Розмови про примирення пам’яті, ІТ-стартапи та наукову фантастику, мотивуючі виступи на TEDx і вечірка-фестиваль на заводі. «Куфер» зібрав 10 найцікавіших подій цього тижня у Франківську — і заради деяких з них доведеться побігати.
Понеділок, 10 червня
Виставка Анни Алпатьєвої «Опір втратам»
Київська художниця Анна Алпатьєва працює з темами особистої і колективної пам’яті, відносин минулого із сьогоденням, пошуком їх паралелей та способів впливу на майбутнє.
В основі проекту «Опір втратам» є термін «постпам’яті», який наступні генерації співвідносять з особистими, колективними та культурними травмами, що зазнали їх попередники; з тим, що вони «запам’ятали» через історії, образи, поведінку людей, серед яких вони виростали. Мова йде про передачу інформації між поколіннями на глибоко емоційних і генетичних рівнях. В проекті буде представлено серію портретів і композицій, створених на основі знайдених архівних фотографій.
Вівторок, 11 червня
Виставка колажів Ніни Андрухович «Сотворіння саду»
«Погляд, змах руки, стара тріснута фотокартка. запах руїни, прогулянка з найближчими, білий пес на білому снігу, тінь птаха на дорозі — нам подаються знаки. Нас підтримують у порожнечі, в самотності. Усе не так трагічно, ангели нас люблять. Моя пам’ять дозволяє мені робити все, що я забажаю. Моя надія не має меж. Я змішую часи, перегортаю десятиліття, змішую простори і заселяю життям площини перетину», — Юрій Андрухович.
Розмова «Від ''Вогнепаду'' до ''Пам'яті про минуле Землі''»
Розмова про відмінності між більш молодою фантастикою Сходу та класичного канону Заходу.
Як не дивно, саме у науковій фантастиці пишуть про можливі контакти із позаземними цивілізаціями. І справді, де ще про них говорити? Як поводитиметься людство та герої романів «Ехопраксія» Пітера Воттса та «Темний ліс» Лю Цисіня у разі такої зустрічі? Що буде із Землею? І взагалі, чи виживемо ми — люди? На ці та інші запитання дадуть відповіді перекладачі Остап Українець та Євген Ширинос.
Середа, 12 червня
Українська та білоруська література – точки дотику
Україна та Білорусь — 2 сусідні країни із часом схожими проблемами, часом схожими перемогами. Як це відчути? Найкраще — через літературу. Які особливості білоруського мистецтва слова? Які теми об’єднують авторів наших мов, а які розрізняють? У чому специфіка білоруського книжкового ринку та як вони проявляються? На ці та інші питаня з радістю та зацікавленням відповість білоруський письменник та перекладач Мікола Адам.
Четвер, 13 червня
Стартапи, подорожі і Rock`n`Roll
Марко Николюк, Community Lead at Jammy Guitar розповість про свою стартап-історію кишенькової гітари. Jammy Guitar — український IT-продукт, названий Summer NAMM Best in Show 2018.
Вартість: 150 грн.
Оркестр на даху заводу
Відкриття літні посиденьки на даху заводу. У планах: устриці, музика з вінілів, коктейлі. А о 20:30 зіграє симфонічний оркестр.
П’ятниця, 14 червня
Презентація книжки «Мій дід танцював краще за всіх»
Нова книжка Катерини Бабкіної «Мій дід танцював краще за всіх» — це серія оповідань, що складаються в єдину історію п’яти родин, діти з яких знайомляться в школі першого вересня в перший рік незалежності України та залишаються друзями на все життя. Від двадцятих років в Харкові і знищення театру Леся Курбаса через Голодомор, Другу світову, дев’яності й кілька хвиль еміграції до війни на Донбасі.
Субота, 15 червня
Кольоровий пробіг IF Color Run 2019
TEDxIvanoFrankivsk
TEDxIvanoFrankivsk 2019 стане п’ятою конференцією в Івано-Франківську. Цьогоріч відомі спікери розкриють учасникам свою іншу сторону (Other Side).
Серед спікерів, які виступатимуть цього року: письменниця Катерина Бабкіна, доктор філософії та економіст Роман Шеремета, керівник ІТ-компанії Lotatech Андрій Черніков, волонтер Корпусу Миру США та працівник Управління інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради Ерік Файн, співзасновниця БФ «Хребет» по роботі з людьми з інвалідністю Христина Сирова-Ковалишин, співредактори онлайн-видання MediaLab Людмила Смоляр і Отар Довженко, засновниця Shuflia, Bukvica і Дрібнота Наталка Найда, мандрівниця і тревел-консультантка Ганна Бурлака та інші.
Придбати квиток можна за посиланням. Квитки коштують 600 грн.
Detaliзація
Новий щорічний фестиваль електронної музики та сучасного мистецтва Detaliзація. 24 години музики, 3 сцени, мистецька резиденція. Організовує формація Detali спільно з Rhythm Büro та Інша Освіта / Insha Osvita спільно з галереєю Асортиментна кімната.
Перепустки доступні онлайн або можна буде купити на вході.
Неділя, 16 червня
Вистава Готель двох світів
Притча за мотивами п’єси Еріка-Емманюеля Шмітта.
Унаслідок фатальної недбалості Жюльєн Порталь, головний редактор престижного журналу, бабій та цинік, опиняється у предивному місці, мешканці якого зайняті одним: вони чекають відповіді.
Головне фото: Nick Fewings