fbpx

Як поставити цілі на 2020 рік і де послухати різдвяний джаз. Куди піти у Франківську ...

Цього тижня у Франківську планується кілька корисних подій для людей, які хочуть чогось навчитись (у маркетингу чи програмуванні), а також нагода посміятись над абсурдним гумором чи розслабитись на різдвяних джазових концертах. «Куфер» зібрав усе найцікавіше, що відбуватиметься в місті.

Понеділок, 16 грудня

1

Перегляд фільму «Колір фасаду – синій» і дискусія про архітектуру міста

Флоріан Юр’єв – архітектор, художник, скрипковий майстер, теоретик і поет. На 90-му році життя йому доводиться опанувати ще одне, цілковито нове заняття. Щоб урятувати свій авторський архітектурний проєкт – київську «Летючу тарілку» – від перетворення на частину торговельного центру, Флоріан Юр’єв розпочинає кампанію проти свавілля столичних забудовників.

16 грудня, 18:00

Підземний Перехід Ваґабундо, вул. Орлика, 7

2

Дискусія «Освіта та релігія: здорові цінності чи дискримінація»

Чи обов’язкова у світській державі християнська етика в школах? Чи не порушує вона права інших релігійних конфесій, таким чином дискримінуючи їх? Як уживаються релігійність зі світськістю у різних організаціях, наприклад у Пласті? Як уникнути «іншування» дитини, родина якої належить до релігії, відмінної від превалюючої в громаді? Як родині, що не практикує релігійні традиції, дати дитині об’єктивну інформацію та право вибору?

До участі та діалогу організатори запрошують освітян, представників релігійних конфесій та всіх небайдужих громадян. Зустріч модеруватиме письменник та перекладач, пластун Остап Українець.

Вхід на подію безкоштовний за попередньою реєстрацією. Також ви можете прийти з дітьми, за попередньою домовленістю організатори забезпечують дитячу кімнату з нянею.

16 грудня, 18:30

ВДОМА, вул.Галицька, 29

Вівторок, 17 грудня

3

Мандрівний Docudays UA: Чистильники

Пориньте в таємничу тіньову індустрію модерації інтернет-контенту в третьому світі. Тут ми зустрінемо п’ятьох «цифрових сміттярів», яких Кремнієва долина відібрала з тисяч людей, доручивши видаляти «невідповідний» вміст із інтернет-сторінок. Паралельно ми побачимо людей з усього світу, чиї життя докорінно змінила онлайн-цензура. Зазвичай «чистильник» щодня проглядає й оцінює тисячі складних для сприйняття зображень, від світлин із місць бойових дій до порнографії. Таке не минає безслідно для психіки. Проте за їхньою роботою стоять фундаментальні запитання: що перетворює зображення на мистецтво або пропаганду і що визначає журналістику.

17 грудня, 18:00

Підземний Перехід Ваґабундо, вул. Орлика, 7

4

Teлеграм: як новий інструмент для бізнесу

Лекція про те, як використовувати Telegram у своїй маркетинговій стратегії.

Ця лекція буде корисна маркетологам, діджитал-спеціалістам, усім тим, хто планує використовувати Telegram для бізнесу та просування особистого бренду, а також для всіх, хто мріє про власну справу.

Вартість: 250 грн, в день події – 300 грн. Зареєструватись на подію можна за посиланням.

17 грудня, 18:30

Промприлад. Реновація, вул. Академіка Сахарова, 23

5

Цілі 2020: Як перетворити записане у реальність

Уже декілька років тема постановки цілей є найбільш актуальною, адже кожен, хто займається саморозвитком, потребує чіткого плану, щоб отримати більше від себе і від світу. Однак, дуже часто написане так і залишається написаним, а процес досягнення цілей більше схожий на випадкові дії, а не чітко продумані кроки. Про те, як правильно планувати, досягати і ефективно прожити 2020 рік можна буде дізнатись на заході «Цілі 2020: Як перетворити записане у реальність».

Зареєструватись можна за посиланням. 

17 грудня, 19:00

Urban Space 100, вул. Грушевського, 19

6

WordPress Community beetup #1: wp-cli & SEO

Шведсько-українська IT-компанія Beetroot Ukraine відкриває серію WordPress beetup подій у Івано-Франківську. Перша з них – зустріч з Senior WordPress розробниками.

Олег Драганчук, Senior WP developer, розповість про те, як пришвидшити процес розробки за допомогою WP-CLI. А Анастасія Клименко, Senior WP Developer, розповість про те, що впливає на швидкість роботи сайту та як розібратися із SEO раз і назавжди.

А ще у планах чай, булочки, піца та неформальне спілкування.

Зареєструватись можна за посиланням. Організаційний внесок – 100 грн. Сюди входить: піца / чай / кава в необмеженій кількості та булочки з корицею.

17 грудня, 19:00

вул. Донцова, 20

7

Маркетинг 2020, або чому реклама має бути безпечною

Лекція для тих, хто працює з маркетингом та продажами.

Як робити маркетинг не тільки ефективним, але й безпечним? Як продавати свій продукт і не потрапити у халепу із законом? За яких умов можна користуватись даними наших клієнтів? Як працювати за GDPR? Чому важливо не тільки ЩО ти говориш клієнтам, але і ЯК?

Вартість: 150 грн, купити квитки можна за посиланням.

17 грудня, 19:00

офіс компанії TenantCloud, Новгородська 49 (2 поверх)

8

Концерт Піккардійської Терції

Нова концертна програма Піккардійської Терції називається «З любов’ю для вас!». Вона об’єднала хіти акапельного колективу та нові пісні, які представлять на концерті.

«Ми хочемо, щоб на наших концертах люди занурилися у передсвяткову атмосферу, згадали все те добре, що було цього року і зарядилися позитивом на рік прийдешній», — кажуть «піккардійці».

Квитки коштують 250-380 грн.

17 грудня, 19:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

Середа, 18 грудня

9

Гастролі Молодого театру: Дядя Ваня

Чехов – це іронія, яка є маскою для беззахисних. У цій виставі напівтони майже відсутні. Дія набирає обертів вже з перших хвилин. Вмить персонажі перетворяться на застиглі маски, за якими вони надійно приховають від глядача свої істинні обличчя. Інколи ці маски будуть страшними, іноді – огидними, іноді – жалюгідними та смішними. Від страшного до комічного – один крок. Гра в міражі. Але коли немає справжнього життя, то живуть міражами. Все-таки краще, ніж нічого.

Квитки можна купити за посиланням.

18 грудня, 19:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

Четвер, 19 грудня

10

Виставка відреставрованих творів з фондів Музею мистецтв Прикарпаття

Скульптури Пінзеля на інші цінні об’єкти мистецтва можна буде побачити на новій виставці у Музеї мистецтв Прикарпаття

19 грудня, 15:00

майдан Шептицького, 8

11

Микола Лукін «Змішані почуття»

Виставковий проєкт художника Миколи Лукіна, охоплює живописні роботи останніх п’яти років.

Більшість образів являють собою улюблений об’єкт зображення митця – людину, сповнену та оточену порожнечею, вираженою неґрунтованим полотном або умовним «відсутнім» фоном. Екзистенційні почуття людини, що заблукала у «похмурому лісі» майже рентгенівським методом переносяться на полотно; сліди митця ледь проглядаються, дистанція між митцем і твором збільшується. Ніяких яскравих барв, чутних емоцій – тільки тиша.

Виставка триватиме до 30 грудня.

19 грудня, 19:00

Підземний Перехід Ваґабундо, вул. Орлика, 7

12

Сольний стендап від Василя Байдака

Перший сольний стендап концерт, від учасника Інародного театру абсурду «Воробушек» та резидента «Підпільного стендапу» Василя Байдака.

Що таке сольний стендап? Це монокомедія однієї людини, приблизно півтори години потіку свідомості від одного з найбільш відомих абсурдистів нашої країни. Присутні зможуть повністю відключитись від реальності та пізнати комедію з безтранзитним шляхом, прямісінько з вуст її творця.

18+. Квитки коштують 150 грн, їх можна придбати за посиланням.

19 грудня, 20:00

PromBar, вул. Академіка Сахарова, 23

13

Святковий концерт White Christmas

Проєкт White Christmas вже не вперше гратиме у Франківську. У виконанні оркестру LUMOS Orchestra і солістів Павла Ільницького, Оксани Караїм та LadiesTrio прозвучать всесвітньо відомі новорічні хіти: Let it snow, Santa Claus Is Coming To Town, Blue Christmas, Last Christmas, All I want for Christmas is you та інші.

Квитки можна купити онлайн.

19 грудня, 20:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

П’ятниця, 20 грудня

14

Виставка «Врятуймо скарби разом!»

Виставка реставрованих сакральних творів ХVII-XX століття «Врятуймо скарби разом!». Цей проєкт виник спонтанно: на ґрунті камерної благодійної акції порятунку давніх ікон, але переріс у багаторівневу організацію порятунку мистецьких цінностей та перспективну культурну індустрію національного масштабу.

На виставці можна буде побачити сенсаційну знахідку, яка роками перебувала в запасниках – ікону 1773 року «Спас на престолі», з геніального фільму Сергія Параджанова та Георгія Якутовича «Тіні забутих предків». Другою головною реліквією виставки буде відреставрована перлина колекції, коронована ікона XVII ст. «Богородиця з намистом».

20 грудня, 14:00

Івано-Франківський краєзнавчий музей, вул. Галицька, 4а

15

Герметичне коло Карла Звіринського. Презентація альбому

Авторська презентація альбому про львівських художників модерністів: Звіринський, Бокотей, Грицик, Маркович, Марчук, Мінько, Петрук, Сойка, Флінта, Цегельська. Маловідомі та несподівані факти підпільної мистецької ситуації.

«Герметичне коло Карла Звіринського» Богдана Мисюги — переможець у номінації Наукова література на Форумі Видавців.

20 грудня, 16:00

Підземний Перехід Ваґабундо, вул. Орлика, 7

16

Art & work. Зустріч з Утою Кільтер

Мисткиня Ута Кільтер 25 років працює в арт-індустрії. Основне її заняття – це арт-критика, але також вона знімалась у фільмах Кіри Муратової, займалась перформансами та відеоартом та журналістикою. У своїй телепередачі Situation Ute вона відзняла величезну кількість мистецьких подій в рідній Одесі, в Україні та закордоном. Архів українського сучасного мистецтва, який задокументувала Ута за ці 25 років, важко переоцінити.

На її думку, праця в арт-індустрії в Україні досі не захищена сфера. Тому як критику цієї незахищеності та знецінення праці вона створила проєкт Art & Work.

20 грудня, 17:00

Асортиментна кімната, вул. Січових Стрільців, 15

17

Стерті обличчя. Виставка Миколи Лукіна

Графічна серія одеського митця Миколи Лукіна це портрети понівечених війною людей, які відображають хроніку лицевої хірургії часів Першої Світової війни. Так сталося, що саме ця війна стала першим досвідом нового озброєння і найрізноманітнішого травматизму, в тому числі і практично повної втрати людиною обличчя. Тоді ж з’явилися і перші спроби пластичних операцій, метою яких було повернути людині її обличчя і адаптувати до нового життя.

20 грудня, 19:00

Асортиментна кімната, вул. Січових Стрільців, 15

18

Перший концерт Secret Sound

Повернення таємничих концертів, де імена виконавців залишаться невідомими аж до початку їх виступів.

Кожен гурт або сольний виконавець, а всього їх буде три, матиме по 25 хвилин.

Для того, щоб потрапити на концерт, треба заповнити реєстраційну форму. Вхід вільний.

20 грудня, 18:30

ВДОМА, вул.Галицька, 29

Субота, 21 грудня

19

Догратися до навичок: День навчальних ігор

Нагода пограти в «серйозні» ігри для навчання:

Життя як проєкт // Life as a project: навчальна гра з управління часом, яка моделює період життя, в якому доводиться робити купу справ з різних сфер життя. Тривалість гри +- 4 години. Кількість учасників за одним столом 4-8.

Настільна гра «Бути жінкою»: настільна антидискримінаційна гра. У кожного учасника і учасниці гри є своя ігрова роль, – героїня із певними характеристиками та ресурсами. Вони рухаються полем, і намагаються зібрати найбільшу кількість ресурсів, аби досягти своїх особистих цілей. В процесі вони стикаються з різними життєвими ситуаціями, які можуть як допомогти їх персонажкам у досягненні мети (позитивні ситуації), так і завадити цьому (стереотипи).

Keep cool: настільна гра, розроблена вченими Потсдамського Інституту з досліджень кліматичних змін. Гра допомагає зрозуміти взаємозв’язки між міжнародною політикою та станом клімату у всьому світі. Кількість гравців – від 3 до 6 осіб, кожна з яких представлятиме одну з країн світу.

Участь безкоштовна, але потрібна завчасна реєстрація.

21 грудня, 11:00

Інша Освіта, вул. Січових Стрільців, 14

20

Прерафаеліти. Кохати, малювати, віршувати

Чергова лекція про прекрасне. Цього разу тема — англійські митці Вікторіанської епохи, Братство Прерафаелітів, товариство художників утворене 1848 року в Лондоні.

Щоб перевершити творчість великих італійських художників, які передували Рафаелю, живописці Братства ретельно вивчали кольори в природі, яскраво і чітко відтворювали їх на вологій білій основі. Вони проходили величезні відстані у пошуках точних моделей для фону і персонажів своїх картин. У своєму прагненні зображувати справжні, глибоко важливі теми вони зверталися за натхненням до Біблії.

Як об’єднання Братство Прерафаелітів проіснувало трохи довше десяти років, але новий напрям що з’явився завдяки їм, тривав до початку ХХ сторіччя.

21 грудня, 17:00

Підземний Перехід Ваґабундо, вул. Орлика, 7

21

Концерт Christmas Jazz

Ще один різдвяний концерт, на цей раз джазовий. Гратиме квартет Руслана Єгорова.

У програмі — ті самі відомі хіти, які обіцяють зігріти слухачів.

21 грудня, 19:00

Івано-Франківська Обласна Філармонія, вул. Курбаса, 3

Неділя, 22 грудня

Якщо ви вже були на всіх виставках, що відбуваються у Франківську — сходіть на ковзанку, що працює біля ратуші. Про всяк випадок «Куфер» пояснює, як обрати ковзани та почати кататись.

Головне зображення: PromBar

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: