fbpx

Плани на тиждень. Що робити у Франківську 1-7 квітня

Не змовляючись, культурні менеджери оголосили у Франківську тиждень українського кіно: цими днями можна буде подивитись стрічки про всесвітньо відомого художника Казимира Малевича, мандрівника Леоніда Кантера чи історію про перекладача ОБСЄ Лукаса. Утім, не кінематографом єдиним: у місті відкривається сезон літніх майданчиків, кав’ярні кличуть на дегустації нової кави, а на заводі можна прийти помалювати вогні (які можуть піти за вами). 

Тож «Куфер» радить не сидіти вдома, а заглядати до нашої підбірки цікавих подій.

1

Вогні Святого Духа

Образотворча подія від Яреми Стецика. Кожен охочий може прийти у галерею і витворити своє бачення Вогню: «Вогонь — тут образ Того, хто чіпає, не завжди питаючись дозволу. Це Натхнення, від якого нікуди не втечеш».

Подія є простором для експериментування, перетину смаків чи стилів. Творити можна з будь-яких матеріалів: малювати, писати, клеїти колажі, шити тощо.

Щодня з 14:00 до 17:00, до 17 квітня

Галерея на Промприладі, вул. Академіка Сахарова, 23

Кіно

2

«Людина з табуретом»

Продюсерка фільму Катерина Мізіна презентує стрічку та розкаже історію її створення.

«Людина з Табуретом» — документально-пригодницький фільм про останню подорож мандрівника та режисера Леоніда Кантера. У 2004 на звичайній київській кухні студенти вигадали просту, але безумну гру «З Табуретом до океану»: донести чотири дерев’яні табурети до чотирьох океанів.  У фільмі показано останню, четверту подорож до Тихого океану, що тривала рік. Леонід знімав усе, що його оточує, що і обернуло його життя на кіно.

Стрічка «Людина з табуретом» мала бути маніфестом силі людських мрій і її потужних дій. Проте сценарій змінило самогубство Леоніда Кантера. Режисер Ярослав Попов не міг залишити це поза стрічкою, тому фільм перетворився на філософсько-пригодницький байопік про життя і творчість Леоніда.

Квитки можна придбати у Підземний Перехід Ваґабундо.

3 квітня, 19:00

Підземний Перехід Ваґабундо, вул. Пилипа Орлика, 7

3

«Вулкан»

Драма з елементами комедії режисера Романа Бондарчука розповідає про перекладача ОБСЄ Лукаса, який у складі моніторингової місії вирушає на кордон з Кримом та за дивних обставин залишається сам у маленькому містечку на півдні України. Там він занурюється у життя української провінції, у світ, який виходить за рамки його уяви, де речі виглядають повністю відірваними від усякої логіки чи структури. В цих дивних місцях Лукас отримує шанс почати життя спочатку.

У прокаті з 4 по 10 квітня

Кінотеатр Люм’єр, вул. Михайла Грушевського, 3

4

«Малевич»

Документальний фільм приурочений до 140 років з дня народження Казимира Малевича.

Стрічка режисера Володимира Луцького концентрує увагу глядача на українській частині його творчості, до цього мало вивченій. Під час зйомок відбулося кілька відкриттів: зокрема, було точно встановлене місце народження Казимира Малевича в Києві, а в Лос-Анджелесі (інститут Гетті Центр), куди приїхала сценарист фільму, історик і дослідник творчості Малевича, Тетяна Філевська, вперше для загалу продемонстрували кольорові оригінали розкадровок сценарію, який художник планував зробити разом зі своїм колегою режисером-авангардистом Гансом Ріхтером. Більше того: саме в стрічці «Малевич» цей сценарій було візуалізовано.

Вхід — 50 грн. Квитки можна придбати у «Ваґабундо».

5 квітня, 18:00

Підземний Перехід Ваґабундо, вул. Орлика, 7

Література

5

Сашко Завара — «Гелтер Скелтер». Презентація роману

«Гелтер Скелтер» — нова книга Олександра Завари, письменника, чий роман «Песиголовці» був відзначений критикою й читачами.

Звичайний університетський гуртожиток, звичайні студенти, але на цьому тлі розігрується драма, що викликає жах. Хто стоїть за серією кривавих злодіянь? Це змішане співтовариство зовсім молодих, але дуже різних за ментальністю людей, чужих один одному, підкоряється особливим правилами, вибудовує власні ієрархії, зав’язує стосунки зі знаками «плюс» і «мінус» та збивається в зграйки та компанії, аби протистояти тиску середовища. І в цьому протистоянні часом відбуваються дуже дивні, часом неприродно жахливі речі.

4 квітня, 18:00

Книгарня «Є», вул. Незалежності, 31

Музика

6

Концерт гурту «Женя і Катя»

Відкриття сезону посиденьок з друзями на літньому майданчику починається з концерту вінницьких романтиків «Женя і Катя».

Гурт виконує авторські українські та англомовні пісні, а свій стиль визначає як романтичне інді/смарт поп.

6 квітня, 20:00

Urban Space 100, вул. Грушевського, 19

Лекторій

7

Все про Burning Man та українську Burn Культуру

Захоплюєтесь фестивалем Burning Man але не знаєте як туди потрапити? Почніть з зустрічі з волонтерами та учасниками Burning Man, а також зі знайомством з українською спільнотою «бьорнерів».

В Urban Space 100 ви почуєте про історію фестивалю і як він зародився, як потрапити на фестиваль, чому будується «Палац культури Куренівка» та опис майбутніх проектів, а також дізнаєтесь про локальні українські івенти Burning Man і як долучитись до них.

Нагадаємо, що «Burning Man» — щорічний восьмиденний фестиваль незалежного мистецтва, що відбувається в США, в пустелі Блек-Рок. Подія відоми зокрема тим, що під час неї у пустелі встановлюються різноманітні скульптури, які потім спалюються їхніми творцями.

2 квітня, 18:00

 

Urban Space 100, вул. Грушевського, 19

Гедонізм

8

Cupping

Дегустація нових сортів кави. Бариста «Фабрики кави» приготує нові сорти кави, які є у закладі, розкаже про них, їхню обробку і стилі обсмаження.

Вхід вільний.

6 квітня, 12:00

Фабрика кави, Південний бульвар, 35

Головне фото: Patrick Fore

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: