Партнер:
Кульмінація міжнародного урбаністичного фестивалю «Сеанс міського сканування», який розпочався у Франківську ще наприкінці травня, припадає на кінець червня й початок липня. Цими днями у Франківську відбуватимуться відкриття виставок, лекції та вечірки. Частина програми — закрита, тобто, спрямована лише на учасників фестивалю. Але послухати концерти Zapaska, OY Sound System чи Atomic Simao, познайомитись з митцями за бранчем чи послухати лекцію про універсальний дизайн може кожен охочий.
Цього року «Куфер» є медіапартнером фестивалю. І починаємо ми з головного — з програми.
Усі події фестивалю відбуваються на території заводу «Промприлад» або поруч із ним. Якщо у заходу вже є створена facebook-подія — вона залінкована у назві.
Червень
21 червня
Лекція про універсальний (інклюзивний) дизайн
Універсальний дизайн – дизайн усіх речей, в центрі уваги якого знаходиться людина і який враховує потреби кожного і кожної.
Під час цієї лекції троє кураторів фестивального воркшопу «Універсальний дизайн» розповідатимуть про різні виміри цього дизайну. Олена Іванова, експертка з соціальних реформ, розкаже, як можна робити місто більш комфортним, якісним та безпечним. Експертка з соціальної інклюзії Марина Лебідь розкаже, чому варто враховувати потреби всіх громадян у міському просторі. А Євгеній Свєт говоритиме про безбар’єрне середовище: як його створити і чому воно зручне не тільки для людей з інвалідністю.
Коли? 11:45
Де? Відкритий цех
25 червня
Вечеря з митцем
Вечеря з митцями самоорганізованої ініціативи ДЕ НЕ ДЕ.
Від лютого 2016 року її учасники відвідали невеликі міста у різних регіонах України: Хабне, Орбіта, Лубни, Новгород-Сіверський, Лисичанськ та інші. Митці досліджували вплив процесів декомунізації на зміни у міському середовищі. Своїми роботами художники привертають увагу до питання збереження і переосмислення культурної спадщини.
Коли? 12:00
Де? MetaLab
29 червня
Бранч з митцем
Розмови про партисипативне мистецтво за бранчем. Гість Сергій Канцедал — керівник виставкового простору Barriera, співкуратор OGR YOU (Young Adults) CLUB & TALKS, OGR Officine Grandi Riparazioni, Турін, Італія.
На бранч можна приносити з собою будь-яку страву (круасани, фрукти, канапки тощо). Мова зустрічі — англійська.
Коли? 12:00
Де? MetaLab
29 червня
Музична вечірка від Фантазери-ЛДА
Вечірка від організаторів мистецької резиденції електронної музики у Карпатах Фантазери. Особливість вечірки — таємна локація. Про місце проведення події стане відомо за кілька годин до початку.
Коли? 19:00
Де? Secret Spot
Липень
6 липня
Бранч з митцем
Розмови про партисипативне мистецтво за бранчем. Гість цієї зустрічі — Олексій Салманов, який займається фотографією. Однак ще він працює з перформансом та інсталяцією. Салманов нагороджений спеціальною премією PinchukArtCentre 2009 та номінант на Премію PinchukArtCentre 2011 року.
На бранч можна приносити з собою будь-яку страву (круасани, фрукти, канапки тощо). Мова зустрічі — англійська.
Коли? 12:00
Де? MetaLab
9 липня
Лекція від діджейки Анни Хвиль про Soundscaping
Мова піде про звуки в урбаністичному просторі. Яку необхідну для існування інформацію ми отримуємо через слух? Які акустичні умови є сприятливими для людей та інших мешканців міста? Які джерела звуку формують ландшафт Івано-Франківська? Як може звучати місто без людини?
Коли? 18:00
Де? Відкритий Цех
10 липня
Відкриття виставки «Гімн Теплокомуненерго»
Режисерка Надія Парфан три роки знімала документальну стрічку «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» про будні і творчість прикарпатських комунальників. І хоча франківська прем’єра фільму відбудеться лише восени, на фестивалі відбудеться відкриття виставки «Гімн Теплокомуненерго», яка присвячена героям фільму, а також музичний перформанс.
Коли? 18:00
Де? Стара котельня на території СТЕК, вул. Індустріальна 34
11 липня
Відкриття фестивалю
Офіційне відкриття фестивалю — міська вечірка на подвір’ї, а також виступи цимбаліста Петра Сказківа та гурту Zapaska.
Коли? 19:00
Де? Двір заводу «Промприлад»
12-13 липня
Симпозіум
Ключова подія фестивалю — симпозіум, який триватиме два дні. Теми дискусій: виробництво, циркулярна економіка, ревіталізація, децентралізація, спільні простори та мистецтво. Детальну програму симпозіуму можна прочитати на сайті. Важливо: участь у симпозіумі безкоштовна, але треба зареєструватись. Дедлайн — 30 червня.
Панельна дискусія. Виробництво у місті
Чи потрібно виробництво в місті? Яка роль виробництва у контексті глибоких змін у довкіллі та суспільстві? Які технології й ресурси підходять для промисловості міст ХХІ століття? Як можна зробити потреби наших місць для життя — міст, містечок, районів та сіл — фокусом нового виробництва? Що зараз відбувається у Івано-Франківську? Якими мають бути нові виробництва у місті?
Учасники: Анастасія Пономарьова (Urban Curators), Михайло Смушак (директор комунального департаменту Івано-Франківська). Модерує: Олександр Шевченко (співзасновник урбан-групи Comixans, куратор київського відділення Харківської школи архітектури).
Коли? 10:00
Де? Відкритий Цех
Панельна дискусія. Циркулярна економіка
Що таке циркулярна економіка і як вона може допомогти містам? Чи можна вважати перехід на циркулярну економіку поверненням в доіндустріальне минуле прихопивши з собою нові технології?
Модерує: Олексій Москаленко (дослідник Аналітичного центру УКУ, вивчав антропологію в Лондонській школі економіки, працював з темами відповідального споживання та імпакт інвестування в міжнародних організаціях)
Коли? 12:30
Де? Відкритий Цех
Панельна дискусія. (пост)Ревіталізація
Ревіталізація постіндустріальних об’єктів — модний тренд чи необхідність? Чим керуються девелопери обираючи шлях ревіталізації постіндустріальних об’єктів замість повністю нової забудови? Як впливає зміна початкової функції будівлі на найближче середовище та суспільство? Хто і як переживає адаптацію?
Учасники: Юрій Филюк (Promprylad. Renovation), Detlef Kurt (TUK) Germany, представники бюро Project00 (UK), Philipp Meuser (DOM) Germany.
Коли? 14:30
Де? Відкритий Цех
Тур по району «Промприладу»
Це піша прогулянка по району поблизу заводу «Промприлад». Вестимуть прогулянку почергово орагнізаторки фестивалю, учасники резиденції та воркшопів. Під час тут можна буде оглянути роботи учасників майстерень, побачити Відкритий Цех та завод Промприлад, відвідати «точки притягання» на районі, такі як, наприклад, озеро з лебедем. Закінчуватиметься прогулянка в районі старої котельні СТЕК, де одразу можна буде подивитись виставку «Співає Теплокомуненерго».
Коли? 12 та 13 липня о 17:00
Де? Промприлад
Концерт DZ’OB, Love’n’Joy і OY Sound System
Наприкінці ж кожного дня симпозіуму усі охочі до гарного відпочинку можуть зайти на концерти (бути для цього знавцем децентралізації — необов’язково). А лайнап — дуже багатообіцяючий.
У перший день гратимуть гурти DZ’OB, Love’n’Joy і OY Sound System. Вхід безкоштовний для учасників симпозіуму, дітей (до 14 років), пенсіонерів та сусідів заводу. Для решти — символічна плата 50 грн.
Коли? 20:00
Де? двір заводу Промприлад
13 липня
Панельна дискусія. Децентралізація в місті
Що таке самодостатній район, які основні чинники для його творення? Як створити збалансовані райони із змішаними типами активності? Чи важлива самоідентифікація району для його успішного розвитку? Район та нове житло. Як уникнути сегрегації з закритими житловими комплексами?
Учасники: Наталія Мисак (Центр міської історії, Львів), Асель Есжанова (URBAN FORUM Kazakhstan), Адиль Нурмаков (дослідниця, викладачка, Казахстан), Валентина Зотова (CANactions, Kyiv). Модерує: Tinatin Gurgenidze (Грузія).
Коли? 9:30
Де? Відкритий Цех
Панельна дискусія. Залучення громади
Що ж таке партисипація: інструмент для творення сучасного демократичного суспільства, чи інструмент для уникнення конфліктів? Залучення мас. Як сприяє сфера дозвілля побудові громадянського суспільства? Культура рейвів, фестивалів як простір впливу та залучення громади.
Учасники: Sebastian Schlueter (MitOSt), Liva Dudareva та Eduardo Cassina (MetaSitu), Ганна Васик (СХЕМА), Райко Божич (Exit festival). Модерує: Іван Вербицький (керівник проектів Аналітичного центру CEDOS).
Коли? 12:00
Де? Відкритий Цех
Панельна дискусія. Спільні (робочі) простори
Як і чому формуються спільні простори, треті місця, місця впливу в сучасних містах? Яка різниця та підводні камені створенню таких третіх місць заплановано (згори вниз) та природним чином (знизу вгору)?
Учасники: Даша Корба (Адаптор, Краматорськ), Роман Видро (Гараж Хаб, Харків). Модерує: Ірина Соловей (президентка Garage Gang).
Коли? 14:00
Де? Відкритий Цех
Концерт Atomic Simao, Kurs Valüt, Люсі і Chillera
У другий день симпозіуму вечірню програму забезпечать гурти Atomic Simao, Kurs Valüt, Люсі і Chillera. Вхід безкоштовний для учасників симпозіуму, дітей (до 14 років), пенсіонерів та сусідів заводу. Для решти – символічна плата 50 грн.
Коли? Початок о 20:00
Де? Територія заводу Промприлад
RAVE
Завершуватиме музичну програму фестивалю RAVE у секретному місці з секретним лайн-апом. Організатори обіцяють яскраву подію і просять довіритися їхньому смаку 🙂
Коли? 22:00
Де? Secret Spot
14 липня
Урбаністичний пікнік
Організаторки фестивалю запрошують поговорити про фестиваль, відрефлексувати почуте й прожите під час заходів, познайомитись (якщо ще не встигли зробити цього до дня завершення фестивалю).
У програмі: музика, їжа, неформальне спілкування і тусовка на районі.
Коли? 13:00
Де? Озеро з лебедем