба покрити бігову доріжку поліуретаном — матеріалом, який зручний для бігу, але який не можна класти у холодну погоду. Зараз для бігунів готова лише бетонна основа.

«Ми хотіли ще в цьому році зробити маленьку частину, в районі оглядового майданчика біля вулиці Мазепи. Можливо, ми ще поставимо цей поліуретан, щоб подивитись, як він себе покаже, і щоб мешканці зрозуміли, як це має виглядати», — каже Михайло Смушак.

То як орієнтуватись, поки нема розмітки?

Дивіться під ноги. Бачите бруківку — це доріжка для пішоходів, асфальт — для велосипедів, бетон — для бігунів. 

Читайте також:

Дякуємо, що дочитали до кінця! Якщо вам сподобалось, то ви можете підтримати нас і допомогти «Куферу» робити більше матеріалів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: