Партнер:
Чому спорт — це не обов’язково дуже дороге задоволення? Куди звертатись, якщо ваші діти / брат чи сестра / племінники чи похресники мріють стати гімнастом або футболісткою? «Куфер» радить звернути увагу на міські спортивні секції і пояснює, при чому тут баскетболісти.
Перед кожним новим навчальним роком батьки міркують над тим, до якого гуртка чи секції віддати дітей. Для багатьох проблемою стає питання грошей — адже будь-яка неформальна освіта недешева, і спорт не є винятком. Утім, на думку активістки Лесі Качурової, це радше справа проінформованості:
«Звісно, хотілось би мати більше активностей для дітей, цікавіших. Є проблема в тому, що багато гуртків і секцій — платні. Але є й безкоштовні. І мені здається, люди просто не проінформовані і не знають, що в нас є баскетбольні чи футбольні гуртки».
Леся Качурова очолює ГО «Громадська ініціатива Галичини». На початку цього року вони, спільно з Федерацією баскетболу Івано-Франківська та за підтримки грантової програми Urban Space 100, відновили шкільну баскетбольну лігу «Помаранчевий м’яч». І окрім ігор, в яких взяло участь 20 команд, активісти вирішили освіжити знання школярів (та їхніх батьків) щодо міських спортивних секцій. Для цього у школах міста влаштувати спеціальну інформаційну кампанію.
«Мені здається, треба більше пояснювати про переваги заняття спортом. Дітей треба відтягувати від гаджетів. У Франківську є багато технічних чи комп’ютерних гуртків — і це потрібно, але діти ведуть сидячий спосіб життя. І якби дитина кілька разів на тиждень ходила займатись спортом, то була б набагато здоровішою».
Зазначимо, що на більшість гуртків набір відбувається якраз на початку осені.
Дитячо-юнацька спортивна школа №2
Тут діють наступні секції: баскетбол, волейбол, настільний теніс, регбі та плавання. Займатись можуть діти віком від 3 років.
Детальнішу інформацію можна отримати за телефоном: (0342) 786 711
Івано-Франківська обласна дитячо-юнацька спортивна школа
Тут діють секції з баскетболу, боксу, важкої та легкої атлетики, вільної боротьби, дзюдо, настільного тенісу, футболу та хокею. А ще — шашки.
Щоби вступити до школи, треба заповнити анкету на їхньому сайті та вказати бажану секцію. Сюди беруть дітей віком від 6 років.
Детальнішу інформацію можна отримати за телефоном: (0342) 501 370.
Секції працюють з понеділка по п’ятницю, з 8:30 до 20:00. Детальніший час залежить від конкретного напрямку
вул. Шухевичів, 21
Івано-Франківська дитячо-юнацька спортивна школа №3
У цій школі доволі різноплановий вибір секцій. Можна піти на більш традиційні важку атлетику, гандбол чи шахи, але є також і секції з кульової стрільби та тхеквондо (ВТФ).
Що приємно: тут є футбольна секція не лише для хлопців, але й для дівчат.
Дізнатись більше можна за телефоном: (0342) 757 911, або на сайті.
Заняття відбуваються протягом всього тижня, детальніший час залежить від секції.
вул. Чорновола, 130
Івано-франківська спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву №1
Хоча це й школа олімпійського резерву, вибір секцій тут невеличкий: лише спортивна гімнастика. Ранішу тут працював ще стрілецький тир, але його роботу призупинили
Приймають дітей від 5 років. На безкоштовній основі можуть навчатись діти, які успішно складуть іспити з фізичної підготовки.
Дитячо-юнацько спортивна школа №1 ФСТ «Україна»
Ця школа орієнтована на секції з єдиноборств. Тут можна вивчити дзюдо, боротьбу, самбо, таекво-до (ІТФ), тхеквондо (ВТФ), кікбоксинг, а також легку атлетику.
Заняття ДЮСШ №1 проводить у таких спортивних залах: ДСОЦ «Юність» (вул. Вовчинецька, 172а), ЗОСШ №22 (вул. Івана Павла ІІ, 24), ЗОСШ №12 (вул. Національної Гвардії, 13), ЗОСШ №6 (вул. Блавацького, 3), СК «Оріон» (вул. Стуса, 15б), ВПУ СОТ (вул. Гетьмана Дорошенка, 28г).
Більше інформації можна отримати за телефоном: (0342) 53 09 91
Заняття відбуваються або у ранкові години (з 6:00), або після обіду (після 15:30).
вул. Вовчинецька, 172а
Спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з футболу «Прикарпаття»
Школа для тих, хто хоче стати футболістом. Сюди приймають дітей віком від 6 років.
Заняття проходять на запасних полях стадіону «Рух».
Більше інформації можна отримати за телефоном: (0342) 757 514
Пам’ятайте, що перш, ніж обрати бажану спортивну секцію, варто проконсультуватись із лікарем щодо фізичного навантаження, яке не зашкодить вашій дитині.
І, звісно, не забудьте спитати в дитини. Може, поки ви плануєте її спортивну кар’єру — вона мріє про гурток з програмування.
Головне фото: Baylee Gramling