У лютому цього року програмісти з Сингапура розробили сервіс, який дозволяє розфарбовувати старі чорно-білі фотографії. Проект ColouriseSG працює за принципом нейромережі, яка обробляє чорно-білі фотографії та добирає до них кольори, які могли би відповідати тому, що зображено на знимках.
«Чи дивились ви колись на старі чорно-білі світлини і гадали: що насправді бачила людина, яка робила цю фотографію?», — запитує один з авторів проекту Престон Лім.
Розробники зазначають: сенс їхнього «розфарбовування» полягає у тому, що програма підбирає кольори, які пасують найбільше. Немає жодних гарантій, що колоризоване зображення відповідає справжньому вигляду об’єкту або людини, які були сфотографовані. Також варто пам’ятати, що колоризація за допомогою цієї програми — річ експериментальна, тож якість отриманого зображення може бути різною. Найкраще ColouriseSG працює з пейзажами і портретами.
«Куфер» скористався нагодою і спробував уявити, як насправді виглядав старий Станіславів на початку ХХ сторіччя.
Майдан Шептицького
Синагога «Темпль» та прилегла до неї площа наприкінці ХІХ століття
До Другої світової війни синагогу прикрашали вежі з куполами. Будівля суттєво постраждала у воєнний час.
Вулиця Третього мая, сучасна Грушевського
Ліворуч відходить вул. Вагилевича. Більшість будівель, які є на фото, збереглись.
Плоша Ринок
На задньому плані видно синагогу. Праворуч – будинки, що формували так званий єврейський квартал. Були знищенні під час Другої світової війни.
Одна з міських крамниць
Вулиця Грюнвальдська
Палац Потоцьких
Цукерня на Стометрівці
Стометрівка
Прогулянки Стометрівкою
Сучасна вулиця Грушевського
Ліворуч – парк, на місці якого зараз розташована облдержадміністрація. Праворуч – військові казарми, які простояли до 90-х та були знесені для будівництва бізнес-центру.
Фотографії для експерименту були взяті з форуму skyscrapercity.com, фотоархіву Yad Vashem та спільноти Старий Станиславів.