fbpx

(Не) потрібні вихідні. 4 історії про роботу «після свят» у Франківську

Українці по-різному ставляться до довгих вихідних, що випадають на Новий рік та Різдво. Багатьох дратує звичка відкладати всі справи на «після свят», та водночас чимало хто ставиться до цього спокійно, адже хороший відпочинок навпаки сприяє продуктивній роботі.

Івано-Франківськ цього року відпочивав на один день довше: завдяки ініціативі міського голови Руслана Марциінківа, 8 січня оголосили вихідним – мовляв, для того, аби провести час з родиною та піти до церкви. Тож «Куфер» поцікавився у франківчан, що вони думають про роботу на свята і як впливають січневі вихідні на їхню продуктивність протягом року.

Микола Шкварок

Дизайнер у студії Brendari

Довгі свята для роботи добрі, якщо перед ними була довга робота.

Наша студія схожа за графіком на інші організації: ми працюємо з 10-ї до 18-ї, з понеділка до п’ятниці. Переважно на державні свята ми не працюємо. Такий ритм ми обрали ненавмисне: приміщення, де ми орендуємо офіс має свої правила і в позаробочий час воно просто зачинене.

Якщо говорити про замовників, то нема такого, щоб нас прямо дуже затискали в терміни «до свят». Але і нам, і замовникам звісно хочеться встигнути якнайбільше до Нового року, бо це все ж межа, час якихось підсумків.

Ми стикаємось зі всяким і з «давайте після свят» і «обов’язково треба встигнути». Це нормальні речі, бо ситуації у всіх різні. А якщо говорити про наш менталітет «давайте вже з понеділка», то мені особисто це імпонує. Ми маємо можливість жити повільніше і, вважаю, це круто.

Зазвичай, період між Новим роком і Різдвом у Brendari відносно тихий і ми маємо можливість зайнятись якимись внутрішніми справами. Але цього року до нас зайшов супертерміновий проект і ми працювали більше в понаднормовому, ніж у святковому режимі.

Якщо вихідний 8-го січня буде лише у Франківську, то я просто в захваті. Хочеться, щоб якнайбільше речей були ексклюзивно нашими. Крім того, саме 8 січня часто є тим днем, коли люди йдуть колядувати до друзів. Це фантастична традиція і ніякого робочого дня на неї не шкода.

Володимир Смук

Співвласник мережі друку «Паперівка»

Важко спрогнозувати, чи вплинуть свята на роботу. Минулого року січень був дуже завантажений, цьогоріч – тиша. Не те, щоб зовсім нікому нічого не потрібно, але кількість замовлень була значно меншою.

Щодо «давайте після свят», то нам доводилось казати: «Давайте після Нового Року», оскільки виробництво було просто перевантажене і ми просто не могли прийняти більше замовлень. Краще відмовити, ніж підвести.

Всі згадують, що Новий Рік скоро в середині грудня. Реально, лише одиниці клієнтів подбали про новорічні сувеніри чи відкритки в вересні-листопаді.

8 січня ми працювали. Особисто я максимально проти довгих вихідних. Українці дивний народ: все всім погано, але як Василя, Михайла, Йордана, Марії і так далі, то починається: я те робити не буду, бо свято. Ми занадто багато святкуємо. Мені здається, що в жодній країні Європи немає стільки релігійних та державних свят, як в країнах СНД. І в Україні, відповідно, теж.

Аліна Токмиленко

Рестораторка, співвласниця мережі «23 ресторани»

Cвята чудово впливають на роботу ресторанів – продажі збільшуються більше, ніж на 20%. У внутрішньому чаті для керівників «23 ресторанів» було повідомлення: «Це той момент, коли всі відпочивають, а ми працюємо».

У Франківську чудово відслідковується час до свят і після свят. Це культурна особливість регіону. Це цінністний набір людей, який не можна ігнорувати і не можна знецінювати. Та свята і культура святкування не є проблемою, якщо збережений баланс work hard, play hard. Питання, що в Франківську не наступає період work hard.

Можна було б цілий січень відпочивати, якби це призводило до ефективності і результативності в інші 11 місяців.

Володимир Язловецький

Співвласник кав’ярні Thunder Espresso Bar

Ми не приховуємо і не соромимось, а навпаки – пишаємось тим фактом, що у нас, як локальної кав’ярні, у святкові дні відвідувачів помітно менше, ніж зазвичай. Хтось на вікенд в Буковелі, хтось їде до рідних в Коломию, а хтось йде на прогулянку центром. Та коли зустрічаємо знайомі обличчя знову, то найчастіше чуємо: «Ми за вами скучали».

Наші відвідувачі самі наполягали на необхідності кількох заслужених вихідних для нас. Так ми вперше за рік дозволили собі побайдикувати. Але сказали людям правду і отримали схвальний фідбек.

Життя міста у різдвяний період аж ніяк не зупиняється. Воно навпаки пожвавлюється, адже місто – це люди. Вони зустрічаються, відвідують один одного, діляться історіями та емоціями, просто проводять час разом. Свята єднають. А «давай після свят» – просто ще один вияв прокрастинації, як «давай з понеділка», «почну бігати з весни», «поприбираю завтра».

Вихідних у нас насправді вдосталь, на день чи два більше ніж у суперпрацьовитих США. Кожна культура багата на власні традиції та звичаї. Та, попри все різноманіття, у нас багато спільного. Гадаю, що часових поясів, як єдиного фізичного роздільника, достатньо. А Різдво, як час єднання, хотілось би святкувати разом з усім світом – у грудні.

Практика окремого територіального вшанування будь-чого є нормою в багатьох країнах світу і нічого надзвичайного тут не бачимо, тим більше, якщо органи місцевого самоврядування мають на це повноваження. Якщо комусь не подобається те, що 8 січня в Івано-Франківську зробили вихідний, то кожен має право на висловлення своєї громадянської позиції. Зорганізуйтесь, зберіть підписи, подайте конструктивне звернення і вас почують. Особисто нас це не турбує. Ми обачно попередили про вихідні ще задовго до «вибухової заяви року» і з чистою совістю били байдики.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: