fbpx

Лекція про мозок, дискусія про пластик та патріотичне кіно. Куди піти у ...

Цей тиждень починається з вихідного — ще й зі свята захисника (і захисниці) України. Тож хочеться провести усі наступні сім днів якось особливо правильно.

«Куфер» пропонує не гаяти час і йти дивитись патріотичне кіно просто неба, дізнаватись більше про роботу власного мозку, шукати спільне у скандинавських міфах та історіях про ельфів та гобітів та не прогулювати театральні прем’єри.

Понеділок, 14 жовтня

1

Патріотичний кінодень

Перегляд патріотичного українського кіно просто неба з нагоди Дня захисників і захисниць України.

У програмі:

Великий намет (художнє кіно)
12:00 – Микита Кожум’яка
13:30 – Жива
15:00 – Крути
17:00 – Червоний
19:00 – Позивний Бандерас

Круглий намет (документалістика)
17:00 – Зі щитом соборності
17:30 – Останній Батальйон
19:00 – Голодомор
20:00 – Світло Хреста Андрея Шептицького

до 21:00

Палац Потоцьких, вул. Шпитальна, 5

2

Лекція «Справжня ціна пластику»

Як зробити пластик дорогоцінним? Як переробляти пластик та працювати з ним? Що ефективніше: зменшення використання чи переробка використаного пластику?

Про все це можна буде почути під час відкритої дискусії за участі Міші Веклина (RE: laboratory, Івано-Франківськ), Євгена Хлєбнікова (Дорогоцінний пластик. Precious plastic Ukraine, Одеса), Івана Нестеренко (Zelenew – лабораторія ресайклінгу, Львів), Максима Скорика та Ліди Криштоп (PreciousLab відкрита громадська майстерня), SortSmart Івано-Франківськ.

Вхід вільний.

14 жовтня, 18:00

MetaLab, вул. Академіка Сахарова, 23

Вівторок, 15 жовтня

3

Виставка «Сучасний портрет 2019: Екологія»

Шоста спільна щорічна фотовиставка, присвячена розвитку портретного жанру фотографії. Тематика виставки цьогоріч — екологія.

Виставка триватиме з 15 жовтня до 2 листопада

Фортечна галерея Бастіон, пров. Фортечний, 1

4

Готель двох світів. Притча

Готель двох світів щільно зачиняє двері за героями, і з того моменту вони чекатимуть лише одного — виходу! Вони ніколи б не зустрілися в звичайному житті: хлопець-мажор, президент, прибиральниця, маг Раджапур і звичайна дівчина Лора. Тож чи вдасться їм розібратись що насправді відбувається в готелі? Скільки часу має пройти, перш ніж вони зможуть його покинути? І що буде після того, як відчиняться двері?

15 жовтня, 18:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

5

Beetrootoyourself: мозок та емоції

Кажуть, «Кохання народжується у серці» або «Приймай рішення головою», чи «Увімкни мозок». Ці та інші відомі всім вислови дуже ображають наш невтомний мозок, який насправді весь час зайнятий генеруванням наших думок, емоцій та контролем купи фізіологічних процесів.

Кохання, мотивація, залежності та творчі рішення, радість та журба – усе це для нас генерує саме цей, головний за версією самого себе, орган. Якщо ви цікавились його роботою, то напевно чули словосполучення «дофамін – гормон щастя», «кохання – це окситоцин» тощо. Чи коректно насправді так говорити? (спойлер: не зовсім).

Про емоції та роботу нервових клітин розповість Ольга Маслова, кандидатка біологічних наук, клітинна біологиня та популяризаторка науки.

Вхід вільний.

15 жовтня, 19:00

Urban Space 100, вул. Грушевського, 19

Середа, 16 жовтня

6

Занадто одружений таксист. Комедія

Внаслідок нічної пригоди з неврівноваженою бабусею таксист Джон Сміт отримує черепно-мозкове ушкодження, і тепер у нього там, здається, не все гаразд. Двоїться чи що: дві квартири, два телефони та дві дружини!

Як виплутається і чи виплутається Джон Сміт з цієї ситуації? Тим більше, що справу ведуть двоє аж надто прискіпливих інспектори поліції.

16 жовтня, 18:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

7

Україна в огні. Вистава Дитячої театральної майстерні

Драматична композиція за Олександром Довженком від учнів та учениць Дитячої театральної майстерні при Франківському драмтеатрі, присвячена подіям в Україні сьогодні.

У цій виставі про страшну сучасну війну вони говорять про віру у мир.

16 жовтня, 18:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

8

Собака. Комедія (14+)

Собака чи не єдине у світі святе створіння, яке вміє дарувати любов у чистому вигляді. Вона ніколи вас не зацінить за те, ким ви є, чи не засудить за те, ким ви не є. Вона просто вас любить і все.

Доторкніться і ви до цієї незбагненної глибини чистої любові та вірності, до якої нам, людям, дуже далеко, а, можливо, і неосяжно.

16 жовтня, 19:00

Обласна філармонія, вул. Курбаса, 3

Четвер, 17 жовтня

9

Кастинг, або Хто хотів люстрації? Соціальна драма (16+)

Вистава-володар премії Гран-Прі Одеського театрального фестивалю «Молоко». Сучасна, відверта, провокативна і шокуюча історія про соціальний відбір. Її герой не бажає підкорятися системі, але цей протест і стає тим самим брендом, який шукають рекрутери.

Ця вистава не дає відповідей, але ставить запитання: На що ми готові піти заради бажаних благ? Де межа, за якою починається компроміс із совістю та гідністю? На які приниження готова йти людина заради того, щоб бути відібраною до «топ» суспільства?

Вистава йде двома мовами: російською та українською.

17 жовтня, 18:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

П’ятниця, 18 жовтня

10

The Lord of the Rings з точки зору міфології та лінгвістики

Фінальна лекція (і трохи навіть воркшоп) з розбору культових кінострічок. У планах розмова на тему про Толкіна-міфотворця, його твори і міфологічний епос як жанр, втілення особливостей давньоскандинавської міфоепічної традиції у творах Толкіна.

Вхід вільний, але просять зареєструватись.

18 жовтня, 17:00

Підземний перехід Ваґабундо, вул. Орлика, 7

11

Кохання з присмаком дощу. Діалог почуттів

Він і Вона давно шукають одне одного, але бачаться лише уві сні, зустрітися в реальному житті їм не вдається. То що ж вони оберуть — реальність, в якій безнадійно приречені безкінечно шукати одне одного чи щасливе життя разом у солодкому сні про кохання? А може сила їхнього кохання виявиться потужнішою за нещадну іронію долі? Важко щось передбачити, адже це Габріель Гарсія Маркес і його магічний реалізм.

18 жовтня, 18:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

Субота, 19 жовтня

12

Калігула. Трагіфарс

Фабула п’єси Альбера Камю про часи правління давньоримського імператора Калігули, що увійшли в історію безпрецедентними жорстокістю, підступністю і вадами, відома кожному. Режисер із Франції, а нині головний режисер франківського театру, Жюль Одрі у цій роботі розглядає феномен давньоримського тирана.

19 жовтня, 18:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

Неділя, 20 жовтня

13

Притча-ораторія «Вона-Земля»

Вистава-притча. Вистава-медитація. Вистава, яка звучить голосом Землі. Сакральне молитовне дійство, що переносить у позачасовий і позапросторовий стан — стан чистих відчуттів — стан очищення. У цій виставі резонує все: енергетика акторів і глядачів, слова, звуки, світло й тінь — і трансформує весь простір і нас самих.

Постановка двох лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка Ростислава Держипільського та Наталії Половинки за новелами Василя Стефаника.

20 жовтня, 18:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

Головне фото: Олександра Сосніна

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: