fbpx

Відпустка-2021: де слідкувати за змінами правил карантину в інших країнах?

Вітаємо, ви готові відправитись у подорож: різні країни поволі пом’якшують правила для мандрівників і готові приймати в себе туристів. Проте всюди є свої але: десь треба здавати ПЛР-тест перед поїздкою, десь ні. До того ж ці правила постійно оновлюються.

«Куфер» пояснює, де можна знайти всю необхідну інформацію перед поїздкою.

Де шукати інформацію про правила в’їзду в різні країни?

За тим, як різні країни оновлюють правила в’їзду для туристів (в тому числі українців) слідкує Міністерство закордонних справ України. Всю інформацію зручно відслідковувати на цьому сайті.

Тут є інтерактивна мапа, на якій регулярно оновлюються правила в’їзду.

Проте лише однієї мапи мало. Радимо безпосередньо перед поїздкою (за пару днів і в день від’їзду) зв’язатись з посольством або консульством України в тій країні, до якої ви їдете.

Їхні контакти можна знайти на сайті МЗС.

Які документи потрібні для мандрівників?

Окрім квитка, закордонного паспорта, мандрівникам у світі, що долає COVID-19, можуть знадобитись ще такі документи:

  • документ з результатом ПЛР-тесту / тесту на антиген (уважно перевіряйте, що саме потрібно в тій країні, до якої ви прямуєте) — їх можна отримати в будь-якій приватній лабораторії, яка робить такі тести;
  • документ, який підтверджує вашу вакцинацію від COVID-19.

Що треба знати про «паспорти вакцинації»?

По-перше, є два різних документи: міжнародне свідоцтво про вакцинацію і так звані «COVID-паспорти»:

  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію — документ за стандартами ВООЗ, який видавали і раніше (там фіксувалась, наприклад, інформація про щеплення від малярії, необхідне для подорожей до деяких країн). Це свідоцтво існує лише як паперовий документ, який можна отримати одразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я, зокрема в сімейного лікаря.
  • «COVID-паспорти» — документ, який запропонували ввести у ЄС з 1 липня. Такий документ зможе отримати або повністю вакцинована людина (після другої дози), або людина, яка перехворіла на коронавірусну хворобу і має антитіла, або людина, що має негативний результат ПЛР-тесту. Ці документи мають бути доступними в електронному вигляді.

Україна зараз розробляє власні «COVID-паспорти», які будуть прийматись на території ЄС. Отримати їх можна буде після 1 липня в сімейного лікаря або в додатку (чи на порталі) «Дія».

Станом на 11 червня українські документи про вакцинацію від COVID-19 вже визнали Угорщина, Молдова та Туреччина.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: