Тиждень перед виборами можна назвати одним з найскладніших тижнів в році. Щоби зменшити кількість стресів, «Куфер» рекомендує скористатись нашим планом на тиждень: ходити дивитись американські документальні фільми або ж кінопародії від ваших знайомих, святкувати День театру вночі або ж принаймні дотягнути до неділі і піти на післявиборче афтепаті.
Кіно
Шведінг
Шведінг — це кіногра, в якій за 24 години потрібно зняти саморобний римейк популярного фільму. Учасники цьогорічного шведінга вже зняли свої фільми і презентуватимуть свої результати глядачам.
Вхід вільний.
Фестиваль американського кіно
Протягом цього тижня у Urban Space 100 (вул. Грушевського, 19) можна буде переглянути документальні стрічки, що демонструються у рамках Фестивалю американського кіно. Вхід вільний.
Світ під твоїми ногами
Ось уже понад шість років 37-річний Метт Ґрін втілює незвичну місію. Він прогулюється кожною вулицею в Нью-Йорку — це шлях довжиною в 13 тисяч кілометрів, що пролягає сотнями районів. Аби втілити цей проект, Метт звільнився з роботи, відмовився від квартири і тепер він живе приблизно на 15 доларів в день. Коли він не гуляє, Метт приділяє свій час вивченню нескінченних цікавинок, які трапляються йому на очі — від національних пам’яток до непоказних каналізаційних отворів.
Потри те, що Метт присвятив роки свого життя такій пригоді, він достеменно не знає, навіщо це робить. Він просто відчуває потребу йти і шукати те, що дозволяє зрозуміти світ і людей, які його населяють.
Тендітні плечі, переосмислення Барбі
Барбі — найвідоміша лялька в історії, ікона моди. Цей красномовний документальний фільм містить небачені раніше кадри, показує найбільші зміни Барбі та досліджує понад 60 років жіночої історії крізь призму 30-сантиметрової пластикової ляльки.
За допомогою інтерв’ю з Ґлорією Стайнем, Роксаною Ґей, Пеґґі Оренстайн, інсайдерами компанії Mattel і культурологами, стрічка розкриває поступ і реґрес нещодавньої боротьби жінок за рівні права, а також показує шість десятиліть шокуюче сексистських ЗМІ та свідчення очевидців про винайдення та еволюцію Барбі.
Некрологи
Автори некрологів — надиво весела компанія. За десять годин до того, як газети потрапляють до поштових скриньок, — а тепер за десять хвилин до появи новини в інтернеті, — автор некролога працює наввипередки з часом, щоб підбити підсумки довгого й унікального життя в тексті на 1000 слів або менше. Потім деталі цього життя лишаються в культурній пам’яті поміж щоденних новин про війни, політику та результати футбольних матчів.
«Некрологи» — це перший документальний фільм, що досліджує світ таких авторів та предмет їхньої роботи. У центрі оповіді — леґендарна команда видання The New York Times, яка наповнює свою щоденну роботу журналістською завзятістю та літературним талантом.
Це історія про тих, хто по гарячих слідах пише хроніку життя після смерті; фільм ставить чи не найважливіші питання, які виникають у кожного з нас — про життя, про пам’ять і про невідворотний плин часу. Зрештою, що в нашому світі не помирає?
Служила, як дівчина
Документальний фільм режисерки Ліси Геслов «Служила, як дівчина» — це безпосередній погляд на кількох американок, які повертаються до мирного життя після служби.
Травматизовані американські жінки-військові часто густо повертаються додому до неприкрашених реалій — на це рідко зважають і про це рідко говорять. Даючи раду посттравматичному синдромому, відсутністю житла, розбитим родинам, тяжким хворобам, фізичним травмам та наслідкам сексуального насильства у війську, ці неймовірні жінки знаходять способи адаптуватися та побороти виснажливі випробування беручи участь у конкурсі «Міс американська ветеранка».
За підтримки засновниці конкурсу Джас Бут, яка сама раніше служила, ці жінки використовують досвід участі в конкурсі, аби знайти своє майбутнє та свою особистість, втрачену на полі бою. Цей фільм, який називають «захопливим, щирим та потужним», є красивим полотном, сплетеним з проникливих моментів, гостросоціальності та гумору.
Врівноваження терезів
Документалістка Шерон Ровен розповідає історії надзвичайних юристок, які стали першопрохідцями в своїй професії, а також показує перешкоди, що стоять перед молодими жінками сьогодні. Протягом понад двох десятиліть Шерон взяла інтерв’ю в більше ніж 40 адвокаток, охопивши п’ять поколінь — від судді Верховного суду Рут Ґінсбурґ та відомої адвокатки з питань захисту громадянських прав Ґлорії Оллред, до молодих правниць і студенток, які починають свою діяльність у професії сьогодні.
Винаходячи завтра
Познайомтеся з пристрасними підлітками-винахідниками з усього світу, які створюють інноваційні рішення для боротьби з загрозами світовому довкіллю просто в себе вдома, водночас переживаючи сумніви та комплекси пубертатного віку. Вирушайте в подорож із цими непересічними підлітками, які готують свої проекти для найбільшого в світі шкільного з’їзду з природознавства та науки — Міжнародної виставки науки та інженерства “Інтел” (ISEF), започаткованої Науково-громадським товариством.
Театр
Сухішвілі
Гастролі Національного балету Грузії «Сухішвілі». Цей колектив називають «ураганом на сцені». 100 танцюристів та 2500 костюмів, дивовижний оркестр та унікальні інструменти, неповторна атмосфера та виняткова грузинська енергетика.
Квитки можна купити онлайн.
НеСОН Театральної НОЧІ
Нічне святкування Міжнародного дня театру: не офіційне і не для всіх. Організатори обіцяють, що потрапити на святкове дійство зможуть лише перші 100 учасників. Деталі про квитки – за посиланням.
У планах: вечірка з оркестром і фуршетом, театральний скетч-капусник, акторські екзерсиси, перформанс Hamlet з Юрієм Андруховичем і «пенсійні» забави з Яремою Стециком.
Музика
Один в Каное
На великий сольний концерт ліричних «Один в каное» встигли продати усі квитки. Утім, солдаут не заважає нам нагадати про виступ гурту, що нехтує усіма стереотипами українського музичного ринку, а творить мінімалістичну музику для себе і своїх слухачів.
Освіта
Інтенсив з креативності. Думай як Тесла
Колись люди могли лише мріяти про підводне плавання і політ у небо. Телефони були з кнопками, а комп’ютери важили по 10 кг. Але є ті, хто створюють інновації, вигадують найфантастичніші ідеї, вирішують неможливі завдання. І ці люди не відрізняються від інших, окрім підходів у мисленні.
Креативне мислення так само допомагає і у щоденних ситуаціях: хочу нову роботу, як знайти правильне рішення, де шукати щастя. Під час цього навчання учасникам пропонують:
– спробувати шляхи і методи нестандартного мислення;
– дізнатись про досвід Леонардо да Вінчі, Ніколи Тесли, Платона, Едварда де Боно;
– вивчити теорію розв’язання винахідницьких задач Генріха Альтшулера;
– розібратись, що заважає творчо мислити (кліше і стереотипи).
Для участі необхідно попередньо потрібно записатись. Вартість: до 26 березня — 100 грн, у день проведення — 120 грн.
Вечірка
Афтепаті після виборів
«Згідно з народними віруваннями, якщо виборчі перегони припадають на рік свині, треба обов’язково закріпити громадянську позицію танцями, аби все після виборів було добре. Тому, переживши приємні інтимні моменти з виборчими бюлетенями на улюбленій дільниці – дуже запрошуємо всіх затанцьовувати хвилювання під електронні молитви за совість кандидатів і за наше з Вами здоров’я та щастя. Подія точно музична, але і трішки агітаційна. Будемо агітувати одне одного на добрий настрій, любов, здоровий глузд і злагоду в прикарпатських сім’ях».
Радять брати з собою воду, окуляри і капці для танців.
Головне зображення: Kaizen Nguyễn