fbpx

Боттічеллі на вулицях Франківська. Фоторепортаж, онлайн-мапа

Днями у центрі Івано-Франківська з’явились репродукції картин Сандро Боттічеллі. «Куфер» з’ясував, хто і для чого вивів флорентійське Відродження на вулиці міста.

Портрети юнака, молодої жінки й Данте, «Народження Венери», «Венера і Марс», «Благовіщення Честелло», «Поклоніння волхвів», «Весна». Вісім картин флорентійського художника епохи Відродження Сандро Боттічеллі з’явились на вулицях й стінах Франківська, без жодних додаткових пояснень.

Як виявилось, ця мистецька інтервенція — справа рук проекту Detali, який організовує вечірки та рейви у різних незвичних місцях на кшталт заводів чи у закинутих будівлях. Про це «Куферу» розповів засновник проекту Detali Олесь Зазулін.

«Це — спільна робота команди Detali. Дизайном займалась агенція Easy та ще один наш друг. У нас було кілька цілей: по-перше, звернути увагу людей на мистецтво. По-друге, це частина промо-кампанії вечірки Sacral Spring від формації Detali. У афіші до неї ми також використали фрагмент однієї з картин Боттічеллі. До речі, незабаром її також можна буде побачити в двох точках міста», — каже Олесь Зазулін.

На кожному постері з картиною є QR-код. За кожним з них можна перейти і дізнатись більше про історію оригінального твору.

Усі постери з картинами можна знайти у центральній частині міста. Всі вони є доволі близько один від одного.

«Ми підшукували місця, стараючись не хуліганити. Довго й багато дискутували щодо будинків: не хотілось клеїти там, де б це відверто псувало фасад чи інші елементи будівлі. Нашою метою було доповнити красу локації мистецьким твором та гармонійно, естетично вписати його туди», — каже Олесь.

Онлайн-мапа усіх постерів з картинами

Хоча картин мало бути вісім, зараз знайти можна лише сім з них. Хтось з містян не оцінив сусідство із «Народженням Венери» — постер із нею зняли.

«На жаль, одну з картин здерли з дверей під’їзду навпроти бістро «Десятка». Ми не знаємо, з яких причин. Можливо, мешканцям не сподобалось. Нам щиро шкода, що створили незручності для них. Та якщо мешканці будинку передумають — ми готові наклеїти ту роботу назад. Якщо ж ні, то приберемо сліди від картини, які залишились», — каже Олесь.

Народження Венери (зображення: Google Art Project)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: