fbpx

Плани на тиждень. Куди піти у Франківську 14-19 травня

Французьке кіно чи театральна прем’єра? Альтернативна музика чи джаз? Геймери чи актори? «Куфер» вкотре переконується, що Франківськ – місто, у якому можна обрати подію на будь-який смак. Найцікавіше, що буде цього тижня – у нашій добірці.

Кіно

1

Шербурзькі Парасольки

Юна Женев’єва працює в сімейному галантерейному магазинчику, де продає парасольки. Вона закохана в автомеханіка Гі, і той відповідає їй взаємністю. Але незабаром Гі забирають в армію та відправляють в Алжир. Розлучаючись, закохані обіцяють чекати один одного. Потім Женев’єва дізнається, що вона вагітна, а звісток від коханого все немає, і дівчина погоджується на шлюб із заможним і солідним чоловіком.

Ця сумна історія про любов і розлуку дозволяє побачити зачарування й магію цього почуття в найбільш повсякденному одязі, з усіма його банальностями й сентиментальністю. Від інших мюзиклів картину відрізняє рішення Демі й композитора Леграна покласти всі діалоги на музику, аж до найбезглуздішого слова.

Вхід вільний.

15 травня, 20:00

Urban Space 100, Грушевського, 19

2

Барбара

Бріджит готується до ролі відомої французької співачки Барбари. Актриса опрацьовує характер, жести, манери та інтонації Діви. Розучує партитури, переймає міміку — і все більше зливається з персонажем. Режисер також готується до зйомок: вивчає архівні кадри, займається підбором музики. Він натхненний і навіть одержимий, але Барбарою? Чи її втіленням?

16 травня, 20:00

Urban Space 100, вул. Грушевського, 19

Музика

3

Тріо Марка Токаря. Джаз

Концерт легендарних виконавців зі Львова. Микола Лебедь — саксофон, Марк Токар — бас і голос, Олексій Артьомов — барабани і перкуссія.

Квитки можна купити за 100 грн.

14 травня, 20:00

Підземний Перехід Ваґабундо, вул. Орлика, 7

Лекторій

4

Лекція про тенденції альтернативної музики

Поза мейнстрімом та усталеним радіо-форматом існує ніша актуальної музики, що має значний вплив на формування смаків та світогляду людей в останні 30 років. Дещо відмінна музична мова відкриває представникам цієї музики шлях до слухача, зумовлений не комерційними факторами, а ціннісними мотивами.

Під час лекції можна буде дізнатись про те, яким чином гурти чи окремі виконавці в альтернавній музиці формують власну ідентичність та неповторність.

Для участі просять зареєструватись.

15 травня, 18:30

ВДОМА, вул. Галицька, 29

5

Люди, які грають в ігри. Геймери та кіберспорт

Геймери — люди які грають у відеоігри, є поруч нас. Це може бентежити, злити, або, навіть лякати. Ми спробуємо розвіяти міфи навколо цього явища і запропонуємо діалог між тими, хто грає, і тими хто дивиться на це зовні.

Професійні геймери — кіберспортсмени. Хто вони, як і скільки заробляють? Поговоримо про те, що сьогодні собою являє індустрія кіберспорту, дізнаємось про провідні компанії, що працюють в ній, та про найпопулярніші кіберспортивні дисципліни.

17 травня, 18:30

Urban Space 100, Грушевського, 19

6

Майстер-клас з акторської майстерності

Майстер-клас від актора Олексія Гнатковського та тренаж-імпровізація.

Вхід вільний.

18 травня, 14:00

Підземний Перехід Ваґабундо, вул. Орлика, 7

Арт

7

Lost and Found/Втрачений і знайдений

Виставка Lost and Found митців з Коломиї – Nomeda Ciurlionyte, Наталі Захарчук, Василя Андрушко.

Втрачений і Знайдений. Знайдені обєкти можуть розглядатися, як твори мистецтва самі по собі, а також, як джерело натхнення. Мене захопив процес складання іржавих цвяхів, болтів, бісеру, бантиків, сухих квітів, склеєних і пофарбованих обрізків дерева. Неймовірні комбінації Знайдених обєктів створювали дивовижні і тривожні образи. Надихаюча ідея цієї виставки зявилася у мене після перших відвідин Bagamundo, після чого я почала збирати всі ці елементи разом, які символізують звязок і бажання відчуття, щоб утримувати швидкоплинний візуальний момент.

Відкриття: 15 травня, 18:00. Виставка триватиме до 31 травня.

Підземний перехід Ваґабундо, вул. Пилипа Орлика, 7

Театр

8

Трагіфарс «Калігула»

Франківський драмтеатр кличе на прем’єру трагіфарсу «Калігула» за п’єсою Камю. Це дебютна робота нового головного режисера театру француза Жюля Одрі.

П’єса описує часи правління давньоримського імператора Калігули, який запам’ятався жорстокістю. У своїй постановці режисер робить акцент не на історичних фактах, а на психології персонажів і ситуацій.

«Для мене Калігула — людина, якій занадто рано дали владу у руки. В час, коли він мав гратися, як звичайна дитина, на нього звалилась велика відповідальність, — каже Жуль Одрі. — Як на мене, уся його жорсткість це наслідок впливу інших людей, які були навколо і хотіли поганих речей».

18 і 19 травня

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

Головне фото: Rhand McCoy

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: