fbpx

Красиве ніщо. Метафізичні фотографії з життя міста

Нова фотосерія від фотографа Романа Тихого: про речі, які красиво лежать, уламки міської повсякденності та сцени, варті, щоб їх запам’ятали фотоапаратом.

Про що це все? Та ні про що, тому і назва «Красиве ніщо». Якщо описати це з візуальної сторони, то це композиційний етюд і тут не треба шукати змісту.

Як казав російський фотограф Олександр Лапін: «Якщо ви когось любите, то для цього не потрібні причини, ви просто любите і все. Якщо ви любите за щось то це прагматичні відносини. Справжня любов самовіддана». Так само і тут: вам це подобається або ні.

Івано-Франківськ, 2019
Одеса, 2018
Івано-Франківськ, 2018
Івано-Франківськ, 2019
Івано-Франківськ, 2018

Іноді я помічаю речі, які можуть просто красиво лежати.

В цей момент у мене в голові проноситься «Як же це прекрасно!». І поки я це не запам’ятаю фотоапаратом, то не заспокоюсь.
Львів, 2019

Фото з червоною подушкою і ручкою я зробив у Львові на діловій зустрічі, коли я її помітив я не міг думати ні про що інше окрім тієї подушки до поки я не сфотографував її.

Івано-Франківськ, 2020
Львів, 2018
Івано-Франківськ, 2019

До цих фотографій я часто повертаюсь, переглядаю їх заново — бо вони мене заспокоюють.

Івано-Франківськ, 2018

Частину з цих фотографій можна віднести до метафізичної фотографії.

Метафізична фотографія — один з напрямків в сучасній фотографії. Хоча вона досить тісно переплетена з абстрактною і мінімалістичною фотографією, з одного боку, і стріт-фотографією з іншого, метафізична фотографія має низку якостей, що дозволяють говорити про неї як самобутній жанр (прочитати більше можна у книжці про неї).

Формальний сюжет більшості таких фото — сцени з повсякденного життя. Місце дії — простір міського жителя. 

При цьому метафізична фотографія, на відміну від абстрактної, не відмовляється від предметності. Тобто, об’єкти не перестають бути самими собою, не стають тільки лініями та плямами на площині зображення.

Івано-Франківськ, 2012
Івано-Франківськ, 2018

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: