fbpx

Концерт 5 Vymir і Квадрат Курбаса. Куди піти у Франківську 3-9 червня

У дітей вже почались канікули, а у дорослих цього тижня почнеться сезон вуличних посиденьок на Курбаса. 

А ще «Куфер» планує почастуватись стравами з Південної Америки, обійти усі виставки, що тривають у франківських галереях і завершити тиждень на концерті біля озера.

Понеділок, 3 червня

1

Виставка Анни Алпатьєвої «Опір втратам»

Триває виставка, що присвячена «постпам’яті». Мисткиня представляє серію портретів і композицій, створених на основі знайдених архівних фотографій.

«Мені подобається вираз — людина жива, доки жива пам’ять про неї. Але в цьому є певний конфлікт, саме у відсутності можливості згадати кожного і бажанням архівувати, зберігати докази про життя. Багато різних подій відбулися в минулому, але їх вплив можемо спостерігати зараз», —каже Анна Алпатьєва.

Виставка триває до 30 червня

Галерея «Детектор», вулиця Сахарова, 23

Вівторок, 4 червня

2

Виставка «Геометрія Гір»

Людина здавна надихалась своїм оточенням — флорою, фауною, кольористикою, ландшафтом і відтворювала свої враження у декоративно-ужитковому мистецтві. Цю гіпотезу вирішили перевірити десятеро художників та дизайнерів з різних міст України, які вирушили в експедицію до Карпат у пошуках натхнення.

Вони збирали рослини, досліджувати традиційні орнаменти Гуцульщини та створювати на основі них нові орнаментальні графічні роботи. Результати можна побачити на виставці.

Виставка триває до 15 червня

Підземний Перехід Ваґабундо, вул. Орлика, 7

Середа, 5 червня

3

Фестиваль австрійського кіно

Фестиваль «Тиждень австрійського кіно» збирає найяскравіші й резонансні картини останніх років з Австрії. Цього тижня у Франківську можна побачити документальний фільм ERDE/Земля.

Ми ходимо по ній кожен день. Ми оремо її, копаємо і буримо, покриваємо бетоном. Ми наносимо її на карту та вимірюємо; ми малюємо по ній наші кордони; і ми уявляємо, що вона належить нам. Ми живемо тим, що вона виробляє, і ховаємо в ній наших мертвих. Ми приймаємо її існування як належне; вона здається непорушною. Якщо розглядати нашу планету як організм, то її кора — всього 40 кілометрів завтовшки — найбільш вразливий її орган.

Вхід вільний — потрібна реєстрація.

5 червня, 18:30

Новий Акрополь Франківськ, Новгородська 9, оф.4

Четвер, 6 червня

4

Відкриття виставки фотографій Яцека Внука «Східні Карпати»

Десь далеко і дуже високо, десь понад кордонами простяглася карпатська країна. Гарна, неприступна, сповнена горами, полонинами і пасовиськами. Країна, що породжує страх і подив, а разом з тим захоплення, спокій і тепло. Сповнена розбишак і привітних гостинних людей. Країна, в яку варто раз потрапити, аби повертатися знову і знову. Чи справді така країна існує?

6 червня, 18:30

Центр польської культури та європейського діалогу, вул. Січових Стрільців, 56

5

Руйнуємо стереотипи південно-американської кухні

Шеф-кухар Кріс Вільямс вивчає кулінарії з юних років. Він відвідував Le Cordon Blue в Остіні, штат Техас, і незабаром почав подорожувати по всьому світу, працюючи в закусочних в Литві, Англії, США і у всіх проміжних точках. У 2012 році він відкрив ресторан південної кухні «Lucille’s», названий на честь його прабабусі Люсіль Бішоп Сміт.

Як каже сам Кріс: «Все, що нам відомо про оригінальну американську кухню, це те, що вона прийшла до нас від рабів. Південний дух є базою американської сучасної кухні і це тільки тепер визнається дійсністю. Найкраща їжа, яку я коли-небудь знаходив, де б я не був, є їжею бідних людей. Я вважаю, що це найкреативніша їжа. Це не модна, красива, підроблена їжа. Це просто чесна їжа. І я думаю, я вважаю, що це красиво».

У програмі події: приготування та дегустація страв, а також jazz, blues, funk & disco на платівках.

6 червня, 19:00

 

Urban Space 100, вул. Грушевського, 19

П’ятниця, 7 червня

6

Івано-Франківськ Idea Garage

Подія для тих, хто хоче заробляти гроші та одночасно допомагати іншим. Це — перший крок для тих, хто хоче стати соціальним підприємцем.

Що таке соцпідприємництво, чим воно відрізняється від звичайного бізнесу, від громадського активізму і благодійності? Які соціальні проблеми найбільше хвилюють франківчан і мешканців інших міст? Яким може бути ваше соцпідприємство?

Участь безкоштовна. Щоб потрапити на Idea Garage, треба заповнити анкету (до 3 червня включно). З-поміж надісланих заявок експертна комісія обере 50 найкращих.

7 червня, 16:00

 

вул. Академіка Сахарова, 23

Субота, 8 червня

7

Концерт на районі

На Urban Space Radio завершується радіосезон, а у MetaLab розпочинаються активності до фестивалю Сеанс Міського Сканування. Обидві спільноти вирішили влаштувати з такої нагоди один концерт.

Гратимуть:

5 Vymir — український музичний гурт із Києва. Найкащий український рок-гурт 2017 року за версією музичного порталу Karabas.Live.

Мало — акустичний проект київського виконавця і автора пісень Максима Рубана, створений наприкінці 2017 року.

8 червня, 18:00

 

Озеро З Лебедем (біля школи №21)

8

3753 Cruithne / 3753 Круїтні

Сесія спільного невербального мультисенсорного переживання дійсності.

Аудіо-візуальна імпровізація:
Viktor Novozhylov — elecronica, textures
Stanislav Bodnaruk — guitar fx
Sergey Glow — visual + acoustic noises

Рекомендовано: м’який та зручний одяг, теплий текстиль, будь-які напої, комфортні дрібниці, спокій.

Участь — 50 грн.

Довідка: 3753 Круїтні — квазісупутник Землі, навколоземний астероїд групи Атона, відкритий 10 жовтня 1986 року, що рухається еліптичною орбітою навколо Сонця в орбітальному резонансі 1:1 з нашою планетою.

8 червня, 20:00

Підземний Перехід Ваґабундо, вул. Орлика, 7

Неділя, 9 червня

9

Квадрат Курбаса: відкриття сезону

Головна подія франківського літа: відкриття сезону літніх посиденьок просто неба з музикою, танцями, виставами, іграми, веселощами, смачною їжею, артовими інсталяціями, душевними розмовами, дружніми зустрічами.

9 червня, 17:00

вул. Курбаса

Головне фото: Toa Heftiba

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: