fbpx

Дім дивних речей. Як у франківській синагозі працює комісійний магазин

Кілька місяців тому у приміщенні франківської синагоги Темпель відкрився комісійний магазин. Здавалось би, нічого особливого. Але одного разу редакція «Куфера» зайшла туди роздивитись — і зачарувалась поєднанням старовинного приміщення та дуже дивних речей.

Що це за магазин і як він працює?

Вхід до крамниці розташований на розі вулиць Страчених націоналістів та Крушельницької. Малопримітна табличка, коридор з побутовою технікою — і ось ви у залі з колонами, картинами, кольоровими шубами та головами звірів.

Власник цього магазину — пан Любомир.

Він каже: три місяці тому, коли крамниця відкрилась, тут були порожні полиці. Все, що тут є (від суконь та сервізів до годинників та хутра) принесли люди на продаж.

Як це працює?

Ви приносите речі та самі вказуєте їхню вартість. До цієї вартості магазин додає свій комісійний відсоток – 34%. Ваші речі не можуть продаватись вічно, тому за «місце продажу» треба буде заплатити. Наприклад, місце для шуби коштуватиме 40 гривень. Якщо за три місяці річ не продалась, ви вирішуєте: забрати її чи доплатити ще. Таким чином і формується ціна товару.

Після продажу власник отримує заявлену ним вартість.

Читайте також: Під куполом. Фотопроєкт про Центральний ринок Франківська

Пан Любомир рекомендує не приносити дуже старий та старомодний одяг, бо той погано продається, натомість антикваріат актуальний завжди.

Наприклад, ці картини потрапили до магазину тому, що їхній власник продає будинок – і картини мусить продати теж. За словами пана Любомира, митці з франківської спілки художників високо оцінили ці роботи.

А це німецький ящик, в якому солдати носили патрони.

«Не знаю, звідки він у тих людей, що його принесли», — каже власник магазину і додає, що взагалі не питає про походження речей у людей, які їх приносять.

Пан Любомир дістає ще одну картину зі своєї колекції дивних речей: «Це робота наших гуцулів, ще довоєнна. Частина малюнку виконана на склі, а частина — на полотні. Завдяки цьому створюється 3D-ефект».

Читайте також: Втрачені деталі. Франківськ, який не зберегли

«Товар продається, люди приходять. Магазин дуже потрібен, він в тому числі є соціальним. Якщо людині набридла, не сподобалась якась річ або просто потрібні гроші, то вона може принести її і мати якусь гарантію, що вона продасться. Не завжди і не все продається, але тим не менш», — каже власник.

Табличка біля виходу попереджає: куплені товари назад не приймають. Поруч із нею, поміж двох ангеликів, висить ключ із зіркою Давида — його, до речі, купив сам пан Любомир, «бо це правильне місце для нього».

Якщо ж ви надумаєте купити одну з тутешніх яскравих шуб, туфлі з блискітками, форму міліціонера чи карпатські пейзажі (або принести щось своє), то магазин працює з 11:00 до 18:00, у неділю — вихідний.

І обирайте уважно, яку саме дивну річ ви заберете додому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: