Що відомо про вакцини, які Україна отримає в лютому і чому область розгортає додаткові ліжка для пацієнтів з коронавірусною хворобою. «Куфер» зібрав головні новини 1-5 лютого.
Цифри
За даними Міністерства охорони здоров’я станом на 5 лютого в Україні:
- зафіксували 1 211 593 випадки COVID-19
- з них 22 479 — летальні
- 1 003 341 пацієнт одужав
Загалом в Івано-Франківській області станом на 5 лютого (за даними МОЗ):
- зафіксували 50 266 випадків COVID-19 (з них зараз хворіє 5 836 — для порівняння, минулого тижня їх було 4 386, кількість хворих продовжує зростати)
- 971 з них — летальний
- 43 459 пацієнтів — одужали
За останню добу в Івано-Франківській області зареєстрували найбільшу кількість нових випадків COVID-19 — 433. Далі у списку йдуть Львівська область (406), Запорізька (334), Київ (321) та Дніпропетровська (287) область.
Станом на 4 лютого ситуація в Івано-Франківській ОТГ* наступна:
- у 16 294 людей підтвердили діагноз COVID-19
- 271 хворий на COVID-19 помер
- 354 одужали (дані, що рахуються з 1 січня)
*Дані наведені для міста Івано-Франківськ, а також сіл Вовчинець, Крихівці, Микитинці, Угорники, Хриплин, Підлужжя, Черніїв, Березівка, Колодіївка, Підпечери, Добровляни, Братківці, Узин та Чукалівка, які входять до Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади
Яка ситуація в лікарнях міста?
У міських лікарнях теж стає більше хворих на коронавірусну хворобу. Станом на 4 лютого їх було 350 (для порівняння, 22 січня їх було 259).
З них на кисні — 128.
Карантин продовжать
Найближчим часом уряд може продовжити карантин до 30 квітня. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
При цьому правила карантину можуть пом’якшити. Детальніше буде відомо під час наступних засідань Кабінету міністрів.
Нагадаємо, зараз карантин триває до кінця лютого.
В лікарнях області облаштують додаткові ліжка для хворих
В обласних лікарнях облаштують 70 додаткових ліжок для пацієнтів з коронавірусною хворобою. Таке рішення прийняла обласна комісія ТЕБ і НС 4 лютого.
Також область виділить додатково 5 млн гривень, щоб забезпечити ці ліжка киснем.
Що відомо про вакцинацію в Україні
Що найважливіше треба знати про вакцини від COVID-19:
- ми точно отримаємо в лютому 117 тисяч доз вакцини від компанії Pfizer (про це 1 лютого повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Іващенко);
- з середини лютого до кінця другого кварталу 2021 року нам мають поставити від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca;
- загалом Україна отримає 12 мільйонів доз вакцин від COVID-19 виробництва компанії AstraZeneca та Novavax (це підтвердив міністр охорони здоров’я Максим Степанов 5 лютого).
Це — поставки, які ми отримуємо в рамках міжнародної ініціативи COVAX. Загалом у рамках цієї співпраці нам мають безкоштовно передати 16 млн доз вакцини.
А також 1,9 млн доз вакцини Sinovac (яку ми купили) мають поставити до кінця травня — або нам повернуть гроші. Поставкою препарату в Україну займається приватна група фармацевтичних компаній «Лекхім».
Загалом в Україні планують до кінця осені вакцинувати 21 мільйон людей. Щеплення буде безкоштовним. Точна дата початку вакцинації наразі невідома.
І трохи добрих новин 🙂
Щоби вирішити проблему утилізації медичних масок, австралійські науковці пропонують використовувати їх у виробництві тротуарних плиток.
У своєму дослідженні вчені пропонують подрібнювати використані медичні маски та змішувати їх з переробленим бетонним заповнювачем. З цієї суміші ж можна робити матеріал для покриття доріг. Експеримент вчених показав, що додавання невеликої кількості подрібненого матеріалу (1-3%) до бетону не тільки не зменшило міцність матеріалу, а навіть покращило його.
Додамо, що дослідження 2020 року показало, що щодня у світі викидають близько 6,88 мільярда (!) використаних медичних масок. Це приблизно 206 470 тонн сміття, яке відправляють на звалища або спалюють.