Поговорімо про початок весняного сезону у Франківську: це нові лекції, які дозволять краще спілкуватись з людьми і розуміти, що відбувається з вашими емоціями, нові вистави в театрі та книжки у книгарнях, трохи вечірок, трохи розмов про ненависний дизайн.
Подію на свій смак шукайте у підбірці «Куфера».
Понеділок, 2 березня
Головні суперечності 2020-х
Головний редактор журналу «Український тиждень» Дмитро Кропивенко поговорить про те, що чекатиме на людство найближчі 10 років і про що ми будемо сперечатись: етика, політика, глобалізація та постколоніалізм.
Вівторок, 3 березня
Ефективні комунікації: Витончене мистецтво говорити та слухати
Вміння виражати свої думки словами є тим, що відрізняє людей від інших земних істот. Але чи факт того, що ви вмієте говорити або знаєте декілька мов означає, що ви – ефективний комунікатор?
На цій події можна буде дізнатись, що таке комунікація, чи вона ефективна, як налагоджувати зв’язки та взяти участь у воркшопі.
Вхід вільний.
Середа, 4 березня
Презентація книжки Тетяни П’янкової «Чужі гріхи»
Перед самим Великоднем на полі трагічно гине вагітна Гапія, залишаючи після себе велику таємницю свого серця. Її убита горем мати Юстина робить дві ляльки для залицяльників доньки, щоб покарати одного з них — того, котрий Гапію занапастив. Ніхто, крім недоріки-Якова, не знає, що через дивні дарунки життя обох братів починають летіти шкереберть. Одного дня у дім Якова потрапляє дружина Петра, Оксана, і розповідає підслухану правду про те, як завинили перед Гапією її чоловік Петро і його брат Михайло. І тоді Яків викрадає одну із заклятих ляльок та наважується на непросту розмову з Юстиною.
Четвер, 5 березня
Зустріч з Ахтемом Сеітаблаєвим
Ахтем Сеітаблаєв розповідає історії кримських татар, історії війни на Донбасі, історії анексії Криму, історії простих хлопців з дворів східних міст, історії єврейських дітей в часи Другої світової, історії кохання та складних рішень.
На зустрічі у Франківську він поділиться своєю історією, розповість про депортацію і втрату дому, розкриє секрети створення успішного кіно.
Куди тікають емоції: що робити, аби не вигоріти?
Якщо ви відчуваєте моральну втому, втратили інтерес до роботи чи улюблених занять – можливо, це емоційне вигорання. У такому випадку можна спробувати сходити на тренінг про вигорання та як його уникнути.
Під час тренінгів учасники матимуть змогу усвідомити свої цінності, дізнатися про головні свої потреби, зрозуміють особисті кордони та джерело власних ресурсів. Окрім того оволодіють практичними навичками профілактики емоційного виснаження. Навчаться гармонізувати свій емоційний стан, знімати тривожність та працювати зі стресом.
Вхід вільний, але потрібно зареєструватись.
Зустріч з драматургом Антоном Сумароковим
Артур Сумароков – драматург, актор, кінокритик, журналіст, який зараз є учасником творчої резиденції у Франківську.
Розповість про культурний ландшафт Херсона, історію відеоарту, наївістів, херсонську драматургічну групу, Центр їм. Мейерхольда, Totem Centre Theatre Lab та найбільш яскравих представників сучасного мистецтва цього міста.
Вистава «Будьте як удома»
Вистава за п’єсою французького драматурга Жан-Марі Шевре «Squat». Її сюжет: двоє молодих емігрантів – араб Самір та полька Бася – випадково опиняються у великій квартирі в центрі Парижа. І випадково знайомляться з французькими літніми дамами: Жанн та Марівонн.
Серед акторів є зірки української сцени Ада Роговцева та Ахтем Сеітаблаєв.
Квитки можна купити тут.
П’ятниця, 6 березня
Не просто текст: як перекладати комікси
Розмова з перекладачкою коміксів Мариною Дубиною: чому перекладати комікси не легше, ніж книжки? Як влучно перекласти всі написи на тлі? Навіщо потрібна адаптація і де знайти межу?
День народження ГОСТ бару у стилі Гетсбі
ГОСТ бар святкує день народження: обіцяють діджей, саксофон та торт – натомість просять гостей вдягнутись у стилі «Великого Гетсбі» (тобто, 1920-ті, епоха джазу і так далі).
Вхід вільний.
Субота, 7 березня
Дизайн, який ти ненавидиш
Лекція для тих, хто займається дизайном або ж планує розвиватися в цьому напрямку: про правильний і неправильний дизайн, побутовий UX і те, як зробити користувачів щасливими.
Вхід вільний
Неділя, 8 березня
Виставка «Тримай в собі, не кажи нікому»
«Тримай в собі, не кажи нікому» — цьому ми навчені з дитинства. Але замовчування проблеми лише її поглиблює. Є речі, які ти дуже хочеш сказати. Те, що не дає тобі спокою й отруює існування. З часом настільки, що стає нестерпно, хочеться покликати на допомогу. Ти вже наважуєшся, вже починаєш розмову, майже говориш. Але страх розчарувати, бути знеціненим чи засмутити близьку людину, зупиняє тебе. І ти замовкаєш, видаляєш, стираєш свої слова. Та це стирання залишає жахливі сліди».
Побачити мистецький проєкт художниці та познайомитись з нею можна буде на відкритті виставки.