fbpx

День святого карантину. 7 ідеї для побачення під час пандемії

Разом дивитися Netflix під романтичну вечерю в піжамах звісно приємно, але будьмо чесні, карантин триває майже рік, і такі домашні побачення вже трішки набридли. Та хоч в Україні правила зараз не надто жорсткі — ресторани, театри, музеї працюють, — коронавірус нікуди не зник, і треба бути обережними.

Ділимося ідеями, як влаштувати побачення, якщо хочете зберігати соціальну дистанцію зі світом або ж якщо ви з партнером/кою опинилися в різних містах у цей непростий час.

Для побачень вдома

Шукайте нові досвіди у їжі

Кулінарний майстер-клас — вже класичний варіант романтичного побачення, а з пандемією організувати таке стало ще простіше: онлайн курсів є безліч, а на Youtube такі уроки можна знайти безкоштовно. Якщо ж вам цей варіант здається надто типовим — спробуйте готувати не стандартне печиво у формі сердечок, а, наприклад, коктейлі.

Та насамперед ми радимо розглянути їжу, як спосіб отримати новий досвід. Вона може телепортувати в інші країни чи навіть закрити якісь дитячі гештальти. Може, ви завжди мріяли дізнатися, як же смакує те маслопиво, яке Гаррі Поттер з друзями замовляли у «Трьох мітлах»? Спробуйте приготувати його вдома.

Якщо ж скучили за можливістю відкривати нові смаки у подорожах, влаштуйте вечір сліпої дегустації. Домовтеся з партнером/кою таємно одне від одного знайти набір продуктів, які ви ніколи не куштували. Це можуть бути спеції чи соуси, екзотичний фрукт, морепродукти або алкоголь — будь-що. Зав’яжіть одне одному очі по черзі й пробуйте ці нові продукти: описуйте смак, текстуру, спробуйте вгадати, що це, а потім приготуйте з них вечерю.

Вирушіть у віртуальну подорож

Пам’ятаєте навалу публікацій про онлайн-екскурсії музеями та записи театральних вистав, які заполонили соцмережі на початку пандемії? Що ж, минуло вже багато місяців, і тепер, коли ми дійсно скучили за подорожами, можна повернутися до тих списків. Чого б вам хотілося? Можливо, помріяти про Париж й разом порозглядати експонати у Луврі? Чи поностальгувати за українськими містами й зазирнути до, скажімо, музею космонавтики в Житомирі? Оберіть, що вам обом буде цікаво побачити, й рушайте у світ онлайн-турів.

Якщо ж до пандемії ви постійно тусили на концертах, рейвах і фестивалях — спробуйте відтворити цю атмосферу вдома. Ідеально, коли є проєктор або принаймні великий екран і добрі колонки. Знайдіть записи з концертів улюбленого гурту, витягніть назад з коробки різдвяні вогники, увімкніть їх на той режим, що найшвидше блимає, і зануртеся у музику. До речі, погодьтеся, в усьому є свої плюси: тут принаймні ніхто не штовхатиметься й не розіллє ненароком на вас пляшку пива.

Ще один варіант віртуальних подорожей разом — онлайн-гра Geo Guesser. Там ви опинятиметеся у різних точках світу через Google Street View. Завдання — вгадати, що ж це за локація. А якщо хочете по-справжньому відчути атмосферу міста, куди вирушите щойно це буде можливо — пошукайте на Youtube відео, які допоможуть вам зробити це на відстані. Наприклад, ньюйоркець під ніком ActionKid фіксує свої кількагодинні прогулянки містом на камеру: зі звуками машин, уривками розмов перехожих, музикою з кав’ярень. Так, це не замінить подорожі, але чому б не помріяти разом?

Придумайте спільний проєкт

Грати у настільні ігри чи пройти кілька рівнів Overcooked може бути дуже весело, та якщо все це вам вже набридло — виходьте за рамки звичного. Спробуйте зміксувати свої хобі й створити спільний проєкт. Побудуйте ідеальне місто з LEGO; перетворіть прибирання шафи з одягом на вечірку з переодяганням; започаткуйте книжковий клуб на двох і раз на кілька тижнів влаштовуйте побачення з обговоренням книг; перетворіть свого кота на супергероя і заведіть йому TikTok — милих відео про тварин не буває багато.

Для побачень у місті

Досліджуйте Франківськ

Скоріш за все, за час карантину ви вже безліч разів ходили на каву «з собою», блукали районами й годували качок у парку. Спробуйте тепер досліджувати місто вдумливо й звертати увагу на деталі. Для цього у нас є ціла серія екскурсій архітектурою Франківська різних періодів.

Та маємо ще одну ідею: домовтеся з партнером/кою скласти перелік своїх улюблених будинків в місті, дізнатися їхню історію й провести екскурсію одне одному. Це дасть глибше розуміння, як кожен з вас відчуває своє місто.

А ще, спробуйте винайняти на добу номер у готелі в самому центрі та уявити себе туристами, щоб після блукання містом не повертатися на Каскад чи Бам, а впасти у ліжко з хрусткою білою постіллю, а наступного ранку прокинутися від метушні міста за вікном й поснідати з виглядом на котрусь з центральних вуличок.

Для побачень на відстані

Як же бути парам, які на час пандемії опинилися у різних містах, а то й країнах? Маємо кілька ідей.

Змініть фон у Zoom

Але не з допомогою фільтрів. Зідзвоніться зі знакових для вас місць: з тої вулиці, де вперше поцілувалися, чи з площі, де призначили перше побачення. А якщо ви зараз знаходитеся у місті, де ще не бували разом, покажіть партнеру/ці, де живете: перемикніться з фронтальної камери на звичайну й проведіть екскурсію своїм районом чи центром міста.

Знайдіть свою гру онлайн

Популярні настільні ігри на кшталт «Скреблу» вже давно доступні в онлайн-форматі — просто оберіть ту, в яку любите грати разом наживо. А ще є купа відеоігор з детективними й містичними історіями для двох. Наприклад, у Tick Tock: A Tale for Two можна грати виключно з двома комп’ютерами: ви з партнером/кою отримуватимете різні підказки й зможете ділитися ними, аби разом розгадати загадку. Також у мережі можна знайти онлайн квест-кімнати — інтелектуальні ігри, суть яких — розгадати усі головоломки й вибратися з приміщення.

Сплануйте для партнера «побачення з собою»

Ми розуміємо, що за останній рік ви могли втомитися від діджиталу, а дзвінки у Zoom вже починають длубати діру в серці від неможливості обійнятися по-справжньому. Візьміть паузу і домовтеся влаштувати одне одному таке собі побачення наодинці. Продумайте до найменших деталей, яким є ідеальний день у розумінні коханої людини та втільте його в життя: замовте їй доставку улюбленої їжі, надішліть посилання на фільм, який завжди підіймає їй настрій, складіть плейлист у Spotify чи придбайте у Steam сиквел відеогри, яку вона любить. У цей вечір ви не будете поряд, але точно відчуватимете турботу й любов одне одного.

А ще можете обмінятися посилками з різними особливими дрібницями: кава з місцевої ростерії, листівка, соснова шишка з парку чи крихітний пробник з парфумами, якими ви користуєтеся, щоб створити ефект присутності. Словом, ви й самі знаєте, що буде цінним для вашого партнера чи партнерки. Надихніться спогадами про час, що проводили разом, і творіть свою романтику.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: