У цього тижня — доволі повільний початок, зате потужний фінал. На цих вихідних у Франківську майже одночасно відбудеться кілька концертів, вечірка та зустріч з журналісткою Яніною Соколовою. Проте й робочі будні не дають занудьгувати: можна буде навчитись керувати стресом, відвідати виставки чи вкотре згадати про пригоди хитромудрого Енея.
Понеділок, 17 лютого
Виставка «Спадок» Михайла Стецика
«Спадок — це великий знак питання для нас усіх. Куди зникають з поля зору роботи наших франківських художників? Чи вони зберігаються в приватних колекціях чи знищуються? Чи варто мати в місті склад бездомних картин, чи дім перестарілих картин, чи притулок речей з душею? Що відбувається, коли помирають колекціонери?».
Триває виставка Михайла Стецика (1944-2019) — франківського художника, автора численних робіт в публічних просторах міст Франківщини, зокрема барельєфу «Технічний прогрес Прикарпаття» на фасаді заводу «Промприлад».
Вівторок, 18 лютого
Якщо у вас немає якихось особливих планів на цей день, ви завжди можете залишитись вдома і послухати подкасти. Наприклад, про суди, психологію чи державні комунікації.
Середа, 19 лютого
Виставка живопису Наталі Білик «Вершини і глибини»
Відкриття виставки живопису івано-франківської художниці Наталі Білик «Вершини і глибини». У галереї будуть представлено 32 полотна авторки.
Ця серія робіт про матеріальні і духовні аспекти двох векторів – глибини і висоти, їхні різних прояви, алегорії та асоціації.
Феєрія-бурлеск «Енеїда»
Модернова інтерпретація шедевру Івана Котляревського про Україну сьогодні.
Отже, любий синочок спокусниці Венери та онук Зевса Еней мандрує у пошуках «землі обітованої», обіцяної йому небожителями. Попри намагання Юнони збити його з вірної дороги, Еней пройшовши рай і пекло, таки дістанеться омріяних берегів, але тут історія тільки починається.
Четвер, 20 лютого
Як не втратити глузд в XXl столітті, або ж як керувати стресом?
Що таке стрес і як він впливає на наше життя – розкажуть на лекції лікар-психіатр Микола Демків та психологиня Олександра Василик.
Вхід вільний, але просять зареєструватись.
П’ятниця, 21 лютого
Показ віднайденої кінохроніки Галичини 1930-х років
Показ віднайдених кінохронік Галичини авторства Юліана Дороша та, ймовірно, Івана Яцентія, що досі вважались втраченими: фрагменти фільму «Гуцульщина» (про життя та традиції гуцулів, 1930-ті роки) та фільм «Останній салют командирові» (про похорон генерала Української галицької армії Мирона Тарнавського, 1938 р.)
Також можна буде почути розповідь про пошуки цих кіноплівок у діаспорних архівах.
Вхід вільний.
Субота, 22 лютого
Екскурсія на Fabbrica
Якщо вам цікаво, з яких продуктів і в яких умовах готують страви в ресторані Fabbrica, то приходьте на екскурсію.
Участь безкоштовна, але обов’язково потрібно зареєструватись.
Чому оригіналу - так, а копії - ні!
Історія власної справи: як виник проєкт 7TONN і чому оригінальні кросівки завжди кращі за копії?
Вхід вільний.
TeperTut: Ivano-Frankivsk
Нова вечірка від TeperTut. Гратимуть OLES, MA-GOOCH, SOC.DEMO, FLUR, DEODAT II.
Квитки коштують 150 грн, на вході – 200 грн (до 1:00) або 250 грн (після 1:00). Квитки можна замовити через Facebook або у Telegram.
Неділя, 23 лютого
Допрем'єрний показ фільму «Черкаси»
Допрем’єрний показ української воєнної екшн-драми «Черкаси», заснованої на реальних подіях весни 2014 року. На показ завітає творча група фільм.
Квитки невдовзі з’являться на сайті.
«Черкаси» – український повнометражний художній фільм режисера Тимура Ященка. Однойменний мінний тральщик, заблокований російськими військами в бухті озера Донузлав під час анексії Криму, три тижні чинив опір ворогу і став єдиним з 9 українських кораблів, що не спустив державний прапор.
Концерт ДахаБраха
Про магічний фольк і ритми ДахаБрахи чули, напевно, всі: в Україні та за кордоном. Один з найкращих українських гуртів сучасності вирушають в новий всеукраїнський тур — чим не нагода знову послухати улюблених пісень?
Врахуйте, що цього року ДахаБраха — один з номінантів на здобуття Шевченківської премії (ситуація достатньо унікальна для самої премії, де на актуальну музику не сильно зважають, тож сходіть побачити наживо такий унікальний гурт).
Квитки коштують 390-750 грн, їх лишилось мало, але купити можна тут.
Концерт The eye of time / Ghost cities
Французький густий dark ambient з Нормандії та український медитативний no jazz з Києва. Все це в супроводі не менш дивного відеоряду зустрінеться в одному просторі та в один час. Це про концерт соло-проєкту французького музиканта Marc Euvrie The eye of time та мультиінструментального проєкту Ghost Cities від музиканта Миколи Лебедя.
Квитки (150 грн) можна купити тут. На вході в день концерту вони коштуватимуть 200 грн.
Вечір з Яніною Соколовою
Творчий вечір акторки, журналістки та телеведучої Яніни Соколової. У планах – багато поезії та спілкування.
Квитки можна купити тут.