Останні вихідні листопада «Куфер» рекомендує провести за розмовами про мистецтво, у театрі з Шекспіром та гуцулкою Ксенею, а також у кіно, де йде кілька цікавих прем’єр на різний смак.
Субота, 23 листопада
Inдія. Почути та відчути. Культурний проект у Франківську
Індія дає світові приклад єдності в різноманітті, співіснування релігій, культур та філософської традиції, яка має понад 2000-літню історію. Тож цей проєкт — про Індію.
У програмі: фотовиставка, відкриті лекції та майстер-класи.
12:00 — Діалог культур. Індійські фестивалі.
13:00 — Діалог культур. Літературно-музичний перформанс, де оживає поезія Рабіндраната Тагора у музичному супроводі
14:00 — майстер-клас з індійських жіночих танців
15:00 — кінопоказ фільму “Ганді” – історія про людину, яка змінила Індію та показала світу як можна перемагати без зброї
16:00 — майстер-клас з розпису мехенді
Участь в усіх чи окремих заходах donate 80 грн. На майстер-класи реєстрація обов’язкова.
Нація. Драма-реквієм
Драма-реквієм за однойменною книгою Марії Матіос — це своєрідний спіритичний сеанс. Молитва-реквієм у містичному коловороті сценічного простору крізь час подарує сповідь та прощення своїм і чужим, невинним і винним мученикам історії. Бо тільки з любові та у муках народжується нове чисте життя. Народжується нація.
Вистава присвячена до Дня пам’яті жертв голодомору.
Виставка Сергія Міщенка «Гра в імітацію»
Серія робіт присвячена звичним і майже непомітним для пересічного мешканця малим архітектурним принадам міста, які живуть подвійним життям, обростаючи гіперболізовано-сюрреалітичними сюжетами. Масштабовані об’єкти виконані в техніці моделізму ‘scratch built’, з підручних матеріалів і вторсировини.
Прекрасне, розмова друга: шляхи краси
Друга розмова з серії лекцій про прекрасне (тобто, про мистецтво). Тема: шляхи краси.
Як усе почалось? Як розгорілися перші незалежні багаття окремих культур в Єгипті, Міжріччі, Індії та Китаї? Як перші дві дали поштовх розвитку давнього Середземномор’я, а самі розчинились у часі?
А також про найсильніший вплив, якого зазнала художня творчість у добу світових релігій і воєн між ними.
Читайте також: Як пережити зиму в місті (і навіть зробити її приємною)
Неділя, 24 листопада
Дванадцята ніч, або Що захочете! Комедія
Життєрадісна та жвава комедія Вільяма Шекспіра названа на честь дванадцятої ночі після Різдва. Це заплутана історія справжнього кохання Віоли, Герцога, Олівії та Себастіана, які проходять випробування долею та гартування часом.
Вистава на одну дію англійською мовою з українськими субтитрами.
Projeсt “W” Veteran, volunteer and William – це унікальний соціальний англомовний театр ветеранів та волонтерів АТО, які пройшли кастинг і вивчають англійську мову та театральне мистецтво.
Гуцулка Ксеня. Мюзикл
За сюжетом, до Ворохти прибувають з США українські емігранти, щоб знайти молодому хлопцеві наречену в Карпатах. Батько заповідав йому мільйон доларів, але за умови, якщо він знайде на історичній батьківщині «свідому українку» і одружитися з нею.
Виставка «Два століття - одна війна»
Останні вихідні, коли можна побачити фотовиставка, що присвячена темі боротьби українців за свою державність від початку ХХ століття до сьогодення.
Кіно на вихідні
У франківських кінотеатрах Люм’єр та Космос на цих вихідних можна подивитись продовження казкової історії про королеву Ельзу та її сестру принцесу Анну, загадкову драму з Ієном Маккелленом та Гелен Міррен у головних ролях. Та не забудьте про змагання між Ford та Ferrari.
Крижане серце 2
Анімаційний блокбастер від Dіsney, який розтопив серця мільйонів, продовжиться! Щоб дізнатися велику таємницю чарівного королівства, улюблені герої подолають чимало випробувань за межами рідного краю. Любов, дружба та гумор Олафа стануть у пригоді, а найсучасніші візуальні ефекти занурять у крижаний світ Ельзи та Анни і подарують справжню магію!
Ідеальна брехня
Усю свою галантність та вроду Рой Кортні (Ієн МакКеллен) звик перетворювати на гроші. Він роками вправно розсипав компліменти та догоджав жінкам з однією єдиною метою – аби заволодіти їхніми грошима. Так мало статися і цього разу. Рой навіть не вірив своєму щастю, коли зустрів літню вдову Бетті МакЛіш (Гелен Міррен). Легка здобич, з якою він познайомився у мережі, вона мала стати черговим джерелом статків. Проте чоловік сам незчувся як закохався в Бетті. І замість холодно вираховувати спосіб переходу грошей із її кишень у свої, він почав опікуватися нею, роблячи її життя більш легким та радісним.
Зворотній відлік
У наших телефонах зараз приховано набагато більше функцій, ніж навіть кілька років тому. Колись за допомогою нього тільки дзвонили, а зараз можна відстежувати своє пересування, фізичну форму чи просто грати на ньому. Існують навіть програми, які можуть сказати точний час смерті. У когось є ще понад 60 років, а у когось — три дні.
Молода медсестра встановила собі цей додаток, що їй показав страшні цифри. І поки воно не помилялося. Тільки за звичайною іграшкою стоїть щось більш страшне, ніж просто смерть. І для того, щоб вижити, потрібно обдурити додаток і саму долю.
Готель Едельвейс
Це історія одного олігарха, для якого матеріальні статки вищі за одвічні цінності, але велич «кохання» має дещо інші плани і бере ситуацію в свої руки. Цинічний та амбіційний молодий олігарх Алекс оселяється у забутому богом готелі, аби за тиждень завоювати серце Іріт, – доньки власника готелю, й отримати право на розробку золотого родовища, що знаходиться на цій землі. Та зробити це виявляється не так просто, коли Іріт потайки заручена, про золото знаєш не ти єдиний, а на шляху до мільйонів стає справжне кохання.
Ангели Чарлі
Історія нового покоління чарівних та небезпечних шпигунок, які працюють на загадкового боса Чарлі.
Аутсайдери
Фільм на основі реальної історії американського автоконструктора-новатора Керролла Шелбі (Метт Деймон) та безстрашного британського гонщика Кена Майлза (Крістіан Бейл), які разом борються з тиском великої корпорації, законами фізики та власними злими духами, аби створити новий революційний спорткар для компанії «Форд» і кинути виклик непереможним машинам Енцо Феррарі у 24-годинних перегонах на витривалість у французькому Ле-Мані у 1966 році.
Головне фото: Підземний перехід Ваґабундо