fbpx

Німе кіно, локальні ґранти, хор комунальників. Куди піти у Франківську 19-20 жовтня

Ці вихідні у Франківську переповнені фільмами. Окрім кінопрем’єр (зверніть увагу на документальний фільм про франківських комунальників) можна буде подивитись також класику німецького експресіонізму. І заходьте на розмову про ґранти у суботу — там можна буде зустріти частинку команди «Куфера».

Читайте також: Тепла осінь у 20 кадрах. Фоторепортаж з вулиць Франківська

Субота, 19 жовтня

1

Виставка Марії Білінської «У пошуках сенсів»

Проявляти справжні емоції у сучасному світі стає дедалі важче, адже кожен може сховатись за віртуальними смайликами, лайками чи емоджі. А при живому спілкуванні люди контролюють свою міміку та мову.

Головною темою виставки є спроба показати справжні емоції за допомогою жестів-символів, які часом набувають й містичного змісту. А потужний зв‘язок між естампом, його створенням, та змістом (самим зображенням) відкриває цілу низку нових сенсів. Адже створення праці в техніці глибокого друку передбачає велику кількість процесів, де руки художника – це основний інструмент.

Виставка діє до 25 жовтня.

Галерея Детектор, Промприлад. Реновація, вул. Академіка Сахарова, 23

2

Вплив локальних ґрантових програм на розвиток Івано-Франківська

Розмова про ґрантові програми: як вони працюють та який мають вплив на місто. На зустрічі можна буде дізнатись про вплив проєктів, підтриманих локальними ґрантовими програмами, на розвиток міста та спільно вибудувати візію міста-мрії, яке працює в трикутнику «бізнес-влада-громадськість».

До речі, там можна буде почути історію від «Куфера».

Формат зустрічі: круглий стіл та робота в групах.

19 жовтня, 11:00-13:00 (з каво-перервою)

Промприлад. Реновація, вул. Академіка Сахарова, 23

3

Калігула. Трагіфарс

Фабула п’єси Альбера Камю про часи правління давньоримського імператора Калігули, що увійшли в історію безпрецедентними жорстокістю, підступністю і вадами, відома кожному. Режисер із Франції, а нині головний режисер франківського театру, Жюль Одрі у цій роботі розглядає феномен давньоримського тирана.

19 жовтня, 18:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

Неділя, 20 жовтня

4

Кіноклуб: Метрополіс

Німий художній фільм Фріца Ланґа за сценарієм і паралельно написаним романом Теа фон Гарбоу. Це масштабна метафорична й науково-фантастична антиутопія, що стала найвищою сходинкою і завершенням розвитку німецького кіноекспресіонізму. Фільм став безперечною класикою й вплинув на весь наступний розвиток кіномистецтва. На 18 вересня 2018 року фільм займав 109-у позицію у списку «250 кращих фільмів за версією IMDb».

Вхід вільний.

20 жовтня, 16:00

Підземний перехід Ваґабундо, вул. Орлика, 7

5

Притча-ораторія «Вона-Земля»

Вистава-притча. Вистава-медитація. Вистава, яка звучить голосом Землі. Сакральне молитовне дійство, що переносить у позачасовий і позапросторовий стан — стан чистих відчуттів — стан очищення. У цій виставі резонує все: енергетика акторів і глядачів, слова, звуки, світло й тінь — і трансформує весь простір і нас самих.

Постановка двох лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка Ростислава Держипільського та Наталії Половинки за новелами Василя Стефаника.

20 жовтня, 18:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

Кіно на вихідні

У франківських кінотеатрах Люм’єр та Космос цього тижня суттєво оновився список фільмів, які можна подивитись. Тут і документалка про франківських комунальників, і продовження історії чаклунки Малефісенти:

Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго

«Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» — документальний фільм режисерки Надії Парфан, який розповідає про працю і творчість працівників ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», яке з року в рік забезпечує батареї цілого міста теплом.

Головний герой історії — голова профспілки Іван Васильович. Справа його життя — профспілковий хор, у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Голова профспілки пишається творчими здобутками комунальників, але керується принципом «спочатку людям тепло — а вже потім співати».

Чаклунка: повелителька темряви

Після того, як Чаклунка наклала закляття на королеву Аврору, життя магічного лісу та його фантастичних мешканців змінилося назавжди. Щоб вистояти у боротьбі проти темряви, молода правителька повинна знайти могутніх союзників — інакше її світ зникне.

Здобич

Навчитися брати на себе відповідальність за свої вчинки – важлива складова дорослішання. У Тобі із цим проблеми, тож у рамках програми з перевиховання підлітків його селять на три дні на безлюдний острів. Як раз буде час подумати над своєю поведінкою та навчитися бачити зв’язок між своїми вчинками та їх наслідками. Говорили, що Тобі буде тут єдиною людиною на сотні миль. Та випадково він зустрічає у хащах дівчину. Мадлен каже, що живе тут від народження. А ще тут живе її матір, і краще на очі їй не потрапляти. Та й взагалі від вогню ні на крок бажано не відходити. Моторошна пригода мала б закінчитися, та жінка, яка припливла за Тобі на човні знайдена мертвою.

Холодна кров

Стрічка розповідає про серійного вбивцю, який влаштував собі спокійну старість у будиночку на березі мальовничого гірського озера, де він живе на самоті. Та одного разу поряд з його помешканням трапляється нещасний випадок – дівчина розбивається на мотосанях. І кілер, для якого вбити людину було буденною справою, вперше рятує чиєсь життя.

Арахісовий сокіл

Фільм розповідає про Зака, молодого чоловіка з синдромом Дауна, який тікає з дому, щоб втілити в життя свою мрію – стати професійним реслером. На шляху він зустрічає Тайлера, незначного злочинця, який тікає від закону, той стає Заковим ґуру та союзником.

Після весілля

Ізабель є співзасновницею дитячого притулку у Колкаті, в Індії. Грошей на усі потреби не вистачає, тож заклад існує на пожертви. Стає відомо, що якась жінка у Нью-Йорку готова виділити чималі гроші за умови, що Ізабель приїде до неї на зустріч. Героїня погоджується, попри нерозуміння – навіщо так ретельно ставитись до перевірки благодійної пожертви. Тереза, саме так звати благодійницю, запрошує Ізабель на весілля своєї доньки, яке заплановане на наступний після зустрічі день. На церемонії Ізабель зустрічає чоловіка, якого добре знала 20 років тому.

Двійник

Кілер Герні Броген вирішує поставити крапку у професійній кар’єрі. Та несподівано, на його шляху з’являється таємничий двійник, який знає про кожен наступний крок.

Захар Беркут

1223 рік. Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців — брати Беркути потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити багаточисельного ворога.

Джексі

Навіщо Філу друзі, якщо в нього є телефон? Вдень він на нудній роботі, а вечорами та у вихідні не відриває очей від свого гаджету. Нещодавно він придбав нову модель смартфону, яка має унікальну функцію. Віртуальна помічниця Джексі не просто здатна відповідати на питання свого власника та знаходити потрібне у інтернеті. Головна задача – допомагати власнику телефону вдосконалюватись та підказувати йому як себе поводити. І без того нав’язлива Джексі готова перетворити життя Філа на кошмар, коли розуміє, що він хоче її позбутися.

Джокер

Відчуваючи самотність, Артур Флек шукає моральну підтримку. Проте, гуляючи покинутими вулицями Ґотему та пересуваючись у розмальованому графіті громадському транспорті ворожого міста, Артур носить дві маски. Першу він використовує для повсякденної роботи клоуном. Іншої ж просто не може позбутись. Це подоба особистості, яку він проєктує в марній спробі відчути себе частиною навколишнього світу, а не самотньою людиною, яку весь час шматує життя. У Артура немає батька – лише слабка матір. Вона є для нього одночасно й найкращою подругою. Мати дала йому прізвисько Щасливчик. Це прізвисько викликає в Артура посмішку, яка приховує сильний душевний біль. Проте коли на вулицях знущаються підлітки, в метро насміхаються над костюмом клоуна, а колеги злісно дражнять, Артуру не залишається іншого вибору, крім як ще більше відмежувати себе від суспільства.

Єті

Якось життя маленької дівчинки з великого міста перевернулося з ніг на голову. На даху свого будинку у Шанхаї вона зустріла справжню сніжну людину! Разом з двома своїми кращими друзями вони вирішують допомогти цьому дивному створінню дістатися свого дому. Тож усі разом вирушають на Еверест, бо ж саме звідти родом Єті. Але троє друзів – не єдині, кого цікавить доля цієї рідкісної істоти. Зоолог доктор Зара та підступний Берніш полюють за сніжною людиною і нізащо не відмовляться від свого бажання ставити на ньому експерименти.

Головне фото: Олександра Сосніна

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: