fbpx

«Бармен — це аристократ робочого класу». Франківські бармени про алкогольну ...

У середу, 6 лютого, у світі відзначають Міжнародний день бармена. Дата обрана не випадково: у цей день католицька церква вшановує пам’ять святого Аманда, який в свою чергу вважається покровителем виноробства та пивоваріння.

За такої нагоди «Куфер» вирішив відвідати кілька закладів, поговорити з бартендерами й дізнатись, який стан справ у барної культури Івано-Франківська.

PromBar

Іра

21 рік, працює бартендеркою 2 роки. Раніше працювала офіціанткою. Улюблений коктейль — «Whiskey Sour».

Робота бартендером цікава тим, що ця професія постійно пов’язана з навчанням. Який би рівень знань у тебе не був, ти продовжуєш вчитись далі. Гадаю, саме через це тут немає професійного вигорання.

Є два шляхи цьому навчитись: пройти курси підготовки барменів чи школу барменів або просто піти одразу працювати та поступово набирати досвід. Кожен спосіб по-своєму корисний.

Основне завдання бартендера — привчити людей до хороших напоїв та нести барну культуру в маси. Ми — посли алкоголю. Барна культура зараз потроху, але впевнено розвивається. Приміром взяти наш бар: люди приходять просто випити кави, а перед ними стоїть така велика кількість алкоголю. Особисто я вважаю своїм обов’язком розповісти людям про нього якомога більше, щоб вони розуміли для чого його так багато і що з нього роблять.

Бармен відповідальний за те, щоб гість не перебрав з випивкою, а залишався приємно захмеленим.

Бармен також психолог. Він має відчути гостя, зрозуміти його настрій, щоб у вас зав’язалась розмова. Треба проявити турботу, щось підказати, повністю супроводжувати в виборі напою. Крім того, бармен відповідальний за те, щоб гість не перебрав з випивкою, а залишався приємно захмеленим. Ми не наливаємо, якщо людині вже досить.

Якби я відкривала свій бар, то це був би бар з максимально зібраним алкоголем з усього світу, щоб розповісти людям, звідки він, дати скуштувати.

Аліна

24 роки, на барі працює рік. Улюблений коктейль — «Іржавий цвях».

Почала працювати на барі, бо люблю приносити радість людям. Було важко знайти роботу через те, що я дівчина. Це пов’язували зі складністю перенести кег з пивом чи ящиків: мовляв, дівчата не годяться для роботи на барі. Але інколи я можу перенести одразу три ящики з пивом.

Вважаю, що бартендери повинні поглиблювати знання гостей в алкоголі. Зазвичай як буває: гість приходить, просить налити Jack Daniels та кинути туди кілька кубиків льоду. Людина приходить з власними переконаннями чи упередженнями й замість того, щоб спробувати, щось нове, обирає те, що знає. Альтернатива була б не сильно дорожчою, але значно цікавішою за смаком.

Якщо говорити про Івано-Франківськ, то ми поступово повертаємося до класичних коктейлів.

Мовляв, дівчата не годяться для роботи на барі. Але інколи я можу перенести одразу три ящики з пивом.

Бартендери з різних міст інколи влаштовують своєрідні зібрання, на яких обмінюються своїми знаннями, коктейлями, технологіями. Взагалі, на такі події може прийти кожен і послухати щось нове для себе. Ми інколи організовуємо таке на PromBar.

Мрію відкрити свій заклад, у якому буде все максимально доступним для молоді.

ГОСТ бар

Ігор

22 роки. За освітою — бухгалтер, але вже три роки працює барменом. Полюбляє стаути.

Пішов працювати на барі, бо хотілось спробувати щось кардинально нове, відмінне від того, що вчив і знав. Вчився у більш досвідчених барменів. У першу чергу було цікаво створювати нові напої. Спілкування з гостями почало подобатись згодом.

ГОСТ орієнтований на крафтове пиво, настоянки. Особливістю закладу є сидри, які часто змінюються. Найпопулярніший напій тут — India pale ale, з різних броварень.

Бармен — це лікар, а алкоголь — його ліки.

The Loft

Микола

25 років. За освітою — художник, барменом працює 6 років.

У Франківську одиниці барменів, які кайфують від роботи. Бути барменом це, в першу чергу, нові знайомства, спілкування, можливість ділитися і дізнаватися щось нове. Буває, що люди регулярно приходять в бар, а розмову заводять десь через два місяці.

Часто люди хочуть спробувати якийсь коктейль, який пив герой фільму чи книги, навіть не знаючи з чого він складається.

Барну культуру в місті оцінюю на 4 з 10. Люди віддають перевагу дешевим напоям, замість того, щоб заплатити дорожче, встати зранку і згадати бармена, який наливав останній шот.

Copper Head

Едуард

Шеф-бартендер, досвід роботи — 11 років. Улюблені коктейлі — «Whiskey Sour» і «Hemingway Daiquiri», але вони зрадницьки міняються.

Я обрав бар, бо це завжди цікаво, класна тусовка та цікаві люди. Бармен це аристократ робочого класу.

Хороший бармен є досвідченим психологом, в силу того, що ти спілкуєшся з різними людьми та аналізуєш різні життєві ситуації, даєш оцінку і завжди знаходишся поза політикою, поза релігією. Бартендер це хранитель історій.

Барній культурі в Івано-Франківську орієнтовно два роки. Не можу сказати, що вона знаходиться в зародку, бо вже дечого досягнуто. Це видно по закладах, які відкриваються, спеціалістах, які залучаються для розробки коктейльної карти. Наш заклад ввів класику в коктейльну карту, попри протести. Нам казали, що місто не п’є коктейлі, а тільки пиво чи щось міцніше. Ми відповідали: нічого подібного, просто місто не знало правильних коктейлів.

Якщо порівняти коктейльну культуру Івано-Франківська з інститутом, то ми зараз на першому курсі й переходимо на другий. Тобто, ще багато чого треба навчитися.

Нам казали, що місто не п’є коктейлі, а тільки пиво чи щось міцніше. Ми відповідали: нічого подібного, просто місто не знало правильних коктейлів.

Культура пиття це не алкоголізм чи зловживання. Алкоголь був завжди і його завжди пили. Завдання бартендера навчити гостя цій культурі, щоб він приходив у бар отримати задоволення від поєднання смаків.

Через те, що культура почала сильно розвиватися, бари почали готувати коктейлі не для гостей, а для інших барменів. Люди люблять смачні, водночас прості та зрозумілі коктейлі з цікавим декором. Звісно, є поціновувачі, які люблять складні та незвичайні коктейлі. Це як музика: один любить рок чи поп, а інший божеволіє від класики й джазу.

 

Текст: Юліан Воробйов, Валентин Перуз

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: