fbpx

Карантин у Франківську. Ситуація в лікарнях, КПП в області та нові дозволи на ...

6 квітня відбулось засідання міської комісії з надзвичайних ситуацій. «Куфер» зібрав основну інформацію про стан справ в Івано-Франківську: скільки в місті є хворих, яка ситуація в міських лікарнях, як зміняться контроль за водіями на дорогах області та коли чекати на святкування Дня міста.

Цифри

За даними Міністерства охорони здоров’я станом на 9:00 6 квітня в Івано-Франківській області зафіксовані 105 випадків COVID-19 (проте, як уточнюють в місті та області, які вже подали оновлені цифри до МОЗ та ЦГЗ, ввечері підтвердять цифру у 141), 6 — летальні.

Станом на 11:00 (за даними, які наводила очільниця управління охорони здоров’я Марія Бойко під час засідання міської комісії з надзвичайних ситуацій) ситуація у Франківську наступна:

  • в обласній інфекційній лікарні підтвердили COVID-19 у 61 мешканця Франківська (включно з 2 мешканцями Чукалівки та 3 — Черніїва)
  • 167 пацієнтів з пневмоніями є у Центральній міській клінічній лікарні
  • 57 (14 з них — діти) у Першій міській клінічній лікарні
  • у лікарнях міста зробили понад 500 експрес-тестів, близько 200 з них показали позитивні результати
  • тепер ці пацієнти очікують на результати ПЛР-тестів

Що цікаво: о 14:00 під час брифінгу в ОДА повідомили, що в Івано-Франківську — 40 підтверджених випадків коронавірусу.

Натомість о 16:00 міський голова Руслан Марцінків озвучив такі цифри:

  • у 48 мешканців Івано-Франківської ОТГ ПЛР-тести підтвердили COVID-19
  • 176 людей мають позитивні результати експрес-тестів

Карантинні пости

Від 7 квітня міські карантинні пости, що з 2 квітня працювали на в’їздах до Івано-Франківська, закриють. Таке рішення прийняла міська комісія з надзвичайних ситуацій прийняла, оскільки тоді ж почнуть працювати подібні пости на в’їздах до Івано-Франківської області.

Таких постів буде вісім: у Болехові; в Рогатинському районі; в селі Нижнів Тлумацького району; у Городенківському районі; в Снятинському районі; в Косівському районі; Верховинському районі та на Яблуницькому перевалі.

На цих постах цілодобово чергуватимуть працівники поліції, Нацгвардії, ДСНС та медики. Вони перевірятимуть стан здоров’я людей, і якщо температура водіїв чи пасажирів буде висока — рекомендуватимуть поїхати до місць обсервації. Особливу увагу звертатимуть на тих, хто нещодавно повернувся з-за кордону.

Зазначимо, що за час роботи таких постів на в’їзді до Франківська виявили близько 40 людей з високою температурою (з них 24 — у перший день). А також 86 людей, які приїхали з Польщі, і 1 — з Німеччини.Для цього треба було оглянути 23 429 машин, поміряти температуру в 42 080 людей і вивести з ладу 3 безконтактні термометри.

Як слідкують за дотриманням карантину?

Як повідомив заступник керівника міського відділу Нацполіції Леонід Гончарук, у Франківську зараз:

  • працює 15 оперативних груп
  • вони слідкують за понад 50 магазинами, аптеками, закладами та іншими установами, яким дозволено працювати
  • та понад 200 людьми, які зобов’язані дотримуватись самоізоляції
  • склали 22 адміністративних протоколи

Кому дозволити працювати?

У Франківську вкотре впорядкують перелік закладів, яким дозволено працювати (відповідно до уточнень від Кабміну). Що додалось:

  • ремонт комп’ютерів, побутових виробів, велосипедів та одягу
  • будівельні роботи на відкритому просторі, ремонти та реконструкції на об’єктах інфраструктури міста, роботи з благоустрою
  • робота виробничих підприємств, чия діяльність не передбачає прийом відвідувачів та які забезпечують життєдіяльність місто і є бюджетоутворюючими (місто має забезпечити перевезення їхніх працівників)

Ситуація в медзакладах міста

Центральна міська клінічна лікарня

Станом на 6 квітня в лікарні — 167 пацієнтів з пневмоніями. З них:

  • 67 мають позитивні результати експрес-тестів,
  • 9 — перебувають в реанімації на штучній вентиляції легень,
  • 3 — у важкому стані.

Близько 70% хворих з пневмоніями до лікарні привозять швидкі.

Минулого тижня з лікарні виписали 25 людей (вони мали позитивні результати тестів) на лікування та спостереження вдома, 6 квітня виписується ще 5 пацієнтів.

За добу 5 квітня в лікарні померло 5 людей, в 2 були позитивні результати експрес-тестів на коронавірус (пацієнти мали важкі супутні захворювання).

Перша міська клінічна лікарня

Станом на 6 квітня в лікарні:

  • 57 пацієнтів з пневмоніями
  • з них 6 — в реанімації та інтенсивній терапії, 2 з них перебувають на штучному диханні
  • зробили 128 експрес-тестів, 57 були позитивні
  • подали 60 зразків на ПЛР-діагностику
  • з 11 вже отриманих результатів ПЛР 4 — позитивні
  • обстежили 14 медичних працівників, 5 мають позитивні результати експрес-тестів (ці працівники — на амбулаторному лікуванні)

У цій лікарні чекають на результати експертизи з референс-лабораторії Центру громадського здоров’я в Києві по двох пацієнтах, які померли з підозрою на коронавірус (в одного був позитивний експрес-тест і негативний ПЛР-тест; в іншої — негативний експрес-тест).

Міський пологовий будинок

Пологовий будинок працює в звичному режимі. Тут виокремили 11 палат, 3 родзали та операційну, щоб ізолювати жінок з підозрою/діагнозом COVID-19.

У 4 працівників ПЛР-тест підтвердив коронавірус: 2 з них лікуються в обласній інфекційній лікарні, 2 не мають жодних симптомів і перебувають на самоізоляції.

Зараз у закладі проводять експрес-тести лише тим жінкам, які мають симптоми хвороби, контактували з людьми, які повернулись з-за кордону / хворіють на коронавірус / є їхніми контактними особами тощо. Або якщо пацієнтки самі наполягають на тестуванні. Натомість міська комісія з надзвичайних ситуацій пропонує тестувати всіх пацієнток, які звертаються до перинатального центру.

Аналізи жінки, про смерть якої стало відомо 2 квітня, і в якої підозрюють коронавірус, наразі негативні: як експрес-тест, так і ПЛР-тест. Аналізи надіслали до референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України.

Центр первинної медичної допомоги

Загалом за тиждень до закладів первинної ланки надійшло 10 288 звернень (з них 7 800 телефоном).

І, попри заклики не звертатись до поліклінік, 2 015 людей прийшли безпосередньо до медзакладів. Усіх цих пацієнтів приймають у спеціальних кабінетах на перших поверхах закладів, недалеко від входу.

331 пацієнтів оглянули вдома (з них 206 діти).

1569 звернень через хвороби. З них:

  • 1400 ГРВЗ
  • 103 пневмонії
  • 35 підозри на COVID-19

У Центрі також фіксують, звідки повернулись люди, які до них звертаються: 16 з Польщі, 10 Чехія, 3 Франція, 3 Німеччина, 1 Іспанія, 1 Бельгія, 1 Нідерланди, 1 США.

24 медпрацівники, які контактували з пацієнтами, в яких підтверджений діагноз COVID-19, перебувають на самоізоляції.

За тиждень зробили 30 експрес-тестів, виявили 6 позитивних (3 медпрацівники, 2 терапевти і рентген-лаборант)

За тиждень звільнилось 8 медичних працівників.

Дитяча міська клінічна лікарня

Ця лікарня наразі працює не в повному об’ємі: тут зараз перебуває 42 дитини, в 14 з них пневмонія. Важких випадків немає.

7 дітей невдовзі випишуть.

P.S.

Через карантин у Франківську перенесли святкування Дня міста, який мав відбутись 7 травня. Частину заходів наразі планують на 24 серпня, решту на 9 жовтня.

Читайте також:

Залишайтесь на зв’язку з «Куфером»! Ми є у Facebook, Instagram, Telegram та Twitter.

Головне фото: Андрій Назаренко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: