fbpx

Франківськ у доповненій реальності: хто і навіщо «оживив» старі фотографії у ...

Нещодавно франківська ІТ-компанія створила мобільний додаток, завдяки якому можна «оживити» фотографії старого Станиславова. «Куфер» дізнався, де у центрі міста можна знайти інтерактивні постери і як побачити архівні відео на своїх смартфонах.

На початку червня у центрі міста у готелях, закладах, театрі, університеті та на заводі розвісили 15 афіш зі старими фотографіями міста. Це — справа рук компанії Devlight та їхнього проекту «Stanyslaviv. Оживи історію Івано-Франківська».

Їхній мобільний додаток дає доступ до архівних відео, на яких можна побачити, як жило місто 50 років тому.

Функціонал додатку доволі простий. Щоби «оживити» зображення, треба надати доступ додатку до камери смартфону, навести її на постер — і побачити одне з архівних відео старого міста. Тривалість кожного відео — 30 секунд. На кожному з фрагментів можна побачити найвідоміші будівлі та локації міста.

За відеочастину проекту відповідав журналіст Тарас Зень — автор проекту «Оцифрований Франківськ».

«Було місто Івано-Франківськ, в 60-70-х роках його відзняли на камеру — але ці зйомки втратилися або забулися. Тарас Зень вирішив їх актуалізувати, а в Devlight виникла ідея, як пристосувати це відео до сучасних технологій. Wooo Agency, як спеціалісти з маркетингу, допомогли зробити проект більш привабливим для майбутніх користувачів, а Paperivka і Amigo Production закрили ще додатковий спектр робіт. Цей проект є результатом ініціативності різних людей в різний період часу і з різною експертизою. І це — ілюстративний приклад того, як технологічний поступ видозмінює взаємодію з міським простором», — кажуть автори проекту.

Знайти постери можна у таких локаціях: готелі «Атріум» та «Надія»; заклади «Бізе», «Крендель», Mondays, «Балкон», «Львівські круасани», Urban Space 100, «Ресто», «Пасаж Гартенберг»; кінотеатрах «Люм’єр» і «Космос», а також в Університеті Короля Данила, драмтеатрі та на третьому поверсі заводу «Промприлад» — на Promprylad. Renovation.

Додаток функціонує на IOS та Android. Технологія працює на останніх моделях смартфонів з підтримкою ArCore та ArKit. Додаток є безкоштовним.

Завантажити програму можна на сайті або через QR-код на одній з локацій проекту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: