fbpx

Галерея часу. Фотосерія про франківські вивіски та вітрини

З кожним роком у місті залишається все менше свідчень того, яким воно було колись: будівель, довоєнної реклами та навіть звичайних вивісок. Фотографка «Куфера» Олеся Саєнко фіксувала деталі міського життя, які вже скоро можуть зникнути.

При перегляді старих знімків міста чіткіше усвідомлюється те, як воно змінюється. Якщо сьогодні у місті ще можна побачити об’єкти з минулої епохи, завтра на їхньому місці може з’явитись сучасна багатоповерхівка.

Перукарня (вул. Галицька, 91)

Тому важливо запам’ятати і зберегти ці артефакти для наступних поколінь, адже таких вивісок, вітрин та і фасадів уже не буде.

Фотосалон Рембрандт (вул. Січових Стрільців 16) носить статус найстарішого у місті. Був відкритий ще у 1903 році, але в 1909 переїхав на місце, де знаходиться сьогодні

Деякі міські вивіски привертають до себе увагу. Здебільшого моє око чіплялося за такі, які здаються не на своєму місці, не у свій час. Або ж просто химерні.

Ксерокопії та канцтовари (вул. Мазепи, 104). Цей набір картинок переносить у 2000-ні роки.
Психологічна порадня "Его" (вул. Довга, 60)

Кілька місяців я колекціонувала такі вивіски, і якщо спочатку я взяла за мету фотографувати рідкісні експонати, які залишилися з дев’яностих-двохтисячних років, то згодом збірка поповнилась і просто шедеврами «дизайнерського рішення» та вернакулярного дизайну (простонародне оформлення, виконане непрофесіоналами).

Пінний пивбар (вул. Гузара, 28). Сам бар уже зачинений, тому ця вивіска має реальну загрозу бути знищеною
Техно-торговий центр “Електрон” (вул. Довга, 47)

Одна з функцій фотографії — фіксувати мить.

Продуктовий магазин “Цар Хліб” (вул. Короля Данила Галицького, 9). Магазин найбільшого хлібокомбінату Івано-Франківська.
Як писала американська письменниця Сьюзен Зонтаг: «Сила фотографії в тому, що вона дозволяє уважно розглянути мить, яка негайно змивалася би потоком часу. Це заморожування часу…»
Господарські товари (вул. Пулюя, 2)

Тим більше це важливо у час швидких змін, у якому ми живемо.

Салон-ательє “Тавіта успіх” (вул. Бельведерська, 18). Вивіска не обов’язково має бути на фасаді будинку, чому б не підперти нею дерево?

А знімаючи ці вивіски, мене не покидало відчуття, що скоро їх замінять нові.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: