fbpx

Українське кіно та лекції про дизайн. Куди піти 12-13 жовтня у Франківську

Головна подія цих вихідних у Франківську — фестиваль дизайну Design Village. Це означає, що у місті, окрім марафону лекцій про дизайн у драмтеатрі, відбуватимуться виставки, воркшопи та відкриті зустрічі із людьми, що працюють з дизайном.

Проте, не дизайном єдиним: не проґавте нових вистав у театрі та кінопрем’єр.

Субота, 12 жовтня

1

Design Village

Головна дизайнерська подія на Західній Україні — фестиваль Design Village. Три дні лекцій, воркшопів та виставок: UI/UX дизайнери, ілюстратори, графічні дизайнери, VR-інженери та креативні директори – спеціалісти з кращих українських та світових компаній розкажуть з ким кооперуватись під час роботи над проєкт і що з цього виходить.

Деталі про програму та квитки на її платну частину є на сайті фестивалю. Або можете скористатись нашим ґайдом безкоштовною програмою Design Village.

11-13 жовтня

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

2

Виставка Марії Білінської «У пошуках сенсів»

Проявляти справжні емоції у сучасному світі стає дедалі важче, адже кожен може сховатись за віртуальними смайликами, лайками чи емоджі. А при живому спілкуванні люди контролюють свою міміку та мову.

Головною темою виставки є спроба показати справжні емоції за допомогою жестів-символів, які часом набувають й містичного змісту. А потужний зв‘язок між естампом, його створенням, та змістом (самим зображенням) відкриває цілу низку нових сенсів. Адже створення праці в техніці глибокого друку передбачає велику кількість процесів, де руки художника – це основний інструмент.

Виставка діє з 11 жовтня.

Галерея Детектор, Промприлад. Реновація, вул. Академіка Сахарова, 23

3

Виставка плакатів, присвячених пожежі у Соборі Паризької Богоматері

Після пожежі Собору Паризької Богоматері відомий український дизайнер-графік Микола Коваленко закликав дизайнерів, які працюють з плакатами, долучитись до флешмобу і створити роботу на цю тему. 

Загалом до акції долучилось близько 100 учасників зі всього світу. Найцікавіші роботи можна буде побачити у Франківську. 

Виставка діє з 11 жовтня

Палац Потоцьких, вул. Шпитальна, 5

4

Станція, або Розклад бажань на завтра

Три жінки опиняються на дивній станції, де відбувається щось незвичайне: жодних поїздів, але багато див. Їхні бажання починають здійснюватися, проте невиголошені, а потаємні. Чого хоче жінка? І чи здійснення бажань зробить нас щасливими? Оманливий рай виявляється пасткою, і вибратися з неї майже неможливо.

12 жовтня, 18:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

5

Позор

Позор — це вирок соціуму, коли приховане стає явним. У традиційному суспільстві виражена сексуальність жінок може сприйматись за «легку поведінку» та «зіпсовану репутацію». Натомість скромність і сором’язливість завжди штучно приписуються як природні фемінні риси. 

Попри те, що в будь-якому традиційному суспільстві є люди з «нетрадиційною» орієнтацією, такі прояви не варто виражати на людях, аби не натрапити на невдоволення чи агресію. Відкрита сексуальність лишається в сфері позорного та в межах дому, якщо вона не підходить соціуму по «нормах». Чиясь любов має право на публічне життя, а чиясь продовжує жити в підпіллі. У проєкті зафіксована інтимна історія двох жінок з маленького міста, яка розгортається в приватному просторі — вдома, але завдяки фотографії виходить назовні. Приховане, що стає явним. Позор як coming out та як самоманіфестація.

12 жовтня, 20:00

Актовий зал Лісокомбінату, вул. Шота Руставелі, 1

Неділя, 13 жовтня

6

Воркшоп від Crello

Crello – один з найулюбленіших інструментів усіх, кому потрібно часто і швидко створювати графічний контент для соцмереж, онлайн-реклами чи email-маркетингу. На Design Village команда розповість про те, як працювати з Crello та познайомить учасників з найцікавішим функціоналом платформи.

13 жовтня 10:00

Промприлад. Реновація, вул. Академіка Сахарова, 23

7

Лекція «Що варто знати, створюючи ілюстрації для книжки, яка піде в тираж»

Робота художника — індивідуальна, художник — деміург, який всередині кожної ілюстрації/ роботи, формує всесвіт, сплітаючи композицію, техніку і фантазію. Але як бути, коли ілюстратор працює над комплексним проєктом, а ілюстрація — лише частина цілого? І продукт, який ви створюєте, тиражний? Як вгамувати своє его в команді, де інший «гравці» взагалі не ілюстратори, а менеджери і письменники? Про організацію такої роботи — в лекції від засновника та головного редактора видавництва «Вавилонська бібліотека» Романа Малиновського.

Дізнатись трохи більше про видавництво та його видавця можна завдяки інтерв’ю «Куфера» з Романом.

13 жовтня, 12:00

Конференц-зал на Промприлад. Реновація, вул. Академіка Сахарова, 23

8

Лекція про (спів)творення книжок від видавничого дому ArtHuss

У видавництві життєвий цикл кожного проєкту завершується однаково — виходить книжка. Та хоч книжки здаються схожими, робота над ними щоразу інакша. Власне, дизайн для того й потрібен: зібрати купу різноманітного матеріалу так, аби усе це разом добре виглядало й працювало. А що, коли розпочати дизайн ще до того, як матеріали створено? Саме це створює найкращі умови для творчості — співпрацю під тиском!

Розповідатиме Микола Ковальчук, книжковий дизайнер у видавничому домі ArtHuss

13 жовтня, 12:45

Промприлад. Реновація, вул. Академіка Сахарова, 23

9

Виставка Yellow&Blue від клубу ілюстраторів Pictoric

Проєкт Yellow&Blue презентує цікаву, яскраву Україну. Через мову плакатів та ілюстрацій показані традиції, локації та особливості, які не просто знайти в туристичних довідниках: спальні райони міст, бабці біля під’їздів, маршрутки і заповнені пляжі, український степ, де вперше було приручено коня, трембіти та Карпати. 

Відкриття 13 жовтня о 14:00. Виставка діятиме до 20 жовтня.

площа Міцкевича

10

Міні-фест «Творче еко-розмаїття»

Міні-фестиваль для міжкультурного діалогу та спільного дослідження тем свідомого споживання ресурсів та екологічного підходу до життя. На фестивалі працюватиме  ярмарок, де можна буде придбати вироби майстрів, що працюють, застосовуючи техніки ресайклінгу, апсайклінгу або використовуючи екологічні матеріали.

13 жовтня, 12:00

Палац Потоцьких, вул. Шпитальна, 5

11

Чи падає влітку сніг? Трагікомедія

На День народження бабусі Катерини Андріївни збирається уся її родина – два сини, їхні дружини і доньки. Святкові страви на столі, а ось святкового настрою бракує. Бо раптом з шафи вивалюється той самий присутній у кожній родині скелет. Виявляється, що два брати – бідний вчений та заможний бізнесмен – вже три роки знаходяться у стані запеклої ворожнечі. І тут у голові старенької люблячої матері народжується геніальна ідея як примирити своїх синів. І спектакль (прийом «театр у театрі») починається. Бабуся придумує все нові й нові хитрощі, сюжет все більше заплутується, і вже важко розібрати де гра, а де справжнє життя.

13 жовтня, 18:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

Кіно на вихідні

Головна кінопрем’єра тижня — екранізація Ахтемом Сеітаблаєвим твору зі шкільної програми «Захар Беркут», для чого він покликав собі у допомогу американських акторів. Що ще можна подитивись у франківських кінотеатрах Люм’єр та Космос на цих вихідних:

Двійник

Кілер Герні Броген вирішує поставити крапку у професійній кар’єрі. Та несподівано, на його шляху з’являється таємничий двійник, який знає про кожен наступний крок.

Захар Беркут

1223 рік. Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців — брати Беркути потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити багаточисельного ворога.

Джексі

Навіщо Філу друзі, якщо в нього є телефон? Вдень він на нудній роботі, а вечорами та у вихідні не відриває очей від свого гаджету. Нещодавно він придбав нову модель смартфону, яка має унікальну функцію. Віртуальна помічниця Джексі не просто здатна відповідати на питання свого власника та знаходити потрібне у інтернеті. Головна задача – допомагати власнику телефону вдосконалюватись та підказувати йому як себе поводити. І без того нав’язлива Джексі готова перетворити життя Філа на кошмар, коли розуміє, що він хоче її позбутися.

Джокер

Відчуваючи самотність, Артур Флек шукає моральну підтримку. Проте, гуляючи покинутими вулицями Ґотему та пересуваючись у розмальованому графіті громадському транспорті ворожого міста, Артур носить дві маски. Першу він використовує для повсякденної роботи клоуном. Іншої ж просто не може позбутись. Це подоба особистості, яку він проєктує в марній спробі відчути себе частиною навколишнього світу, а не самотньою людиною, яку весь час шматує життя. У Артура немає батька – лише слабка матір. Вона є для нього одночасно й найкращою подругою. Мати дала йому прізвисько Щасливчик. Це прізвисько викликає в Артура посмішку, яка приховує сильний душевний біль. Проте коли на вулицях знущаються підлітки, в метро насміхаються над костюмом клоуна, а колеги злісно дражнять, Артуру не залишається іншого вибору, крім як ще більше відмежувати себе від суспільства.

Єті

Якось життя маленької дівчинки з великого міста перевернулося з ніг на голову. На даху свого будинку у Шанхаї вона зустріла справжню сніжну людину! Разом з двома своїми кращими друзями вони вирішують допомогти цьому дивному створінню дістатися свого дому. Тож усі разом вирушають на Еверест, бо ж саме звідти родом Єті. Але троє друзів – не єдині, кого цікавить доля цієї рідкісної істоти. Зоолог доктор Зара та підступний Берніш полюють за сніжною людиною і нізащо не відмовляться від свого бажання ставити на ньому експерименти.

Фокстер і Макс

Творчий, але самотній школяр Макс виявляє, що графіті собаки, яке він намалював знайденим під мостом балончиком, ожило у вигляді пса-наноробота з суперможливостями. І тепер за ними обома полює небезпечний злочинець, який не зупиниться ні перед чим, щоб оволодіти цією могутньою технологією.

Головне фото: Олександра Сосніна

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: