fbpx

Що подивитись в Івано-Франківську? Прогулянка зимовим містом

Зимові вихідні, канікули чи відпустка — чудесний привід кудись поїхати. Тож для всіх гостей Івано-Франківська Куфер підготував зимовий ґайд для знайомства з містом: що побачити, куди піти і де поїсти.

Погуляти

Якщо погода й настрій дозволяють, то спершу радимо пройтись середмістям Франківська (а вже потім ховатись від зими в кав’ярнях). Це місто невелике і просто створене для пішохідних прогулянок. А ми допоможемо скласти план, куди точно треба буде сходити.

Піти на ярмарок

Випити гарячого глінтвейну або чаю просто неба можна на різдвяному ярмарку. Цьогоріч франківський ярмарок має дві локації: на Вічевому майдані та на площі Ринок. Тож якщо ви любите класичні святкові розваги, мріяли весь рік про мед, вино чи сирних коників або навіть хочете купити собі ліжник, то вам сюди.

Ярмарок працюватиме до 19 січня.

Піти у Палац Потоцьких

Палац Потоцьких (вул. Шпитальна, 3) — локація, що сама по собі варта уваги (хай навіть від колишньої резиденції засновників міста польських магнатів Потоцьких тут лишилась хіба земля та відреставрована брама). Та останні роки тут вирує життя: територію палацу використовують для різноманітних мистецьких акцій, фестивалів тощо.

Зараз, під час новорічно-різдвяних свят, тут працює ще один ярмарок. Та справжня причина зазирнути сюди — оригінальні та унікальні шопка з ялинкою.

Цього року у Палаці перевершили себе: тутешня шопка зроблена у вигляді оригамі, а ялинка — дерев’яна. Зрештою, це точно треба бачити, бо більше таких декорацій до свят немає ніде.

Ярмарок у Палаці працює з 11:00 до 23:00. Триватиме він до 20 січня.

Читайте також: Як піти зимою в гори і повернутись щасливими. Поради з безпечного туризму

Покататись на ковзанці

Можливо, вам не до душі просто блукати вулицями, купляти красиві дрібнички і роздивлятись будинки. Що ж, ми вас розуміємо. І пропонуємо більш активний спосіб провести вільний час у зимовому Івано-Франківську — сходити на ковзанку, що працює просто під ратушею.

Ковзанка працює щодня, з 10:00 до 22:00. У будні година катання для дорослих коштує 100 грн, для дітей – 80 грн. У вихідні 140 грн і 100 грн відповідно. У цю ціну входить вартість прокату ковзанів (але можна прийти зі своїми). Якщо ви не впевнено стоїте на ковзанах, то рекомендуємо спершу прочитати наш гайд про те, як підготуватись до виходу на лід.

Побачити франківські мурали

Франківськ — місто, де багато вуличного мистецтва, яке варто побачити.

Пропонуємо почати з останнього відкритого муралу (він ще й з доповненою реальністю і може рухатись!), а далі скористатись нашою мапою і скласти свій особистий маршрут знайомства з міськими стінописами. А можливо, дорогою ви знайдете ще якісь мурали.

Мурал «Спільні межі», вул. Івана Франка, 5 (фото: Віталій Грех)

Побачити озеро

Усі дороги рано чи пізно можуть вивести вас до міського озера та парку поруч.

Міське озеро зробили штучно у 1950-х роках. Влітку тут засмагають, плавають чи катаються на човнах. Взимку тут теж можна зустріти людей, які купаються у холодній воді, разом із рибалками та спортсменами, та здебільшого це місце, де можна побути на одинці з собою.

«Куфер» нещодавно публікував фотопроєкт нашого фотографа Романа Тихого про життя довкола франківського озера — певні, що ви зможете зробити там не гірші кадри.

Зайти

Якою б теплою не була цьогорічна зима, рано чи пізно вам захочеться зігрітись після прогулянки.

Дивіться також: Зима в місті. 30 атмосферних фото святкового Франківська

Галерея «Детектор»

На третьому поверсі заводу «Промприлад» (вул. Сахарова, 23), поміж коворкінгом, майстернями і баром є малопомітне біле приміщення. Тут, на Промприлад. Реновації працює одна з найцікавіших галерей сучасного мистецтва у Франківську.

Галерея «Детектор» відкрилась в квітні цього року і вже встигла стати дуже помітним гравцем локального арт-світу. До 21 січня там триває виставка Богдана Бунчака «Про зізнання в незнанні». Якщо зустрінете в галереї її кураторку Лілію Гоголь — не соромтесь розпитати про митця та його роботи.

Підземний Перехід Ваґабундо

Ще один творчий простір, без якого вже неможливо уявити культурне життя Франківська. У Ваґабундо (вул. Орлика, 7) регулярно відбуваються події, а також влаштовують виставки.

3 січня там відкриється виставка Andrew Caturday «Квадрати №3» — серія мінімалістичних абстрактно-концептуальних робіт, присвячених проблемі поділу квадрату на білий і чорний;  або об’єднання білого і чорного квадратів в одне, зі збереженням їх індивідуальних рис, але і з появою нових.

Фото: Підземний Перехід Ваґабундо

Музей мистецтв Прикарпаття

Колишній костел Непорочного Зачаття Діви Марії ХVІІ (майдан Шептицького, 8), що в радянський час перетворили на музей — вже тільки цей факт робить це місце вартим уваги. Та тут ще неймовірно красивий простір та музейна колекція. Старовинні церковні скульптури Іоана Пінзеля, картини прикарпатських і західноєвропейських художників, а також тимчасові виставки, які змінюються.

Працює з 10:00 до 17:00. Врахуйте тільки, що у понеділок в музеї — вихідний.

Художній салон «Ортус» у Бастіоні

Якщо ви маєте бажання привезти з собою на згадку про Франківськ щось оригінальне, то обов’язково зайдіть сюди.

Художній салон «Ортус» у Бастіоні (пров. Фортечний, 1) — один з перших художніх салонів, який відкрився в місті. За 25 років роботи через їхні руки (і двері) пройшли роботи понад 280 місцевих майстрів. Ці роботи допоможуть вам якнайдовше зберегти спогади про подорож до зимового Франківська та його атмосферу.

Зараз тут можна знайти різні вироби ручної роботи: картини місцевих художників, поштівки, сувеніри, керамічний посуд тощо.

З понеділка по п’ятницю салон працює з 10:00 до 19:00. У неділю — з 11:00 до 19:00.

Ринок

Якщо після попередніх пунктів ви відчули, що вам забагато мистецтва, то міняємо напрямок і йдемо на Центральний ринок (вул. Дністровська, 5). Франківський ринок має унікальний купол, зроблений у стилі модернізму, і міг би стати пам’яткою архітектури, проте зараз переживає непрості часи через забудову по сусідству та боротьбу за контроль над ним.

Хай там як, ліпше встигнути побачити цю унікальну будівлю. І, можливо, заодно купити собі щось смачне.

Дивіться також: Під куполом. Фотопроєкт про Центральний ринок Франківська

Вінтажна крамниця у синагозі

До речі про простори, які треба встигнути побачити, поки вони не змінились зовсім: не так давно у будівлі франківської синагоги Темпель (вул. Страчених Націоналістів, 7) відкрився комісійний магазин. Можливо, голова кабана чи зелена шуба — це не ті сувеніри, на які ви розраховували. Проте це місце на диво атмосферне й ні на що не схоже. Та й саме приміщення, з його арками та високими стелями, варте уваги. Можете самі переконатись, глянувши наш фоторепортаж звідти.

Піти в театр

У самому центрі міста, за Стометрівкою, стоїть велична будівля Івано-франківського драматичного театру (вул. Незалежності, 42), зведена у стилі конструктивізму.

Театр настільки популярний у Франківську, що квитки на прем’єри розлітаються миттєво. Тож ліпше подбайте про квитки завчасно (купити їх можна тут).

Поїсти й випити

Для декого франківські заклади — вже достатня причина приїхати в місто. Хороших страв, кави, коктейлів та десертів тут вистачить на цілі канікули. Тож «Куфер» пропонує тільки найкоротший список рекомендованих закладів.

Каву радимо пити у «Говорить Івано-Франківськ» (пл. Ринок, 8), «Фабриці кави» (Південний бульвар, 35) чи «Ростерії кави» (вул. Крушельницької, 2).

На обід можна зайти до кежуал-бістро PromFood, що працює на Промприлад. Реновація (вул. Сахарова, 23). А повечеряти італійською кухнею у Fabbrica (вул. Вірменська, 1) (там, до речі, можна купити борошно, яке роблять в самому ресторані, або домашню пасту).

Фото: Fabbrica

Українські страви краще пробувати у «Першій сімейній ресторації Мулярових» (вул. В’ячеслава Чорновола, 5), на морепродукти сходіть до гастробару «Балкон» (пл. Ринок, 8), а у «Мануфактурі» (пл. Міцкевича, 6) готують, певно, найсмачніші гофри в Україні. Або можна піти усією родиною в новий ресторан «Прянощі» (вул. Незалежності, 21), де є і піца, і страви з гриля, і дитяче меню.

На класичні десерти варто завітати у Delikacia (вул. Незалежності, 20), а спробувати солодке без цукру можна у Mondays cafe & store (вул. Івана Франка, 11).

Завершувати день можна з коктейлями на PromBar (вул. Академіка Сахарова, 23). Чи піти у Copper Head (вул. Гетьмана Мазепи, 6) або «Бочку» (вул. Страчених Націоналістів, 3), де є і крафтове пиво, і коктейлі. Локальний крафт можна спробувати ще у пабі від гуцульської пивоварні «Ципа Taphouse» (вул. Леся Курбаса, 4). Через дорогу від останнього, до речі, працює інший симпатичний паб з непоганою атмосферою — «ГОСТ бар» (вул. Леся Курбаса, 5).

Або можна піти у новенький «Білий Налив» (вул. Січових Стрільців, 68а) на сидр, у «П’яну вишню» на вишневу наливку (вул. Незалежності, 4) чи у чарочну «Артур Бернс» (вул. Бельведерська, 10а) на наливки, коктейлі та сендвічі.

Фото: Олександра Сосніна, Роман Тихий

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: