Цього тижня у Франківську буде нагода розібратись у майбутніх виборах, навчитись грати електронну музику і сходити на концерти двох піаністів, а також відвідати фестиваль умінь, де учасники ділитимуться своїми талантами одне з одним.
«Куфер» готується до насиченого й різноманітного тижня і сподівається, що ви складете нам компанію.
Освіта
Лекція «Культура спонтанності»
Повоєнний американський авангард відомий за візуальним мистецтвом абстрактного експресіонізму, літературними пошуками письменників-бітників, музикою бібоп, театральними перформансами. Чим примітний західний досвід культури спонтанності і чи мають місце конкретні паралелі в українському контексті – можна буде почути на лекції.
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Інтерактивна лекція #ямаюправоголосу
Якщо ви маєте питання щодо майбутніх виборів: як проголосувати, як змінити місце голосування, як перевірити себе у списках виборців, то ця подія для вас.
Участь в інтерактивній лекції про вибори вільна, але потребує реєстрації.
Майстер-клас в школі діджеїв S2DIO
Відкритий урок від провідної франківської школи діджеїв. Це унікальна можливість ознайомитися з процесом створення електронної музики, технічними можливостями сучасного діджейського обладнання та спробувати себе в ролі діджея.
Участь вільна, але за попередньою реєстрацією.
Фестиваль вмінь
8 годин тренінгів та майстер-класів для всіх – дітей та дорослих. На перший погляд. Але також це відкриття нових талантів, знайомства з неймовірними людьми, чесні відгуки, фантастичний заряд позитива і розуміння, куди рухатись далі. Бізнес-тематики, малювання, масажі, хенд-мейд, танці, вирізання, мови та культури. Ознайомитись з повним розкладом можна за посиланням.
Відвідувачі мають заповнити анкету-відгук для кожної відвіданої локації та сплатити одноразовий внесок 50 грн.
Література
Презентація автобіографії журналіста та музичного критика Соми Морґенштерна
Юрист, журналіст «Frankfurter Zeitung», музичний критик та письменник Сома Морґенштейн дитинство провів на Галичині. Його книжка «В інші часи. Юні літа у Східній Галичині розповідає про сільське середовище Поділля в кінці ХIX – на початку ХХ століть, а також життя Тернополя поч. ХХ століття.
Це сповнені любові, мудрості й гумору історії, головними героями яких є родичі й односельчани автора: українці, євреї, поляки. І ці історії про великі й дрібні події того часу будуть цікавими не лише історикам, краєзнавцям, а й широкому колу читачів.
Про книжку та особистість Соми Морґенштерна спілкуватимуться перекладачка Галина Петросаняк та Юрій Андрухович.
Пограниччя.308
Літературні читання та відкриття художньої виставки. Проект «Пограниччя.308» має на меті об’єднати літературу та арт, створивши єдиний інтелектуальний простір для діалогу й вироблення спільних наративів для сучасної української культури.
Проект «Пограниччя.308» в кожному місці обирає фокусну тему для обговорення, яке доповнює літературні читання і відкриття виставки. Багаторічна змагальність між Франківськом і Львовом у галузі культури дала поштовх для фокусної теми: Місто.
Учасники: Роман Бончук (художник, дизайнер, автор проекту першого в Україні Музею Небесної Сотні в Івано-Франківську), художник та ілюстратор Андрій Єрмоленко, поет, громадський діяч Олег Короташ, поет та культурний менеджер Юрій Кучерявий, поет Артем Полежака, музикант та художник Ярема Стецик, керівниця проекту «Пограниччя.308 Радослава Чекмишева.
Вхід вільний.
Театр
Музична вистава «Інша»
Це історія дівчини Елен, яка до без тями закохується в молодого багатія Тома. Їм вдається знайти головне у житті — гармонію та любов. Але на заваді стають стереотипи і думка оточуючих — так звані, «ідеали краси». Зокрема, головному герою доводиться проходити всі випробування, які виникли через почуття до іншої, «не ідеальної» дівчини. А також подолати труднощі стереотипів сучасного суспільства. Вистава за п’єсою Ніла Лабута, режисер – Тарас Бенюк.
Квитки коштують 80 грн, купити їх можна в касі філармонії.
Арт
Виставка «Глобальні гроші»
Автори виставки – Анатолій Звіжинський та Ростислав Котерлін.
«…Ми звикли користуватися грошима, на яких зображені портрети визнаних чи призабутих політичних діячів тих країн, де ці гроші надруковано. Ми навіть не замислюємося над тим, що такими папірцями з портретами поважних людей замовник розплачується з кілером за вбивство конкурента, клієнт оплачує послуги повії, і подібний перелік можна продовжувати довго. Гроші надто глибоко проникли в природні процеси людського життя і смерті, ставши своєрідною розмінною часткою людського тіла. В сучасному контексті вони передусім отруюють людську свідомість».
Музика
Концерт Єгора Грушина
Музика композитора і піаніста Єгора Грушина сповнена піднесення, радості й хвилювання.
Єгор Грушин – яскравий композитор і піаніст. Він – один із небагатьох, хто творить у стилі неокласика в Україні. Серед світових композиторів у цьому стилі відомі Ludovico Einaudi, Ólafur Arnalds, Nils Frahm, Max Richter. За 7 років творчості Єгор Грушин дав понад 400 концертів і презентував 5 альбомів, а також став автором саундтреків до 6-ти українських фільмів.
Цього разу Єгор зіграє у супроводі струнних. Квитки можна купити онлайн.
Pianoбой
Головне фото: Patrick Fore