fbpx

Як обрати ковзани та почати кататись: відкриваємо сезон ковзанки у Франківську

Зима у Франківську почалась з відкриття ковзанки. «Куфер» допомагає підготуватись до виходу на лід: як зашнуровувати ковзани, як кататись і чому треба вміти правильно падати. Розповідаємо (і показуємо) це вам.

Експерт, який вчить нас кататись на ковзанах — Михайло Ковальчук. Він працює інструктором на франківській ковзанці.

«Людину можна поставити на ковзани і за один раз, але це залежить від людини. З дітьми простіше, бо в них ще немає страху. Вони падають і одразу встають. А якщо дорослий вперше виходить на лід і падає, то одразу виникає страх. Людина потім боїться цього катання і комплексує», — каже Михайло.

Що вдягнути?

Найкраще обрати спортивний одяг, або ж просто зручний, щоб не стягував рухи. Не варто одягатись дуже тепло і брати додаткові кофтинки чи шкарпетки. Катання на ковзанах — це активний рух, тож невдовзі вам може стати навіть спекотно.

Якщо є можливість, можна вдягнути термобілизну чи навіть термошкарпетки.

А що робити з ковзанами?

Головне правило: вашим ногам має бути тепло й зручно. Шкарпетки не мають бути дуже тісними, щоб пальці могли рухатись

Ковзани можуть бути на розмір більшими (ви їх все ж на теплі шкарпетки взуваєте), але в жодному разі не меншими. Перед виходом на ковзанку важливо їх правильно зашнурувати: досить туго, щоб ковзани не злітали з ноги, але при цьому не перетиснути кінцівку.

Щоби лезо не затуплювалось, його треба закривати захисним чохлом. На франківській ковзанці викладені спеціальні килимки, по яких можна ходити і не шкодити лезу.

Перші кроки

Головне, про що треба пам’ятати на льоду — це рівновага, щоб не падати назад чи набік. Далі можна переходити до самого катання.

Найпростіший крок — «ялинка». Він виконується так: ставите ноги під кутом 45 градусів і стараєтесь потихеньку йти. При цьому одна нога (задня) відштовхується, а на іншу (передню) ви переносите вагу тіла. Дивіться прямо перед собою, а не на лід.

Якщо вам страшно відірватись від бортика — що ж, це нормально. Просто проїдьте кілька кіл біля бортика і це допоможе вам навчитись їхати.

Як правильно падати?

Впасти може кожен, тут немає нічого такого. Важливо тільки зробити це правильно.

Якщо падаєте, вам треба згрупуватись, закрити руками голову, основну частину тіла  щоб не було пошкоджень. Падати краще на бік, спираючись на лікті.

Здається, я їду! Що можна зробити ще?

Коли ви зрозумієте, як їхати, гальмувати та падати — можна починати вчити складніші прийоми. Наприклад, їхати задом наперед: це ті самі кроки, що й при звичайній їзді, але тепер під час кроків вагу тіла треба перенести на задню ногу.

Найвищий рівень — це стрибки та піруети

Які є правила хорошого тону на ковзанці?

Базове правило — бути в адекватному стані. Якщо ви будете курити, смітити, брати на лід тварин, пити алкогольні напої чи їсти, вас просто не пустять на ковзанку.

Також треба поважати усіх учасників катання і не створювати небезпеки. Якщо ви добре катаєтесь — утримайтесь від дуже великої швидкості. Якщо тільки вчитесь — слідкуйте, куди їдете і не розмахуйте руками, щоб нікого не зачепити.

Вже хочу йти кататись! Коли працює ковзанка і скільки це коштує?

Ковзанку облаштували на площі Ринок, перед ратушею. Вона працюватиме щодня, з 10:00 до 22:00.

З понеділка по четвер година катання для дорослих коштує 100 грн, для дітей — 80 грн. З п’ятниці по неділю 140 грн і 100 грн відповідно. У цю ціну входить вартість прокату ковзанів (але можна прийти зі своїми — ціна від цього не зміниться).

На ковзанці мають працювати безкоштовні інструктори, які допомагатимуть новачками навчитись стояти та їхати на льоду. За бажанням можна буде взяти й платні уроки з катання.

Читайте також:

Дякуємо, що дочитали до кінця! Якщо вам сподобалось, то ви можете підтримати нас і допомогти «Куферу» робити більше матеріалів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: