fbpx

Культурне життя в Івано-Франківську: 10 подій лютого

Лютий – дивний місяць: свята скінчились, а до весни ще далеко. Та «Куфер» пропонує не відсиджуватись вдома протягом цього останнього зимового місяця, а провести його в хорошій компанії та у цікавих подіях. Готуйте календарі і записуйте, що можна робити в місті цього лютого.

Мистецтво

1

Взяти участь в створенні виставки для галереї «ЧЕЧ»

Фото: Ініціатива ЦСМ

Галерея «Чеч» готується до переїзду і з такої нагоди запрошує своїх гостей долучитись до створення нової експозиції:

«Вона полягатиме в декларації бачення майбутнього, засобом мотто, лозунга, мистецького чи життєвого кредо. Це може бути слово, речення, цитата українською чи іноземною мовою».

Ці гасла можна писати на тканині фарбою, пензликом або через трафарет. Усі матеріали можна отримати в галереї з 1 до 8 лютого. Зібрані роботи виставлять вже в новому просторі.

До 8 лютого.

Адреса: галерея «Чеч», вул. Коновальця, 80а.

2

Побачити наживо картини Олександра Ройтбурда

Фото: Ініціатива ЦСМ

Ця експозиція з 17 полотен цікава тим, що вона складається з картин, які зберігаються в приватних колекціях і зазвичай не виставляються на показ. До того ж, це перша виставка Олександра Ройтбурда в Франківську.

До 21 лютого.

Адреса: галерея «Чеч», вул. Коновальця, 80а.

Перформанс & література

3

Слухати вірші про хороших хлопців

Фото: Видавництво Старого Лева

Поет Любомир Серняк і музикант Назар Гайдучик презентують музичний перформанс з нагоди виходу збірки Любомира «Хороші хлопці фінішують першими». А взагалі, обидва вони працюють у «Видавництві Старого Лева» 🙂

Вірші Любомира – нерівномірні, спостережливі, різкі й різні. У супроводі музики вони отримують додатковий простір для опису дійсності. Словом, ця колаборація створює довкола себе рух і відшуковує ритм.

Вхід вільний.

9 лютого, 18:00

PromBar, вул. Академіка Сахарова, 23

Концерти

4

Дізнатись, який український гурт - найромантичніший

Оригінальний й яскравий дрім-поп гурт Latexfauna відомий іронічними піснями, написані суржиком, і репутацією «найромантичнішого». За чотири роки існування вони встигли випустити один студійний альбом «Ajahuaska», якому передував EP «Season One»

Це концерт для дослідниць і тих, кого всьо устраює.

Квитки коштують 200 грн, купити їх можна онлайн.

16 лютого, 20:00.

PromBar, вул. Академіка Сахарова, 23.

5

Слухати джаз

Джаз не має терміну придатності, він вічно тектиме в крові музикантів та слухачів. Але просто щоб нагадати собі це відчуття, то на концерті Jazz Love Forever гратимуть найвідоміші джазові хіти про кохання. Квитки можна купити онлайн.

22 лютого, 19:00.

Івано-Франківська обласна філармонія, вул. Леся Курбаса, 3.

6

Згадувати класику від Баха до The Beatles

Київський квартет саксофоністів приготував для Івано-Франківська вражаючу програму з творів легендарних композиторів в історії музики від Баха, Моцарта, Чайковського до творів короля танго П’яццолли та знаменитих мелодій The Beatles. Гостем програми є перкусіоніст Сергій Хмельов, який грає, певно, на всіх можливих ударних інструментах.

Вартість квитків від 50 до 150 грн, замовити їх можна за телефонами: (098) 410-23-83, (095) 401-18-08

23 лютого, 18:30.

Івано-Франківська Обласна Філармонія, вул. Курбаса, 3

7

Вчити білоруську

Фото: budzma.org

Palina, відома раніше як Рэспубліка Паліна – білоруська співачка Паліна Паланейчик, що співає білоруською, українською, російською та французькою мовами. Її пісні – ліричні, трохи меланхолійні, і дуже мелодійні.

Вартість квитків до 10 лютого: 100 грн, придбати їх можна за посиланням.

24 лютого, 18:00.

Січових Стрільців, 13, 6 поверх, S2DIO.

Гедонізм

8

Пити коктейлі

Негроні – це один з класичних коктейлів, який класифікується Міжнародною асоціацією барменів як «незабутній». Подейкують, що винайшов цей коктейль десь на межі ХІХ і ХХ століття французький генерал Паскаль-Олів’є де Неґроні.

Під час цієї події можна буде не лише послухати про еволюцію коктейльних смаків, але й спробувати різні напої, що формували смак того самого «Негроні».

Вартість участі – 400 грн, зареєструватись можна за посиланням.

6 лютого, 19:00.

PromBar, вул. Академіка Сахарова, 23.

Кіно

9

Дивитись кіно перед «Оскаром»

Фільм Пітера Фареллі «Зелена книга» вважають одним з головних номінантів на нагороду американської кіноакадемії в номінації «Найкращий фільм». Також у стрічки є номінації за найкращу чоловічу роль, найкращого актора другого плану, оригінальний сценарій та найкращий монтаж. Навіть цього визначного переліку досить, щоби звернути увагу на цей фільм.

Та перш за все тут важить сюжет: історія, дія якої відбувається в 1960-х роках, розповідає про піаніста Дона Ширлі (Махершала Алі) та його невихованого й грубого водія Тоні Валлелонга (Вігго Мортенсен), які вирушають на гастролі у південних штатах, де досі поширена сегрегація. Звідси й назва: «Зелена книга» – це довідник закладів, куди пускають чорношкірих.

Вже у прокаті.

У кінотеатрах міста.

10

… і дізнатись, чим завершилась сага про вікінгів, які літають на драконах

Західні кінокритики вже встигли назвати «Як приборкати дракона – 3» чи не найкращою частиною анімаційної трилогії, знятої за мотивами серії книг британської дитячої письменниці Кресіди Ковел. Сюжет заключної частини, що отримала назву «Прихований світ», такий: «Селищу, де дракони та вікінги живуть у мирі та спокої, загрожує жорстокий ворог. Щоб захистити свій дім, хоробрий правитель Гикавка та його вірний дракон вирушають у подорож до прихованого міфічного світу».

А ще, як відомо з трейлера, Беззубик знайде собі подругу – Денну Лють. Як таке можна пропустити?.

У прокаті з 21 лютого.

У кінотеатрах міста.

Головне фото: Роман Тихий.

У тексті використані зображення Ініціативи ЦСМ, Видавництва Старого Лева, Latexfauna, budzma.org, а також кадри з фільмів “Green Book” та “How To Train Your Dragon: The Hidden World” та офіційні афіші до концертів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: