Окрім звичайної гігієни під час карантину треба дбати про гігієну інформаційну. Редакція «Куфера» зібрала підбірку надійних джерел, які оперативно висвітлюють ситуацію довкола пандемії коронавірусу в світі та заходи боротьби проти нього в Україні.
Будь ласка, не поширюйте неперевіреної інформації в соцмережах, бо це може або сприяти зайвій паніці, або нівелювати зусилля зі стримування поширення вірусу.
Де слідкувати за новинами про коронавірус в Україні
Міністерство охорони здоров’я
Ви хочете почати слідкувати за новинами про поширення коронавірусу, але не знаєте, з чого почати? В першу чергу стежте за повідомленнями від МОЗ — на сайті, у Facebook чи Telegram. До речі, невдовзі міністерство має почати розсилати смс-повідомлення з інформацією про заходи боротьби з коронавірусом. А поки можна поставити свої питання про вірус їхньому боту.
Центр громадського здоров’я
Тут теж публікують всі свіжі дані про поширення вірусу в Україні та світі, а також збирають корисні поради про те, як убезпечити себе від захворювання. Сторінка оновлюється рідше, ніж міністерська, але це теж офіційні та перевірені повідомлення.
Слідкувати можна на сайті або у Facebook.
Telegram-канал про коронавірус в Україні
Цим каналом займається Міністерство охорони здоров’я України. Тут щодня (а то й кілька разів на день) публікується всі свіжі (та перевірені!) дані про поширення вірусу COVID-19 в країні. Підписатись можна тут.
А ще:
на цій онлайн-мапі можна спостерігати, де в Україні фіксували випадки підозр на коронавірус — а також підтвердились вони чи ні.
Де слідкувати за новинами про коронавірус у світі
Всесвітня організація охорони здоров’я
Слідкувати онлайн за кількістю підтверджених випадків хвороби можна на цій онлайн-мапі від ВООЗ. На їхньому ж сайті можна читати про те, як поширюється вірус у світі, які заходи боротьби з ним вживають, поради для мандрівників та відповіді на поширені питання — усе для зручності зібране на одній сторінці.
До речі, ВООЗ має своє українське представництво — можна підписатись на їхню Facebook-сторінку теж.
Центр з контролю та профілактики захворювань в США (CDC)
Ще одне офіційне й надійне джерело інформації. Тут більшість порад стосуються, звісно, громадян США, проте, наприклад, поради літнім людям (які є в групі ризику) досить універсальні.
Можна слідкувати на сайті чи у Facebook.
South China Morning Post
Мультимедійний проєкт від цього видання має дуже зручний інтерфейс, щоб слідкувати за цифрами: тут, зокрема, є не тільки кількість хворих, але й кількість тих, хто видужав. Цифри оновлюються щодня.
Де слідкувати за новинами в Івано-Франківську
Якщо (раптом) не дуже довіряєте новинам або просто звикли все брати з першоджерел, то ось три джерела, де інформація буде офіційною та перевіреною:
- офіційна Facebook-сторінка міського голови Руслана Марцінківа
- сайт Івано-Франківської міської ради
- сайт Івано-Франківської облдержадміністрації
«Куфер» слідкуватиме за новинами — всю важливу інформацію можна буде знайти за тегом #коронавірус.
Читайте також:
Франківськ і карантин. Як працюватимуть заклади, кінотеатри й громадський транспорт
Мийте руки і не панікуйте. Пояснюємо, що треба знати про коронавірус
Головне зображення: John Schnobrich