Цього тижня франківські події більше схиляють до неформальної освіти, аніж до просто розваг: як дизайн допомагає підприємцям, як бізнес творить місто і як про все це розповідати в Instagram.
Однак поміж тим можна сходити послухати вірші чи з’їсти шматок торта на зустрічі, присвяченій вивченню англійської мови. Не забудьте й про те, що лише у Франківську можна буде подивитись дебати кандидатів у президенти просто на барі, запиваючи це дійство міцним коктейлем.
«Куфер» готовий до цього тижня – а ви готові?
Література
Мирослав Лаюк презентує «Троянду»
Мирослав Лаюк презентує свою нову поетичну збірку.
«Це книжка про реабілітацію «слів з великої букви», про те, що страх перед шаблоном став шаблоном, що коли «слова з великої букви» стають лише словами – ми мусимо їх перезапустити, навіть якщо це не всім подобається», – Мирослав Лаюк про книжку
Модеруватиме зустріч Юрій Андрухович. Вхід вільний.
Вечір гуцульського детективу з Марічкою Крижанівською
Роман письменниці і журналістки Марічки Крижанівської має сподобатись любителям детективів, гуцульського колориту, містики Параджанова та несподіваних переплетінь сюжету. На гостей чекає розмова про хитросплетіння гуцульських вірувань, автентику та сучасність під відеоряд з «Тіней забутих предків» та документальних хронік.
Лекторій
Talk to me. Практика говоріння English для сором'язливих
Часом люди можуть вже давно вивчати англійську мову, але при цьому продовжують соромитись нею говорити. Тож ця подія – це можливість створити середовище, де кожен матиме можливість переступити через свою сором’язливість і сказати як мінімум «Hello, how are you?»
Протягом двох годин учасники спробують подолати власні мовні бар’єри, дізнаються про досвід інших та з’їдять по шматку торту. Спілкуватимуться з учасниками Любов Чернікова, яка вивчила англійську мову у США, та викладачка англійської Вікторія Рева.
Участь у заході безкоштовна, але потрібно зареєструватись.
Хороший, поганий, злий, або як дизайн впливає на бізнес
Яку роль грають емоції у бізнесі і чи правда, що дизайн може вирішити усі (або майже усі) задачі?
Розповідатиме дизайнер Анатолій Шовковий. Також під час події двоє учасників, які мають власну справу, зможуть представити свої проекти і почути аналіз їхнього дизайну.
Вхід вільний.
Створення власного бренду та його просування в Instagram
Брендом може бути людина, товар або послуга. Чи навіть країна. Але правила просування їх в Instagram – схожі.
Тренінг проведе тревел-блогерка Анна Бурлака. Вона розповість про те, як правильно вести Instagram, як писати пости, які фото повинні бути, де брати натхнення, що писати, як зробити, щоб люди купували. А також можна буде поділитись досвідами і розібратись, які методи спрацьовували, а які – ні.
На події буде няня, тож учасники/учасниці зможуть прийти з дитьми. Учасники сплачують організаційний внесок (за каву-брейк і матеріали) – 50 гривень.
Реєстрація можлива за посиланням.
23. Що ми зрозуміли, створивши мережу ресторанів й торт
Що потрібно для створення нового продукту? Впертість, натхнення чи просто багато роботи?
За 9 років компанія «23 ресторани» пройшла шлях від невеликого закладу на площі Міцкевича до успішної мережі ресторанів. Свій кондитерський цех на окраїні вони перевезли на головну вулицю і зробили там затишну кондитерську не тільки з десертами. А їхній «Франківський торт уже став солодким символом міста.
Про свій досвід створення нового розповідатимуть керуюча партнерка компанії Аліна Токмиленко, операційна директорка мережі Оксана Камінська та бренд-шеф Олена Жаботинська.
Вхід вільний.
Навчання поза стінами: Mission (im)possible?
Уроки поза стінами (outdoor education) є типовим елементом освіти у Фінляндії, Данії, Норвегії і в багатьох школах Британії, США та Канади. Цей підхід в Україні наразі використовують переважно в неформальній та альтернативній освіті, а також в навчальних програмах від громадських організацій.
Під час цієї дискусії можна буде почути, як відбувається подібне навчання в Україні і яке воно має перспективи.
Реєстрація для участі не потрібна. Вхід вільний.
Арт
Виставка Маріанни Глинської «У Пошуках Власної Ідентичності»
Фіксуючи себе за допомогою фотокамери в певні моменти життя протягом останніх 10 років, мисткиня намагається віднайти справжню ідентичність та зрозуміти процеси, які впливають на її формування, адже тільки пізнавши себе, ми можемо зрозуміти та пізнати навколишній світ.
«Бути собою можна було, але тільки серед певних людей, яким ти довіряєш, а в іншій час треба було просто грати, прикидатись наче ти інший. Та інколи це спричиняло плутанину в голові і зовсім не допомагало зрозуміти а хто ж ти, справжній ти?».
Відкриття виставки Тараса Кеба «Де мій дім?»
«Що для людини може означати поняття безпеки? Це стан, при якому тобі і твоєму оточенню нічого не загрожує, що дарує відчуття спокою та рівноваги. Можливо такий стан виявляється в кожного по-різному? Саме в мистецькому виявленні таких почувань народились певні знаки і символи, якими зображують складне і глибоке поняття безпеки. Спостерігаючи за ними можна зловити себе на тому, що ти справді можеш відчути затишок. Одним з таких символів є зображення дому».
Виставка «Blindman»
«Blindman» – це комікс, головним героєм якого є людина, позбавлена базового рецептора – зору. Однак, ця нібито непоправна вада стає для нього безумовною перевагою: концентрація та цілісність чуття, дозволяють зазирати всередину речей. Протягом усієї дії постать стоїть біля стіни, у яку та за яку проникає й алегорично у віршованій формі, властивій станові повного злиття з об’єктом споглядання, і описує свої враження від почутого.
Текст коміксу набраний шрифтом Брайля.
Автори проекту: Володимир Гавриш – художник, дизайнер, автор артбуків. Працював над тревелоґами Софії Яблонської та українськими виданнями романів Курта Воннеґута «Ґалапаґос» та «Буфонада». Андрій Беницький – редактор, сценарист, автор проектів «Теура. Софія Яблонська» та «Франко. Перезавантаження».
Театр
Вистава «Станція, або Розклад бажань на завтра»
Три жінки опиняються на дивній станції, де відбувається щось незвичайне: жодних поїздів, але багато див. Їхні бажання починають здійснюватися, проте невиголошені, а потаємні.
Чого хоче жінка? І чи здійснення бажань зробить нас щасливими? Оманливий рай виявляється пасткою, і вибратися з неї майже неможливо. Чи все-таки можливо?
Вистава «Модільяні. Я пройшов мостом, якого не існує»
Історія останніх трьох років життя і кохання видатного художника Амедео Модільяні, одна з робіт якого входить до трійки найдорожчих картин світу, розгортатиметься в наш час, у стінах психіатричної лікарні, в уяві чоловіка, що вважає себе абсолютним генієм.
Колаж з реальних та уявних персонажів, дворівневий мистецький простір сцени-цеху з мольбертами та лікарняними ліжками, пластичне рішення від Ольги Семьошкіної та «жива» музика доповнять сміливу концепцію нового театрального експерименту режисера-новатора Ростислава Держипільського. Родзинкою стане участь у виставі театрального критика Олега Вергеліса.
Вистава «Кастинг, або Хто хотів люстрації?» (16+)
Вистава-володар премії Гран-Прі Одеського театрального фестивалю «Молоко».
Ця вистава не дає відповідей, але ставить питання: на що ми готові піти заради бажаних благ? Де межа, за якою починається компроміс із совістю та гідністю? На які приниження готова йти людина заради того, щоб бути відібраною до «топ» суспільства? Герой вистави «Кастинг» не бажає підкорятися системі, але цей протест і стає тим самим брендом, який шукають рекрутери.
Політика vs. гедонізм
Дебати на барі
Президентські дебати краще споглядати за коктейлем. Принаймні так вважають у PromBar. Тут можна буде подивитись трансляцію і заодно замовити Negroni чи Blueberry Sour.
Вечірка з нагоди дня народження The Loft
Свій 2-й день народження бар The Loft відзначає вечіркою. До речі, у facebook-події зараз можна проголосувати за напій, з яким ви би хотіли провести цей вечір.
Головне фото: Ulises Baga