fbpx

5 нових книжок, які рекомендує редакція «Куфера»

Нова редакційна підбірка від команди «Куфера» з книжками, які ми прочитали останніми і які радимо нашим читачам. Як і вся наша команда, ця підбірка дуже різна: від фантастичних історій до сексу і фотографії, від історії мистецтва до сучасної американської драми.

Читайте також: 13 нових серіалів, які «Куфер» рекомендує подивитись

«Маленьке життя», Ганья Янаґігара

Олександра Сосніна, фотографка:

Роман «Маленьке життя» американської письменниці гавайського походження — історія, яка починається як розповідь про життя чотирьох друзів у Нью-Йорку, а згодом фокусується на найтаємничішому з них, Джуді. Його дитинство було сповнене насилля, з якого виросли біль та сором такої потужності, що, здається, їх неможливо позбутися.

Такі книжки часом читаєш з роздратуванням від відчуття, що надмірна драматичність в них — виключно заради драматичності. Та у «Маленькому житті» кожен момент, коли книжку хочеться відкласти від нестерпної темряви, виправданий: так справді буває. Можна мріяти про велике щасливе життя, але травми минулого бувають занадто глибокими, щоб на це стало сил. Так буває — людські історії не завжди мають хепі-енд.

Попри майже безперервну тривожність історії, вона пронизана любов’ю. Дружба тут — єдина опора, завдяки якій все ще не зруйнувалося остаточно. І вона ж є причиною, що стримує читача від бажання закрити книгу. Але от чи буде її достатньо?

«Дітлахи Анансі», Ніл Ґейман

Ольга Перехрест, головна редакторка:

Якщо ви не читали «Американських богів», то ось вам підказка: Анансі — бог. Щоправда, на самому початку роману він помирає (цей спойлер не дуже серйозно впливає на сюжет, чесно). Тому історія ця — не про Анансі, а про його синів, які несподівано з’являються в житті одне одного. І (вже цілком очікувано) починають одне одному це життя псувати.

Ґейман вкотре пише про божественні справи, щоб розповідати насправді про дуже людські речі: про сім’ю, старіння, бажання чинити наперекір батькам — або складну дорогу до визнання того, що ти все ж на своїх батьків схожий.

Це роман-дорослішання, яке, щоправда, стається з цілком дорослим героєм, і роман-прийняття кровних родичів, які є дуже далекими один від одного. І роман-пісня, яка може створити довкола себе світ.

Окрім всього, це роман-історія, а всі історії (як ви дізнаєтесь) належать Анансі. І хоч би яким хитромудрим, підступним і бешкетним не був Анансі, ви точно втішитесь, що всі історії належать саме йому.

Читайте також: Говоріть-говоріть. Подкасти, які слухає команда «Куфера»

«33 митці у трьох актах», Сара Торнтон

Марія Глушко, журналістка:

Понад два років хотіла придбати собі цю книжку. І нарешті здійснила мрію на цьогорічному Форумі Видавців.

«33 митці у трьох актах» — це 33 розповіді про різних митців сучасності від зірок світового масштабу до непублічних викладачів мистецтва. Через абсолютно різні історії вдається розширити своє уявлення про те, яке ж воно сучасне мистецтво і  як його розуміти.

Фото: ArtHuss

Книжка дала мені можливість заглянути за куліси мистецького світу та пізнати його зсередини, а також подивитися на нього і зі сторони самих творців-митців.

Це наче 33 художні репортажі з увагою до найменших деталей: ґудзиків на піджаку художника, манері поведінки, тону розмови, відтінках фарб на картинах тощо. Сама Торнтон описує кожну зустріч із митцем мов картину — уявити можна абсолютно все та з легкістю подумки перенестися в місці, де перебуває авторка та її герої.

Необов’язково бути фаном мистецтва або ж його розуміти, щоб прочитати цю книжку. Втім, гарантовано, що після її прочитання у вас може з`явитися бажання відвідати галерею або ж переглянути кілька документалок про художників або скульпторів.

Читайте також: Сенси у білому кубі. Як кураторка галереї Лілія Гоголь допомагає Франківську зрозуміти мистецтво

The Suffering of Light, Alex Webb

Роман Тихий, фотограф, більдредактор:

У цій підбірці моя рекомендація вибивається з загально списку. Книгу, а точніше фотокнигу, яку я хочу порекомендувати, потрібно дивитись. Та насамперед хочу відповісти на питання яке може з’явитись: «Для чого купляти фотокниги?». 

Фотокнига — це закінчений фотопроєкт, над яким фотограф може працювати декілька років. Вони, як і звичайні книги, можуть навчити, розказати історію, надихнути або налякати.

А тепер до книги.

The Suffering of Light (Страждання світла) — книга Алекса Вебба. Це американський фотограф, який є членом Mangum та вважається одним з піонерів кольорової фотографії. Фотографії Вебба вражають своєї багатошаровою композицією та прекрасним відчуттям кольору. 

Сама книга є «збіркою найкращих хітів» — вона включає 120 найкращих фотографій 30-річної кар’єри Алекса Вебба як фотографа. В основному фотографії зібрані у хронологічному порядку, тому цікаво дивитись, як змінюється Вебб протягом багатьох років. Багато знімків зроблено в різних куточках світу, але всі вони були зроблені на одну і ту саму плівку та камеру.

Читайте також: Повернення до класики. Все про фотоплівку і чому варто на неї знімати

Книга видана видавництвом Aperture. Вона має тверду обкладинку та надзвичайно якісний друк. Якщо ви цікавитесь вуличною фотографією або захоплюєтесь кольором — то ця книга обов’язково повинна бути у вас.

Фото: Kristian Dowling

«Секс та релігія», Даґ Ейстейн Ендшьо

Юліан Воробйов, журналіст, фотограф:

Цю книжку написав норвезький правозахисник та науковець. Це велике дослідження того, як у релігіях світу регулюється ставлення людини до сексу: що забороняють, благословляють і чому деякі сексуальні практики мають місце в певних регіонах.

Наприклад, вегетаріанство походить не від аскетизму монахів для укріплення духу, а від заборони їсти все, що з’явилося в результаті статевих зносин. Бо будь-який вид продовження роду «призводив до ув’язнення душі в матерії», а рослини, як вірили люди, не розмножуються статевим шляхом. 

«…секс часто є ключовим чинником, за допомогою якого релігія може контролювати ваше існування задля того, щоб ви досягли порятунку й спокути».

Автор обговорює також теми самовдоволення, позашлюбних стосунків, гомосексуальності та сексуальності служителів церкви. 

Головне фото: Олександра Сосніна

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: