fbpx

Франківськ без води: як працюють заклади і де набрати питну воду

Протягом доби — від 6-ї ранку 30 липня і до 6-ї 31 липня — у Франківську немає води. КП «Івано-Франківськводоекотехпром» призупинив централізоване водопостачання через профілактичні та ремонтні роботи водоочисних споруд.

Як спланувати свій день у місті без води, які заклади у середмісті працюватимуть і де набрати питної води — читайте у ґайді «Куфера».

Що там з закладами?

Заклади мережі «23 ресторани» (а це Urban Space 100, Говорить Івано-Франківськ, Fabbrica, Delikacia, Manufactura, PromBar та PromFood) працюватимуть у звичному режимі. Щоправда, можливі зміни у меню. А їжу та напої подаватимуть у паперовій тарі.

До речі, у зв’язку з цим у кав’ярні Говорить Івано-Франківськ закликають приходити зі своїми горнятами — та у такому випадку обіцяють знижку на каву.

У звичному режиму також працюватимуть кав’ярні Profitrole та Espressо shot, гастробар Балкон, а також бари ГОСТ і Copper Head.

У Ростерії кави працюватиме лише віконечко з кавою з собою. А у Corassini grill and wine 30 липня буде скорочений день — заклад прийматиме гостей лише до 15:00.

Не працюватимуть взагалі Фабрика кави та Сімейна ресторація Мулярових.

Де взяти питну воду?

Якщо воду для побутових потреб можна було наповнити заздалегідь у всі можливі відра й каструлі, то з питною водою дещо складніше.

Окрім найочевиднішого варіанту — купити у пляшках — можна скористатись джерелами або пунктами розливу води. Усі такі локації у Франківську, які відомі нам, ми вказали на мапі.

Ми кілька разів намагались отримати від Івано-Франківського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України інформацію про якість води у цих джерелах, однак на момент виходу матеріалу нам не змогли цього прокоментувати.

А як же водовозки?

Напередодні у КП «Івано-Франківськводоекотехпром» повідомляли, що у місті працюватимуть водовозки, що підвозитимуть мешканцям воду. Однак не все так просто: як розповів «Куферу» речник комунального підприємства Володимир Шпег, у першу чергу воду підвозять до лікарень.

«Поки є потреба в лікарнях — ми працюємо там. Як тільки стане відомо, що їм води вистачає, тоді ми переключимось на мешканців. Але мешканців ми просили більше набирати води, бо, все-таки, лікарні у нас стоять на першому місці», — каже Володимир Шпег.

Як додає речник, щоб заправити водовозки (а їх у розпорядженні підприємства є лише три), комунальникам доводиться виїжджати з Івано-Франківська до Черніїва, де розташовані водоочисні споруди.

За словами Володимира Шпега, наразі немає конкретної інформації, коли водовозки можуть почати працювати в місті та де вони стоятимуть. Однак, як припускає речник, це може бути у центральних районах міста.

Чому це взагалі з нами відбувається?

Сьогоднішнє вимкнення води робиться для профілактики та очищення резервуарів для води. Такі резервуари розташовані біля водонасосних станцій у мікрорайонах міста.

«У резервуарах зберігається вода на випадок, якщо у річках спаде рівень води, щоб постачати воду населенню», — пояснював напередодні «Курсу» директор зі стратегічного розвитку КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Андрій Грималюк.

Така профілактика виконується раз на рік-два. І востаннє франківські резервуари для води чистили у 2017 році. Тож зберігайте спокій: наступний раз таке трапиться орієнтовно у 2021 році

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: