fbpx

Alina Pash, Ярослав Грицак, хор комунальників. Куди піти у Франківську 4-10 листопада

Концерт закарпатської співачки Alina Pash, лекція про український правопис та розмова про історію України, дві нові виставки та закриття третьої. А також остання нагода подивитись документальний фільм «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго».

«Куфер» вже планує свій тиждень — і вам радить.

Понеділок, 4 листопада

1

Виставка «Покрови» Катерини Ганейчук

Останній тиждень, коли можна побачити виставку, присвячену символам, обрядовості та жіноцтву.

«Є знаки, що важливі для самоідентифікації, для визначення себе в просторі та часі. Їх треба оберігати, щоб не втратити себе. Для мене вони живуть не тільки в гербах і буквах. Вони живуть у вишивці і ткацтві, старих іконах і, звичайно, в наших обрядових піснях і танцях. Це важливо для народу, який є, на моє переконання, частиною творчої складової людства», — описує свій проєкт авторка.

Виставка триває до 7 листопада

Галерея Арт на Мур, Фортечний провулок

Вівторок, 5 листопада

2

Зустріч з Ярославом Грицаком та презентація книжки «Нарис історії України»

Перша редакція цієї книжки Ярослава Грицака вийшла у 1996 році, за цей період перевидавалась, один раз – нелегально, без згоди автора. У найсвіжішому виданні, яке вийшло у видавництві Yakaboo Publishing – доповнення про події останніх років. Видання Історична правда назвала цю працю однією з ключових, які вийшли за часів незалежності.

Вхід вільний, але просять зареєструватись.

5 листопада, 17:00

Promprylad.Renovation, вул. Академіка Сахарова, 23

Середа, 6 листопада

3

Сузір'я / Konstelacje / Constellations

Презентація вибраних робіт викладачів Кафедри інтермедій, що є частиною факультету Образотворчих мистецтв Університету ім. Миколая Коперника в Торуні (Польща).

Інтермедійність — це одночасне поєднання різних жанрів сучасного мистецтва. Через Коперніканські традиції, пов’язані з Торунем, лейтмотивом виставки є астрономія. Готуючись до показу, митці й куратори пішли слідом відкривача Коперника та виділили кілька важливих частин проєкту і визначили їх як Сузір’я. Найважливіші з них: відеоарт, анімація, творча та соціально-репортажна фотографія.

6 листопада, 15:00

Центр сучасного мистецтва, вул. Марійки Підгірянки, 23

4

Комедія «Оце так Анна..!»

Молода сімейна парочка вирішила урізноманітнити своє інтимне життя. Але замість милої й «невинної» шлюбної зради на них чекає пікантна пастка у власному домі і незліченні курйози. І ніхто не підозрював на що здатна їхня служниця Анна.

6 листопада, 18:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

5

Лекція «100 років самотности: ми та наш правопис»

«Українську історію не можна читати без брому», – казав Володимир Винниченко. Історію українського правопису також. А ось сам новий правопис можна і треба.

На лекції можна буде дізнатись про історію нашого правопису, про його зміни у 2019 році і про те, що не все так болісно і страшно, як видається.

6 листопада, 18:00

книгарня Є, вул. Незалежності, 31

Четвер, 7 листопада

6

Чи падає влітку сніг? Трагікомедія

На День народження бабусі Катерини Андріївни збирається уся її родина – два сини, їхні дружини і доньки. Святкові страви на столі, а ось святкового настрою бракує. Бо раптом з шафи вивалюється той самий присутній у кожній родині скелет. Виявляється, що два брати – бідний вчений та заможний бізнесмен – вже три роки знаходяться у стані запеклої ворожнечі. І тут у голові старенької люблячої матері народжується геніальна ідея як примирити своїх синів. І спектакль (прийом «театр у театрі») починається. Бабуся придумує все нові й нові хитрощі, сюжет все більше заплутується, і вже важко розібрати де гра, а де справжнє життя.

7 листопада, 18:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

7

Презентація книжки Богдана Коломійчука «Готель "Велика Прусія"»

«Готель “Велика Пруссія”» — новий детективний роман Богдана Коломійчука, сповнений карколомних пригод та шпигунських таємниць.

1905 рік. Кар’єра одного з кращих слідчих Галичини, львівського комісара Адама Вістовича, йде вгору. Щоб допомогти молодшому колезі, ад’юнктові Самковському, комісар береться за нібито тривіальну справу. Однак з’ясовується, що нитки її тягнуться далеко за межі Львова і навіть за межі імперії. Розслідування приводить Вістовича у Пруссію, де кілька впливових посадовців та підприємців об’єднуються з мафією, аби протистояти російським шпигунам. Раптом члени цього синдикату починають гинути за доволі жорстоких обставин. Вбивства стаються у Берліні, Позені та інших містах. У цій коловерті несподівано опиняється колишня дружина Вістовича, берлінська актриса Анна Каліш. Комісар береться за найнебезпечнішу справу в своєму житті.

Модерує розмову про міфи та секрети австрійської Галичини головна редакторка «Куфера» Ольга Перехрест.

7 листопада, 18:30

книгарня Є, вул. Незалежності, 31

8

Додатковий показ фільму «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго»

Єдиний додатковий показ в Івано-Франківську комунальної трагікомедії Надії Парфан «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» — найкращого документального фільму року за версією Спілки кінокритиків України.

Квитки коштують 70 грн, купити їх можна онлайн.

7 листопада, 19:00

Підземний перехід Ваґабундо, вул. Орлика, 7

П’ятниця, 8 листопада

9

Станція, або Розклад бажань на завтра

Три жінки опиняються на дивній станції, де відбувається щось незвичайне: жодних поїздів, але багато див. Їхні бажання починають здійснюватися, проте невиголошені, а потаємні.

Чого хоче жінка? І чи здійснення бажань зробить нас щасливими? Оманливий рай виявляється пасткою, і вибратися з неї майже неможливо.

8 листопада, 18:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

10

Виставка Сергія Міщенка «Гра в імітацію»

Серія робіт присвячена звичним і майже непомітним для пересічного мешканця малим архітектурним принадам міста, які живуть подвійним життям, обростаючи гіперболізовано-сюрреалітичними сюжетами. Масштабовані об’єкти виконані в техніці моделізму ‘scratch built’, з підручних матеріалів і вторсировини.

Відкриття виставки 8 листопада, 18:30

галерея «Детектор», вул. Академіка Сахарова, 23

11

Вільний стендап

Вечір, який можна присвятити жартам, комедії та комікам — тобто, вільному стендапу.

Квитки коштують 100 грн, купити їх можна за посиланням.

8 листопада, 20:00

Promprylad.Renovation, вул. Академіка Сахарова, 23

12

ALINA PASH. Pinteatour в Івано-Франкiвську

У квітні минулого року Alina Pash презентувала дебютний сингл під назвою «Бітанґа» та стала відкриттям для української поп-електроніки.

ЇЇ пісні — яскравий мікс з етно та електроніки, хіп-хопу і трайбл-бітів із нальотом містичного закарпатського фольклору. Цієї осені співачка презентує свій перший альбом Pintea.

Квитки коштують 270 грн, купити їх можна за посиланням.

8 листопада, 20:00

Pasage Gartenberg, вул. Незалежності, 3

Субота, 9 листопада

13

Занадто одружений таксист. Комедія

Внаслідок нічної пригоди з неврівноваженою бабусею таксист Джон Сміт отримує черепно-мозкове ушкодження, і тепер у нього, здається, не все гаразд… двоїться чи що: дві квартири, два телефони та дві дружини!

Як виплутається і чи виплутається Джон Сміт з цієї ситуації? Тим більше, що справу ведуть двоє аж надто прискіпливих інспектори поліції.

9 листопада, 18:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

Неділя, 10 листопада

14

Дні науки

На відвідувачів чекають цікаві наукові шоу, майстер-класи та екскурсії. Детальніша програма доступна за посиланням.

10 листопада, 12:00

Інноваційний центр «Нова енергія», вул. Карпатська, 15

15

Кохання з присмаком дощу. Діалог почуттів

Він і Вона давно шукають одне одного, але бачаться лише уві сні. Зустрітися в реальному житті їм не вдається. То що ж вони оберуть — реальність, в якій безнадійно приречені безкінечно шукати одне одного чи щасливе життя разом у солодкому сні про кохання? А може сила їхнього кохання виявиться потужнішою за нещадну іронію долі?

Важко щось передбачити, адже це Габріель Гарсія Маркес і його магічний реалізм.

10 листопада, 14:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

16

В обіймах темряви: виставка робіт Minerva Black

Виставка робіт калуської фотохудожниці та моделі Романи Площанської (або ж Minerva Black).

Виставка складається з робіт Романи та інших фотографів, де вона брала участь як модель. Роботи витримані в стилі Dark Art та готичного мистецтва.

10 листопада, 18:00

Підземний перехід Ваґабундо, вул. Орлика, 7

17

Пристрасті Тіля. Героїчна комедія

Народ, якому дурять голови; країна, в якій панує безлад, а привладні суди відбуваються за злочинними законами. Люди воюють між собою через амбіції та примхи «королів».

Сатирична комедія за мотивами п’єси Григорія Горіна «Тіль» об’єднає 30 яскравих персонажів, які втілять всі вади і слабкості людства. І лише герой цієї історії — не такий як всі. Він не ховає своє обличчя за маскою і завжди говорить правду, якою б жахливою вона не була.

10 листопада, 18:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: