fbpx

А за шафами шафи. Хто робить меблі у Франківську?

«Куфер» продовжує збирати до купи інформацію про різних франківських виробників: після різноманітних подарунків і дизайнерів одягу ми звернули увагу на виробників меблів. Адже з часом, замість однакових шаф і диванів від IKEA, хочеться обрати щось більш надійне, унікальне і зроблене вручну.

Місцеві дизайнери меблів багато працюють за індивідуальними замовленнями, тож кожен завжди може отримати особливу річ, що слугуватиме довше за звичайні меблі.

Фабрика меблів та дверей ХІТА

Це сімейне підприємство, чия історія, певно, найдовша серед місцевих меблевих виробників. Працювати з деревом родина Хабурських почала ще в середині ХХ століття, передаючи з покоління в покоління усі тонкощі теслярства. Сімейна компанія «ХІТА» заснована у 1996 році батьком Мироном та сином Ігорем Хабурськими.

Раніше Ігор Хабурський працював на Прикарпатському меблевому комбінаті. Та через спад виробництва у 1990-х, коли частину зарплати почали видавати деталями для виготовлення меблів, став поштовхом до створення своєї справи.

Їхня особливість:

  • Виключно дерев’яні меблі та двері
  • Ексклюзивність
  • Ручна робота

Фабрика працює виключно за індивідуальним замовленням. Побачити на власні очі меблі можна, наприклад, у готельно-ресторанному комплексі «Надія», «Цукерні» чи пекарні «Цархліб». Однак найвідомішою, певно, є їхня співпраця з ініціативою «Франківськ, який треба берегти». За останні 3 роки «ХІТА» відновила близько 20 дверей.

Замовити щось собі можна, написавши їм у facebook.

Karkas Furniture

Компанія Karkas Furniture почала займатись меблями 3 роки тому. Вони роблять меблі у скандинавському стилі та лофт, також займаються декором та освітленням.

З матеріалів використовують метал та натуральне дерево (ясен, дуб, горіх тощо). Ціна на виріб залежить від породи дерева, з якого він зроблений.

У Karkas Furniture можна замовити щось на власний смак – для дизайн-проектів вони працюють з індивідуальними замовленнями.

Роздивитись меблі на власні очі можна у шоурумі, що працює на вул. Слобідській, 20. Або замовити через сторінку у facebook.

Меблї

Займатись меблями Денис Квасов почав ще у 2016-му. Тоді він ще не мав жодного устаткування і робив все вручну.

«Зробив кілька замовлень і зрозумів, що це не варіант. Надто багато часу займає, а ціну ж не піднімеш за це. В той момент мені випала несподівана нагода поїхати в Китай і я нею несподівано скористався. Прожив там 2 роки, заодно заробив трохи на станки. Минулої осені повернувся домів, трохи підкупив необхідного обладнання, і от з грудня знову взявся за старе», – розповідає Денис.

Зараз всі замовлення Денис виконує сам, та планує з часом найняти помічників.

Замовити у нього можна переважно одиничні вироби: столи, стелажі, комоди, ліжка, тощо. В принципі, як каже Денис Квасов, він міг би зробити й кухню, але це коштувало би дорого.

Усі меблі він виробляє лише з масиву дерева, в окремих випадках – зі шпонованої цінними породами фанери. Стиль – сучасний і мінімалістичний. За слів дизайнера, найбільше він надихається скандинавським дизайном і японською технікою виконання і підходом.

Наразі студія виробляє меблі лише за індивідуальним замовленням.

Невдовзі один зі столів від «Меблї» (як зразок) можна буде побачити на Промприладі. Замовити собі щось можна на сторінці бренду.

Головне фото: Barn Images

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: