Ця підбірка присвячена усім, хто вважає, що найкраще святкування Нового року — це не вечірка в сукні з паєтками чи напрасованій сорочці, а ніч з фільмами і смачною домашньою їжею у піжамі.
Теплий салат з хурмою та козячим сиром
Інгредієнти (на чотири порції):
- 80 г міксу салату
- 250 г м’якого козячого сиру
- 4 великі хурми шарон
- 3 зубчики часнику
- 2 гілочки свіжого розмарину
- 2 ст. л. оливкової олії
- половина буханки цілозернового хліба
- сіль, чорний свіжозмелений перець
Для соусу:
- 110 мл олії
- 35 мл бальзамічного оцту
- 2 ст. л. меду
- 1 ч. л. гірчиці
- ¼ ч. л. солі
- дрібка чорного перцю
Хурму поріжте скибками та полийте оливкою олією. Додайте сіль та перець, листочки свіжого розмарину, натертий часник та перемішайте. Духову піч розігрійте до 200 градусів, викладіть хурму на деко та запікайте впродовж 10-15 хвилин. Можна також приготувати хурму на електрогрилі. Тим часом хліб наріжте кубиками та обсмажуйте на сухій сковороді впродовж 5-7 хвилин.
Із соусом усе просто: змішайте всі інгредієнти та ретельно збийте виделкою або віничком. Або ж просто вилийте у банку, закрийте кришкою та добряче потрусіть кілька хвилин.
У глибоку миску викладіть салат, хурму, козячий сир шматками та грінки та полийте усе соусом.
Паштет зі скумбрії з буряковими чипсами
- 2 скумбрії
- 150 г фети
- 2 ст. л. грецького йогурту
- жменя льону
- сіль, перець, сушена цибуля
- 2 гілочки свіжого розмарину
- 1 лимон
- 2 буряки середнього розміру
- 3 ст. л. олії
- сіль, суміш перців
- 1 ч. л. сушеного тим’яну
Скумбрію почистьте, приправте сіллю та перцем, посипте листочками розмарину і викладіть зверху скибки лимону. Запікайте в духовці при температурі 180 градусів С впродовж 30 хвилин. М’ясо готової риби дрібно поріжте ножем або розімніть виделкою. Додайте фету, йогурт та сушену цибулю. Викладіть у миску та посипте льоном.
Буряк очистьте від шкірки та дуже тонко поріжте (найкраще це робити слайсером, але можна й ножем). Змастіть олією скибки буряка, викладіть на деко та посипте сіллю, перцем і сушеним тим’яном. Випікайте у духовій печі при температурі 170 градусів С близько 15 хвилин.
Подавайте паштет разом з чипсами.
Картопляний салат з анчоусами
- 1,5 кг картоплі
- 200 мл вершків
- 30 мл кефіру
- 40 г консервованих анчоусів
- 2 скибки чорного хліба
- 1 ч. л. пластівців чилі
- 1 ст. л. сушеної зеленої цибулі
- ½ ч. л. сушеного часнику
- сіль
- свіжа зелена цибуля
За два дні до приготування салату додайте до вершків кефір, перемішайте та лишіть у закритій банці на 12-16 годин при кімнатній температурі. Тоді поставте банку у холодильник ще на одну ніч. Можна використати звичайну сметану, але таким способом ви приготуєте крем-фреш, а він солодший за сметану та краще смакуватиме у цій страві.
Картоплю почистьте та відваріть у добре підсоленій воді. Додайте до картоплі крем-фреш, чилі та сушену цибулю, і перемішайте. Анчоуси дуже дрібно поріжте і також додайте до картоплі.
Скибки хліба збийте у блендері, додайте дрібку солі (якщо є — сванської) та сушений часник і підсмажте на сухій сковороді, поки крихти не стануть хрусткими. Картоплю посипте хлібними крихтами і зеленою цибулею.
Важливо: змішайте усі інгредієнтами безпосередньо перед тим, як їсти — інакше крем-фреш почне скисати при кімнатній температурі.
Галети з гливами та шпинатом
Інгредієнти для тіста (на дві галети):
- 320 г спельтового борошна
- 170 г вершкового масла
- 3 ст. л. холодної води
- ½ ч. л. солі
- ½ ч. л. паприки
Для начинки:
- 800 г чищених глив
- 120 г свіжого шпинату
- 40 г вершкового масла
- 4 зубчики часнику
- 100 г сиру стілтон
- оливкова олія
- сіль, чорний перець
- 6 гілочок свіжого тим’яну
Для приготування тіста холодне масло поріжте кубиками, додайте до спельтового борошна й перетріть руками в крихту. Додайте сіль, паприку та воду й замісіть тісто. Розріжте на 2 рівні частини й покладіть на 20 хвилин у холодильник.
Гливи поріжте невеликими кубиками. Часник почистьте й подрібніть теркою. На пательні розтопіть вершкове масло, додайте столову ложку оливкової олії й висипте гриби та часник. Гливи посоліть, додайте чорний перець та листочки тим’яну. Готуйте на невеликому вогні ± 20 хвилин, періодично помішуючи. Шпинат та сир поріжте й змішайте з готовими грибами. Тісто розкачайте на папері для випікання в два кола діаметром 20-22 см. В центр викладіть начинку й загорніть краї галети.
Випікайте у духовій печі при температурі 180 градусів 25-30 хвилин. Готову страву посипте ще кількома листочками свіжого тим’яну.
Ліниві вареники з ромовою вишнею
- 600 г сиру
- 2 яйця
- 160 г борошна
- 50 г цукру
- дрібка солі
- 400 г замороженої вишні без кісточок
- 50 мл рому
- 40 г цукру
- ½ ч. л. кориці
Вишню розморозьте та залийте ромом з цукром і корицею на 2 години. Тоді вилийте у сотейник і тушкуйте 10-15 хвилин.
Сир перетріть через сито (якщо він не надто зернистий і вам лінь — пропустіть цей пункт). Додайте сіль, цукор та яйце, ретельно перемішайте. Тепер всипте борошно і замісіть тісто. На присипаній борошном поверхні зробіть із тіста довгі ковбаски, поріжте на шматочки і обваляйте в борошні. Вкиньте вареники у киплячу воду і варіть 2,5 хвилини після спливання.
Вареники подавайте з теплою ромовою вишнею та сметаною.